BOOKS AND MORE
BOOKS AND MORE

Pantera 4502: Form für Performance

Proszę kliknąć na zdjęcie powiększyć 

Prezentując samojezdny opryskiwacz polowy Pantera 4502, firma Amazone udowodniła, że nowa maszyna rolnicza może zachwycać nie tylko najwyższym potencjałem wydajności ale także znakomitym designem. Ta nowa jednostka pokazana na Agritechnica 2013 zdobyła nagrodę iF product design 2014 i zaliczona została do zwycięzców wśród najbardziej renomowanych znaków iF. Nagrody iF design już od ponad sześćdziesięciu lat honorują najlepsze rozwiązania projektowe.

Tak wysokie wyróżnienie stanowi potwierdzenie pracy designerów Amazone oraz biura ErgoForm Design. Udało im się rozwinąć mocną i dynamiczną a jednocześnie jasną strukturę, łączącą możliwości wydajnościowe oraz wysokie tempo pracy maszyny z jej wyglądem zewnętrznym. Optymalna widoczność z kabiny, funkcjonalna kontrola napełniania i świetny dostęp spowodowały, że Pantera została bardzo pozytywnie oceniona również w zakresie przyjaznego serwisowania oraz łatwości obsługi.

Przy takim zestawieniu kształtu i wydajności jury iF złożone z ekspertów i projektantów z całego świata dla kategorii „transportation design/special vehicles“ było pod ogromnym wrażeniem opryskiwacza Pantera 4502. Do kryteriów oceny branych pod uwagę przez jury, należało obok jakości wykonania również zastosowanie odpowiednich materiałów i ich obróbka, stopień innowacji, wpływ na środowisko, funkcjonalność i ergonomia a także wizualizacja zastosowań i bezpieczeństwo pracy.