BOOKS AND MORE
BOOKS AND MORE

Amazone otwiera nowe centrum techniki

Pobierz pakiet

Proszę kliknąć na zdjęcie powiększyć 

Otwierając nowe centrum techniki w Hasbergen-Gaste, zakłady Amazone zrobiły kolejny wielki krok w rozbudowie swoich możliwości. W nowym budynku znajduje się 120 miejsc pracy biurowej dla inżynierów i techników z działu badań i rozwoju Amazone. „Liczba pracowników w tej strefie znacznie wzrosła w ostatnich latach. W nowym budynku zebraliśmy pod jednym dachem wszystkie kompetencje, skróciliśmy drogi komunikowania się i wzmocniliśmy nasze zdolności w kwestii innowacyjności“, oceniają Christian Dreyer i dr. Justus Dreyer przy okazji otwarcia w dniu14. lutego 2014.

Nowe centrum techniki harmonijnie wpisuje się w istniejące budynki zarządu w Hasbergen-Gaste. Elewacja i duża ilość okien o powierzchni ponad 500 m²  to nie tylko nowoczesna architektura ale także stworzenie ludziom przyjaznego miejsca pracy. Centrale wejście  i klatkę schodową cechuje otwartość. Osiągnięto także kolejny ciel, jakim była komunikacja oraz wzajemne spotykanie się pracowników.

Powierzchnia użytkowa netto nowego budynku powstałego w czasie 8 miesięcy to 1.650 m², zabudowana przestrzeń obejmuje  prawie 8.000 m³. Ogółem zużyto tu 480 m³ betonu 1425 m²  żelbetonowych sufitów i 75 ton stali.