BOOKS AND MORE
BOOKS AND MORE

Nowa Pantera 4502-H z prześwitem 1,7 m

Pobierz pakiet

Proszę kliknąć na zdjęcie powiększyć 

Produkowany przez zakłady Amazone, samojezdny opryskiwacz  polowy Pantera 4502 z prześwitem wynoszącym 1,2 m jest znakomicie wyposażony do większości prac w ochronie roślin. Przy zabiegach w wysokich łanach kukurydzy lub słonecznika konieczny jest jednak jeszcze większy prześwit , zapobiegający uszkodzeniu roślin. Do tego rodzaju zadań Amazone oferuje teraz jako wyposażenie specjalne, hydrauliczną zmianę wysokości podwozia. Wszystkie maszyny z takim wyposażeniem mają oznaczenie Pantera 4502-H.

Przyciskiem w komputerze pokładowym operator może podnieść maszynę, uzyskując prześwit aż do 1,7 m. Gdy maszyna znajduje się w pozycji podniesionej, to rozstaw osi można zmieniać w zakresie od  2,1 do 2,6 m. Dzięki temu Pantera 4502-H mimo wysoko położonego punktu ciężkości zachowuje bardzo dużą stabilność i znakomicie nadaje się do pracy w wielu kulturach oraz przy różnym rozstawie rzędów.

Wyjątkowość rozwiązania Amazone polega przede wszystkim na szerokim spektrum rozstawu osi. Przy normalnej pracy, gdzie wymagany prześwit maszyny to jedynie 1,25 m, rozstaw osi obejmuje zakres między 1,8 a 2,4 m. To wyjątkowa zaleta , zwłaszcza w firmach usługowych  wykonujących zabiegi ochrony roślin u różnych klientów w różnych kulturach, gdyż mogą z mniejszym rozstawem osi pracować także w regionach o niewielkich polach. Pantera 4502-H ogromnie poszerza spektrum prac i jest wyraźnie dłużej wykorzystywana w ciągu roku.

System kierowania z kopiowaniem rzędów
Na terenach pagórkowatych i w długie dni pracy od operatora wymagana jest najwyższa koncentracja, niezbędna do precyzyjnego prowadzenia podniesionej maszyny między rzędami roślin. Aby rozwiązać ten problem, Amazone w kooperacji z firmą Reichhardt oferuje wyposażenie w układ kopiowania rzędów. System pracuje z wykorzystaniem pałąka kopiującego, który kierowca może opuścić pod maszynę. Pałąk wyczuwa rzędy kukurydzy i przez system automatycznego kierowania prowadzi maszynę wzdłuż nich tak, że koła Pantera toczą się po środku, między rzędami. Wysoka dokładność systemu eliminuje uszkodzenia roślin i odciąża operatora , który podczas oprysków może skoncentrować się na innych zadaniach.