BOOKS AND MORE
BOOKS AND MORE

Duża zaczepiana kompaktowa brona talerzowa Certos TX

Akcesoria

Optymalne zagęszczenie gleby

Amazone Catros, Certos, Cenius - Nachlaufwalzen

Zależnie od rodzaju gleby do dyspozycji są różne narzędzia rozdrabniające. Do zmiany wału wystarczy jedynie zwolnić pałąki. Duży odstęp między talerzami a dołączonym wałem dba o to, aby gleba mogła się uspokoić i zostać prawidłowo zagęszczona!

1.) Wał strunowy SW
2.) Zębaty wał ugniatający PW
3.) Wał tandemowy TW
4.) Wał dyskowy DW
5.) Klinowy wał pierścieniowy z oponami o profilu Matrix KWM
6.) Wał pierścieniowy KW
7.) Wał o profilu kątowym WW
8.) Wał UW o profilu U
9.) Wał DUW o podwójnym profilu U
10.) Podwójny wał dyskowy DDW

Doskonałe uzupełnienie uprawy przedsiewnej

Amazone Kompaktscheibenegge Catros - Striegel für die Saatbettbereitung

Dla przygotowania gleby do siewu kukurydzy lub buraków cukrowych kompaktową bronę talerzową Catros AMAZONE można dodatkowo wyposażyć w zagarniacz. Dba on o dodatkowe tworzenie gruzełek. Tym samym tworzone są  perfekcyjne warunki startowe kolejnej kultury.

Crushboard

Amazone Scheibenegge Catros+-2TX mit Mittelfahrwerk, Crushboard

Do równania i lepszego rozdrabniania gleby jest do dyspozycji opcjonalny Crushboard przed lub za rzędami talerzy. Pozwala to, zwłaszcza po orce, rozdrobnić bryły gleby pozostałe na powierzchni. Ustawienie głębokości odbywa się tu bezstopniowo, mechanicznie. Opcjonalnie można zamówić zamówić również bardzo komfortową, hydrauliczną zmianę głębokości roboczej.

Wysiew poplonu oraz uprawa gleby w jednym przejeździe roboczym

Amazone Kompaktscheibenegge mit GreenDrill

AMAZONE oferuje siewnik nabudowany GreenDrill, aby można było wysiewać poplon bezpośrednio lub razem z uprawą gleby. Można go łączyć zarówno z kompaktową broną talerzową Catros, CatrosXL oraz Certos, jak również z kultywatorem mulczującym Cenius, kultywatorem wirnikowym KG lub broną wirnikową typu KE. Rozprowadzanie nasion odbywa się za pomocą talerzy odbojowych.
Zbiornik ziarna GreenDrill ma pojemność 200 l lub 500 l i jest łatwo dostępny za pomocą schodków. W obszarze dozowania poniżej zbiornika na nasiona znajduje się wałek wysiewający, który w zależności od właściwości materiału siewnego oraz normy wysiewu jest wyposażony w kółka do nasion normalnych lub drobnych. Wałek wysiewający jest napędzany elektrycznie, a dmuchawa elektrycznie lub hydraulicznie.

Komfortowa obsługa
Do sterowania maszyną służy komputer pokładowy 5.2. Umożliwia on włączanie/wyłączanie i przełączanie wałka wysiewającego i dmuchawy. Ponadto dostępne jest menu wyboru funkcji wspomagania kalibracji oraz wskazywania prędkości jazdy, wielkości zasianej powierzchni i czasu pracy. Prędkość obrotowa wałka wysiewającego reguluje się automatycznie do zmian prędkości roboczej, jeśli komputer pokładowy zostanie podłączony do 7-biegunowego gniazda sygnałowego ciągnika.

Argumenty
+ Wysiew poplonu i drobnych nasion bezpośrednio z uprawą ścierniska lub gleby
+ Dostępne różne wałki dozujące
+ Duża powierzchnia siewu za pomocą talerza odbojowego
+ Łatwy dostęp za pomocą schodków
+ Nowoczesny komputer pokładowy w dwóch wersjach wyposażenia