BOOKS AND MORE
BOOKS AND MORE

Siewnik pneumatyczny nabudowany Centaya

Szczegóły

Argumenty: Siewnik pneumatyczny nabudowany Centaya

Pneumatische Aufbausämaschine Centaya

+ Duży, usytuowany centralnie, kompaktowy zbiornik ziarna o pojemności 1600 l lub 2000 l zapewniający dużą siłę uderzenia
+ Wygodna regulacja i kalibracja za pomocą SmartCenter centralnie z lewej strony maszyny, kalibracja przez naciśnięcie przycisku
+ Dozownik z napędem elektrycznym gwarantuje precyzyjne dozowanie i łatwość kalibracji
+ Duża oszczędność nasion dzięki zastosowaniu elektrycznego rozłączania połówkowego w głowicy rozdzielającej
+ Łatwe dostosowanie do asymetrycznych ścieżek technologicznych dzięki zastosowaniu segmentowej głowicy rozdzielającej
+ Rozwiązanie kompatybilne z najnowszą generacją maszyn uprawowych KX/KG 01 z możliwością ich odłączania
+ Centralne ustawianie głębokości siewu przy redlicy dwutarczowej TwinTeC
+ Odporne na zużycie i samoczyszczące tarcze ograniczające głębokość Control 10 lub Control 25 do ustawiania głębokości siewu redlicy jednotarczowej RoTeC pro
+ Opcjonalny wygodny system bezstopniowej regulacji nacisku redlic, wykonywanej z kabiny ciągnika za pomocą wyraźnie widocznej skali
+ Obsługa możliwa za pomocą komputera obsługowego AmaDrill 2 dla siewników AMAZONE lub terminala obsługowego kompatybilnego z ISOBUS

Zbiornik ziarna

Aufbausämaschine Centaya, Der Saatgutbehälter

Siewnik Centaya Super można opcjonalnie wyposażyć w zbiornik ziarna o pojemności 1600 l lub 2000 l. Szybki dostęp do zbiornika z tworzywa sztucznego można uzyskać z lewej strony maszyny za pomocą drabiny i mostka załadunkowego. Jest on wysunięty daleko w przód, więc optymalne położenie jego środka ciężkości znajduje się w pobliżu ciągnika. Dzięki ostro zakończonemu dołowi i stromym ścianom zbiornika nasiona są bezpiecznie prowadzone do dozownika. Ponadto nie pozostają prawie żadne resztki.

Zalety:
• Duży zbiornik ziarna z dużym otworem
• Optymalnie umiejscowiony środek ciężkości maszyny
• Łatwy dostęp, odpowiedni również do napełniania przy użyciu ładunków w workach lub szufli ładowacza czołowego
• Rolowana plandeka dokładnie i szczelnie zamyka otwór zbiornika. Po otwarciu plandeka zwija się tak, aby nie zajmowała wiele miejsca

Wygodne napełnianie

Aufbausämaschine Centaya, Bequemes Befüllen

Bardzo szeroki, dostępny poprzez składane stopnie mostek załadunkowy ułatwia napełnianie siewnika. Duży otwór napełniania o wymiarach 2,43 × 0,91 m umożliwia szybkie i bezproblemowe napełnianie zbiornika przy użyciu worka typu Bigbag, szufli ładowacza czołowego, jak również materiału siewnego w workach.

Podczas napełniania za pomocą worków sita zbiornika ziarna mogą pełnić rolę półki. Można umieścić na nich również dodatkowe worki z materiałem siewnym i przetransportować je na pole.

Czujnik stanu napełnienia można regulować pod względem wysokości w zależności od nasion i normy wysiewu, aby kierowca otrzymywał przez terminal sygnał o wyregulowanym minimalnym poziomie nasion.

SmartCenter

SmartCenter firmy AMAZONE zawiera bardzo proste i przejrzyste rozmieszczenie najważniejszych ustawień. Głębokość odkładania nasion i siła nacisku redlic ustawiane są niezależnie od siebie za pomocą układu SmartCenter centralnie z lewej strony. Regulacje te, są wykonywane szybko i łatwo za pomocą uniwersalnego narzędzia obsługowego.

Koncept kalibracji

Aufbausämaschine Centaya, Das Kalibrierkonzept

Kalibrację można wygodnie przeprowadzić z lewej strony dzięki przyciskowi kalibracji lub opcjonalnie również za pomocą TwinTerminal 3.0 przez SmartCenter. W celu kalibracji naczynie kalibracyjne jest przesuwane bezpośrednio pod dozownik. Następnie naczynie kalibracyjne można wygodnie wyjąć przez SmartCenter. Dzięki inteligentnej integracji funkcji naczynia kalibracyjnego można je wyjąć dopiero po zamknięciu klapy dozującej.

Nasiona podczas kalibracji przedostają się bezpiecznie i czysto do naczynia kalibracyjnego. Również napełnienie seryjnego składanego wiadra odbywa się szybko, łatwo i komfortowo. Po wykalibrowaniu naczynie kalibracyjne jest ustawiane otworem w dół do pozycji parkowania.

Za pomocą seryjnej cyfrowej wagi można w sposób pewny i dokładny zważyć wykalibrowaną ilość. W dodatkowym schowku w SmartCenter jest odpowiednio dużo miejsca na cyfrową wagę.

System Airstar: Pewny napęd dozownika – Proste ustawianie i wygodna kalibracja

Aufbausämaschine Centaya, System Airstar: Sicherer Dosierantrieb

(1) Elektryczny napęd:
Elektryczny napęd dozownika jest regulowany za pomocą dowolnego terminala ISOBUS. Kalibracja w połączeniu z napędem elektrycznym jest bardzo komfortowa. Oferuje on dodatkowe funkcje, jak na przykład wstępne dozowanie ziarna na początku pola oraz zwiększanie lub zmniejszanie normy wysiewu podczas pracy. Do określania prędkości roboczej dostępne są różne źródła sygnału. Oprócz czujnika radarowego lub sygnału GPS można również wykorzystać sygnał prędkości ciągnika. Dozownikiem, a tym samym siewem, można również całkowicie automatycznie sterować przy użyciu kart aplikacyjnych.

(2) Szybkie opróżnianie:
Opróżnianie zbiornika ziarna następuje szybko i łatwo przez układ szybkiego opróżniania umieszczony w dobrze dostępnym miejscu na zbiorniku.

(3) Opróżnianie z resztek:
Do opróżnienia z resztek ziarna wystarczy otworzyć zasuwę i ziarno spłynie do dużej rynny kalibracyjnej.

(4) Łatwa zmiana kaset dozujących:
Kasety dozujące można wymieniać w dozowniku ziarna bardzo łatwo. Dzięki temu możliwy jest precyzyjny siew wszelkich nasion przy zachowaniu właściwej jakości rozdziału podłużnego także przy wysokich prędkościach roboczych.

Sygnał pozycji roboczej oraz prędkości jazdy

Amazone, Mechanische Säkombination Cataya, Arbeitsstellungs- und Geschwindigkeitssignal

Seryjny napęd elektryczny daje możliwość dowolnego wyboru zarówno sygnału prędkości roboczej jak też sygnału pozycji roboczej. W ten sposób można zależnie od sytuacji, elastycznie wybierać między różnymi sygnałami.

Kasety dozujące do każdego materiału siewnego

Specjalne kasety dozujące do różnych norm wysiewu dozują ziarno, które transportowane jest do głowicy rozdzielającej. Trzy seryjnie dostarczane kasety dozujące pokrywają do 95 % wszystkich rodzajów nasion. Dostępne są również inne kasety dozujące, np. do kukurydzy czy kultur specjalnych.

Wymienne kasety dozujące nadają się do następujących norm wysiewu: nasiona drobne ( < 15 kg/ha), nasiona średnie ( < 140 kg/ha), normalny siew ( > 140 kg/ha).

Segmentowa głowica rozdzielająca z elektrycznym rozłączaniem połówkowym

Aufbausämaschine Centaya, Segmentverteilerkopf mit elektrischer Halbseitenschaltung

Segmentowa głowica rozdzielająca jest usytuowana za zbiornikiem ziarna, bezpośrednio ponad redlicami. Takie rozmieszczenie zapewnia krótkie odcinki transportowe ziarna.

Opcjonalne elektryczne rozłączanie połówkowe pomaga w zmniejszeniu nakładek na poprzeczniaku lub na skraju pola, a także w oszczędzaniu nasion. Dzięki rozłączaniu połówkowemu można wygodnie wyłączać jednostronnie maszynę poprzez terminal w klinach pola oraz w ukośnych poprzeczniakach. System GPS-Switch umożliwia ponadto automatyczne wyłączanie połowy szerokości roboczej.

W przypadku elektrycznego rozłączania połówkowego oraz przełączania ścieżek technologicznych automatycznie zmniejszona zostaje norma wysiewu.

Zalety:
+ Elektryczne rozłączanie połówkowe
+ Krótkie odcinki transportowe ziarna
+ Redukcja normy wysiewu przyczynia się do oszczędności nasion
+ Minimalizacja ilości pyłu powstającego w zbiorniku ziarna ze względu na brak recyrkulacji nasion

Zmienne włączanie ścieżek technologicznych

Variable Fahrgassenschaltung

Układ włączania ścieżek technologicznych umożliwia wyłączanie maks. sześciu rzędów na stronę. Odpowiednio szersze ścieżki technologiczne mogą być wykorzystywane przez ciągniki o maks. szerokości opon 1.050 mm przy rozstawie rzędów 15 cm lub odpowiednio 875 mm przy rozstawie rzędów 12,5 cm. W ten sposób firma AMAZONE uwzględnia aktualne wymagania użytkowników, oferując im ogumienie ciągników z np. rozsiewaczami i opryskiwaczami o coraz większych rozmiarach. Podczas przełączania ścieżek technologicznych automatycznie zmniejsza się norma wysiewu.

Redlica RoTeC pro – Uniwersalna redlica jednotarczowa

Tiefenverstellung_RoTeCpro_d1_170130_kl

Pewność działania i precyzja aż do granicy:
Z zalet redlicy jednotarczowej RoTeC pro można korzystać w szczególności na glebach zwięzłych niezależnie od pory roku. Dzięki kopiowaniu głębokości bezpośrednio na tarczy wysiewającej, całkowicie rozdzielono prowadzenie redlicy od zagęszczania gleby przez zagarniacz. Tarcza kopiująca wytwarza dodatkowo efekt znakomitego czyszczenia redlicy. Obie te zalety sprawiają, że możliwa jest bardzo elastyczna i precyzyjna praca w prawie każdych warunkach pogodowych.

Wąski kształt wklęsłej tarczy, czubek redlicy oraz tarcza czyszcząca zapewniają dobry przepływ resztek pożniwnych i gleby także przy małych odstępach pomiędzy redlicami.

Do wyboru są rozstawy rządów co 12,5 i 15 cm.

Zalety:
• Tarcza wysiewająca z utwardzanej stali narzędziowej dla wydłużenia żywotności
• Odporne na ścieranie i samooczyszczające się tarcze kopiujące Control 10 oraz Control 25 dla dokładnej regulacji głębokości siewu
• Oddzielenie prowadzenia redlicy od zagęszczania gleby dla spokojnego biegu redlicy i do uniwersalnego ustawienia odpowiednio do warunków pogodowych

Tarcza wysiewająca

Säscheibe

Tarcza wysiewająca jest wykonana z odpornej na ścieranie stali narzędziowej i ma średnicę 400 mm. Dzięki mocnej budowie jej zużycie jest ograniczone do minimum. Ze względu na dużą średnicę tarczy wysiewającej ma ona wyjątkowo spokojny bieg, co zapewnia wysoką dokładność odkładania nasion.

Zmiana nacisku redlic

Cirrus 03. bis zu 55 kg Schardruck

Nacisk redlic regulowany bezstopniowo, hydraulicznie z kabiny służy do dopasowania głębokości siewu i szybkiego dostosowania siewnika do warunków glebowych. Redlice RoTeC pro pracują z naciskiem do 55 kg. Ta wartość nacisku jest w 100 % bezpośrednio na tarczy wysiewającej.

Czubek redlicy

Czubek redlicy oczyszcza i formuje redlinę wysiewu tak, że tworzy się optymalne połączenie materiału siewnego z glebą. Przez pływające ułożyskowanie czubek samodzielnie uwalnia się z gleby i przyklejonych resztek pożniwnych. Pokrycie czubka redlicy powłoką z utwardzonego metalu gwarantuje jego długą żywotność.

Kopiowanie głębokości

Jedną z najważniejszych zalet redlicy jednotarczowej RoTeC pro jest rozdzielenie prowadzenia redlicy od zagęszczania gleby. W ten sposób redlica jest podnoszona przy przejeżdżaniu przez kamień tylko raz. Ponadto siłę nacisku redlic i rolek można ustawiać niezależnie od siebie. W warunkach suchych można stosować niewielką siłę nacisku redlic i dużą siłę nacisku rolek. W warunkach wilgotnych można stosować większą siłę nacisku redlic i mniejszą siłę nacisku rolek.

Do bardzo równomiernego i dokładnie kontrolowanego prowadzenia redlic jednotarczowych RoTeC pro służy tarcza prowadząca Control 10 o szerokości 10 mm albo tarcza Control 25 o szerokości 25 mm umocowana bezpośrednio na redlicy. Umieszczone na redlicach tarcze z tworzywa sztucznego chronią przed zapchaniem strefę odkładania nasion za czubkiem redlicy i zapewniają dokładne rozmieszczenie materiału siewnego. Podstawowa regulacja głębokości siewu odbywa się w 4 stopniach, bezpośrednio na redlicy i bez użycia narzędzi.

Redlica TwinTeC – Wydajna redlica dwutarczowa

TwinTeC-Schar - das leistungsfähige Doppelscheibenschar

Czyste i precyzyjne odkładanie nasion:
AMAZONE oferuje precyzyjną i solidną redlicę dwutarczową TwinTeC do siewnika nabudowanego. Nowa redlica dwutarczowa jest uzupełnieniem sprawdzonej redlicy jednotarczowej RoTeC pro.

Redlica TwinTeC gwarantuje czyste odkładanie materiału siewnego. Przy nacisku aż do 60 kg/redlicę, przemieszcza się ona po glebie bardzo spokojnie i precyzyjnie odkłada nasiona.

Solidne i niezawodne:
Dzięki zawieszeniu wszystkich redlic na wspólnej ramie możliwe jest centralne ustawienie nacisku roboczego redlicy. Ponieważ głębokość siewu jest kopiowana poprzez rolki ograniczające głębokość, można ją ustawić niezależnie od nacisku i centralnie dla wszystkich redlic od 0 do 6 cm. Można wybrać rozstawy rzędów 12,5 cm i 15 cm.

Redlica dwutalerzowa TwinTeC jest całkowicie bezobsługowa i spełnia tym samym najwyższe wymagania.

Kopiowanie głębokości

Amazone, Mechanische Säkombination Cataya, Tiefenführung

Aby zachowana była głębokość siewu każdej z redlic TwinTeC, rolka kopiująca za każdą z redlic dba o dokładne utrzymanie ustawionej głębokości. Przy dużym przesunięciu wzdłużnym redlic wynoszącym 195 mm i połączeniu rolki kopiującej za pomocą ramienia przebiegającego od góry, pozostaje wystarczająco dużo przestrzeni umożliwiającej pracę bez zatorów. Ze względu na 10° kąt ustawienia tarcz wysiewających istnieje doskonały prześwit także przy dużych prędkościach roboczych i dużej ilości resztek pożniwnych. Opcjonalne zgarniacze na rolce kopiującej zapewniają utrzymanie głębokości siewu także przy wilgotnej i kleistej glebie.

Skrobak

Amazone, Mechanische Säkombination Cataya, Abstreifer

Do zagwarantowania płynnej pracy redlic, w podwójnych tarczach są zamocowane zgarniacze wewnętrzne.

Opcjonalne dostępne są zgarniacze z utwardzaną powłoką dla bardzo zwięzłych gleb gliniastych.

Zmiana nacisku redlic

Schardruckverstellung

Ponieważ wszystkie redlice są zawieszone w ramie prowadzonej w równoległoboku, możliwa jest centralna i bezstopniowa regulacja nacisku redlicy. Istnieje możliwość, np. w obszarze kół ciągnika, zwiększenia nacisku redlicy o dalsze 6 kg za pomocą dodatkowych sprężyn pociągowych.

Opcjonalnie dostępna jest hydrauliczna regulacja nacisku redlic, którą można wygodnie dopasować z kabiny. Za pomocą hydraulicznego wyjmowania redlicy można ją wyjmować do 145 mm. Unoszenie redlic jest szczególnie pomocne podczas obróbki narożników pola.

Rolka kopiująca głębokość

Amazone, Mechanische Säkombination Cataya, Tiefenführungsrolle

Do wyboru są dwie różne rolki kopiujące. Rolka Control 50 mm pozostawia dużo miejsca po bokach i nadaje się do pracy zwłaszcza na glebach ciężkich i nośnych. Rolka kopiująca Control 65 mm oferuje wyższą nośność zwłaszcza na glebach lekkich.

Zagarniacz sprężynowy

Aufbausämaschine Centaya, Exaktstriegel

Zagarniacz sprężynowy można stosować w połączeniu z systemem redlic RoTeC pro oraz z systemem redlic TwinTeC. Zagarniacz sprężynowy o grubości 10 mm charakteryzuje się niewielkim zużyciem i zapewnia dobre przykrycie nasion.

Zagarniacz sprężynowy służy do zakrywania otwartych bruzd wysiewu oraz wyrównywania i pracuje bez zapychania się również przy dużych ilościach słomy. Indywidualnie uchylne i ułożyskowane elementy zagarniacza dostosowują się do nierówności gleby przykrywając nasiona niezależnie od ilości słomy na powierzchni.

Zagarniacz sprężynowy znakomicie sprawdza się w niezbyt optymalnych warunkach, np. na glebach wilgotnych i ciężkich.

Nacisk zagarniacza jest regulowany mechanicznie, przez napięcie sprężyn. Przy hydraulicznej regulacji nacisku zagarniacza, wstępnie ustalana jest minimalna i maksymalna wielkość nacisku sworzniami ograniczającymi. Tym samym można jednym zaworem sterującym podczas pracy szybko i łatwo dopasować nacisk zagarniacza oraz redlic do zmieniających się warunków glebowych.

Zagarniacz sprężynowy S

Aufbausämaschine Centaya, Exaktstriegel S

Zagarniacz sprężynowy jest dostępny również w wersji S. Przy średnicy zębów 12 mm zastosowano w nim jeszcze więcej materiału scieralnego, dzięki czemu jest w stanie funkcjonować w najtrudniejszych warunkach.

Zagarniacz na redlicy TwinTeC

Aufbausämaschine Centaya, Scharstriegel am TwinTeC-Schar

Każdą redlicę TwinTeC można opcjonalnie wyposażyć w montowany bezpośrednio na niej zagarniacz. Zagarniacz na redlicy zapewnia dodatkowo luźną ziemię nad redliną. Jest to pomocne w szczególności w przypadku ciężkich gleb i na pochyłym terenie, aby nie dopuścić do zamazywania i powstawania kanałów odpływowych.

Kopiowanie głębokości odbywa się bez problemu również w przypadku nierówności podłoża dzięki sprężynowemu uchwytowi zagarniacza. Dodatkowo można w miarę potrzeb ustawić każdy zagarniacz niezależnie. W przypadku zużycia można go wyregulować w 7 stopniach do 150 mm. Można również ustawiać intensywność zgarniacza poprzez przełożenie trzpienia w 3 stopniach (30°, 45°, 60°). Dzięki kształtowi wymagana jest krótsza przestrzeń montażowa i mniejszy ciężar. Ze względu na krótką przestrzeń montażową zagarniacza siew może być realizowany do końca narożników pola.

Uniwersalne narzędzie obsługowe – jedno narzędzie do każdej sytuacji!

Werkzeug

Uniwersalne narzędzie obsługowe to idealne rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić czas poświęcony na żmudne wyszukiwanie i transport większej liczby narzędzi.

Przez ergonomiczny kształt i rozkład wszystkich punktów regulacyjnych można każde ustawienie zmieniać obrotem ręki.

Możliwe są następujące punkty zastosowania:
• Regulacja znaczników śladów,
• Regulacja nacisku redlic,
• Regulacja głębokości siewu (w redlicy TwinTeC)
• Regulacja zespołu ścieżek technologicznych,
• Regulacja zagarniacza,
• Regulacja wysokości belki równającej,
• Regulacja blach bocznych,
• Otwarcie kraty sita

ISOBUS – obsługa maszyny w epoce cyfrowej

Jeden język, wiele zalet!
W każdej maszynie w standardzie ISOBUS, AMAZONE oferuje najnowocześniejszą technikę cyfrowej przyszłości z niemal nieograniczonymi możliwościami. Stopień wykorzystywania potencjałów zależy wyłącznie od użytkownika. Bez względu na to, czy do tego celu używa się terminalu obsługowego AMAZONE, czy bezpośrednio dostępnego terminalu ISOBUS ciągnika. ISOBUS jest światowym standardem komunikacji pomiędzy terminalem obsługowym, ciągnikami i osprzętem z jednej strony, a rolniczym oprogramowaniem biurowym z drugiej.

Obsługa za pomocą najrozmaitszych terminali ISOBUS

Oznacza to, że wszystkimi urządzeniami w standardzie ISOBUS można sterować za pomocą jednego terminala. Wystarczy połączyć maszynę z odpowiednim terminalem ISOBUS, a na monitorze kabiny ciągnika pojawi się znany interfejs użytkownika.

Zalety ISOBUS:
• Światowa standaryzacja zapewnia jednolite interfejsy i formaty danych, dzięki czemu zapewniona jest również kompatybilność z producentami zewnętrznymi
• Plug and Play między maszyną, ciągnikiem i innymi urządzeniami ISOBUS

AMAZONE – więcej niż tylko ISOBUS: Lepsza kontrola, większa wydajność! Precision Farming 4.0

ISOBUS Terminals

Nasze kompetencje w dziedzinie elektroniki:
Aby zwiększyć komfort obsługi, maszyny i terminale obsługowe AMAZONE oferują szereg funkcji wykraczających poza standard ISOBUS.

Zalety More Than ISOBUS:
• Najwyższa kompatybilność i niezawodność działania urządzeń ISOBUS
• Brak dodatkowych modułów po stronie maszyny. Wszystkie maszyny ISOBUS marki AMAZONE są standardowo wyposażone w niezbędne funkcje ISOBUS.
• Wyświetlacz MiniView ze wszystkimi terminalami AMAZONE i innymi terminalami ISOBUS. Spójrzmy na przykład na dane maszyny w widoku GPS.
• Możliwość połączenia terminala ciągnika lub rozwiązania opartego na 2 terminalach, w którym można oddzielić funkcje ciągnika i urządzenia zawieszanego.
• Wyjątkowa koncepcja obsługi. Dowolnie konfigurowane wyświetlacze i indywidualne interfejsy użytkownika w terminalu obsługowym
• Możliwość do 3 profili użytkowników. Dla każdego kierowcy lub zastosowania należy utworzyć własny profil użytkownika!
• Dowolnie konfigurowane przebiegi maszyn, jak np. składanie belek polowych opryskiwacza polowego AMAZONE
• Inteligentna ocena funkcji ECU ciągnika. Automatyczne sekwencje ruchów w zależności od ciągnika ISOBUS, takie jak na przykład automatyczne włączanie oświetlenia roboczego lub blokowanie osi kierującej podczas cofania.
• Zintegrowany rejestrator danych TaskControl. Zasadniczo możliwe jest każde rozwiązanie telemetryczne ISOBUS (np. rozwiązanie telemetryczne TONI firmy CLAAS).
• Dowolnie konfigurowane sekcje szerokości

Prostota i wygoda!

Einfach und komfortabel

Szczególnie w użytkowaniu, czy to z terminalem obsługowym AMAZONE, czy też z terminalem ciągnika, można poczuć, jak bardzo praktyczne jest każde tworzone oprogramowanie maszyny. Na przykład proste i wyraźne oddzielenie menu pola od menu ustawień zapewnia bardzo prostą i intuicyjną obsługę. Czytelne symbole obsługi zapewniają przejrzystość i bezpieczeństwo obsługi.

Uprawą przedsiewną i siewem – Wszystko od jednego producenta!

CombiDisc 3000 mit Centaya 3000 Super

Pneumatyczny agregat siewny AMAZONE jest maszyną, która dzięki inteligentnemu systemowi szybkozłączy QuickLink bardzo prosto, szybko i bez użycia narzędzi łączy siewnik z różnymi urządzeniami do uprawy gleby firmy AMAZONE. W ten sposób możliwe jest zastosowanie różnych agregatów siewnych do najróżniejszych gleb i wymagań.

Kombinacje

KG 3001 Super mit Centaya 3000 Super

Siewnik nabudowany Centaya można połączyć wedle uznania z kultywatorem wirnikowym KX/KG lub z zawieszaną kompaktową broną talerzową CombiDisc. Oferowany asortyment wałów obejmuje ich różnorodne typy, dzięki czemu można doskonale i kompleksowo dostosować jednostkę uprawy gleby do warunków panujących w danym miejscu.

System szybkozłączy – QuickLink Inteligentnie, prosto i wygodnie!

Schnellkuppelsystem QuickLink

Dzięki zastosowaniu inteligentnego systemu szybkozłączy QuickLink można bardzo łatwo w ciągu kilku minut odłączyć agregat siewny. Tym samym urządzenie do uprawy gleby można perfekcyjnie wykorzystać także do pracy samodzielnie.

Nasza opinia: Zawieszana kompaktowa brona talerzowa CombiDisc

Zawieszana kompaktowa brona talerzowa CombiDisc o szerokości roboczej 3 m nadaje się doskonale do dużych prędkości jazdy, zwłaszcza podczas siewu przy użyciu siewnika nabudowanego. Dzięki głębokościom roboczym od 3 cm do 8 cm zapewniony jest optymalny siew. Bogata oferta wałów umożliwia dopasowanie wału dla każdej lokalizacji i zapewnia optymalne zagęszczanie.

Argumenty: Zawieszana kompaktowa brona talerzowa CombiDisc

CombiDisc

+ Lekka, z prędkościami roboczymi do 15 km/h
+ Niedroga alternatywa dla brony wirnikowej na lekkich glebach
+ Krótka, kompaktowa i lekka konstrukcja – odpowiednia także do mniejszych ciągników
+ Łatwa uprawa gleby na głębokości od 3 cm do 8 cm w celu optymalnej uprawy przedsiewnej
+ Niewymagające konserwacji łożyskowanie talerzy z elementami uszczelnienia pierścieniem ślizgowym oraz długotrwałe smarowanie
+ Niewymagające konserwacji zabezpieczenie przed kamieniami za pomocą gumowych elementów sprężynujących
+ Zawieszenie talerzy parami – dla optymalnego dopasowania konturu gleby i bardzo dobrej przepustowości
+ Dostępna hydrauliczna regulacja głębokości roboczej
+ Bardzo prosta i szybka wymiana narzędzia uprawowego bez użycia narzędzi dzięki systemowi szybkozłączy QuickLink

Wysoka skuteczność

CombiDisc-Scheiben

24 ząbkowane talerze, każdy o średnicy 410 mm umożliwiają intensywną uprawę gleby. Za pomocą CombiDisc można pracować z głębokością roboczą od 3 cm do 8 cm. Dzięki lekkości możliwe są prędkości robocze do 15 km/h. Zwłaszcza w lekkich warunkach CombiDisc jest skuteczną i dobrą alternatywą dla brony wirnikowej.

Zalety talerzy CombiDisc:
• Bardzo płaska uprawa z głębokościami roboczymi od 3 cm do 8 cm
• Optymalne do uprawy przedsiewnej

Talerze CombiDisc – ekstremalnie płaskie, ekstremalnie lekkie

CombiDisc im Einsatz

Talerze CombiDisc o średnicy 410 mm stanowią idealne rozwiązanie do bardzo płaskiego i intensywnie mieszającego uprawiania gleby. Ze względu na niewielką średnicę talerze obracają się z dużą prędkością gwarantującą optymalne tworzenie struktury gruzełkowatej (kruszenie). Zwłaszcza na lekkich i średnich glebach CombiDisc w połączeniu z siewnikiem nabudowanym zapewnia optymalny siew.

QuickLink – szybkie połączenie, elastyczne zastosowanie

Zastosowanie systemu szybkozłączy QuickLink umożliwia odłączanie maszyny CombiDisc kilkoma ruchami ręki, dzięki czemu doczepiana kompaktowa brona talerzowa może być stosowana z powodzeniem również samodzielnie do upraw przedsiewnych. Dzięki systemowi szybkozłączy QuickLink CombiDisc można połączyć z siewnikiem mechanicznym nabudowanym Cataya, jak też z siewnikiem pneumatycznym nabudowanym Centaya.

Nigdy więcej smarowania – dzięki bezobsługowemu łożyskowaniu talerzy. Wypróbowany 1 000 000-krotnie!

Wartungsfreie Scheibenlagerung

Nie jest konieczne smarowanie łożyskowania talerzy, co znacznie ogranicza całkowite nakłady na konserwację. Elementy uszczelnienia pierścieniem ślizgowym są od dziesięcioleci używane w branży maszyn budowlanych do uszczelniania rolek tocznych w pojazdach szynowych i pracują całkowicie niezawodnie w najtrudniejszych warunkach.

Zalety:
• Niewymagające konserwacji łożyskowanie talerzy z elementami uszczelnienia pierścieniem ślizgowym oraz długotrwałe smarowanie
• Niewymagające konserwacji zabezpieczenie przed kamieniami za pomocą gumowych elementów sprężynujących
• Zawieszenie talerzy parami – dla optymalnego dopasowania konturu gleby i bardzo dobrej przepustowości

Talerze ustawione pod małym kątem dla optymalnej uprawy przedsiewnej

Scheibenaufhaengung

2-rzędowy zespół brony talerzowej spulchnia, kruszy i wyrównuje rozsadnik przed siewem. Dzięki kątowi 14° przy przednim i 12° przy tylnym rzędzie talerzy talerze CombiDisc są stromo ustawione. Kąt ten zapewnia optymalne wyrównanie rozsadnika. Przy konserwującym sposobie gospodarowania dodatkowo rozdzielana i mieszana jest słoma w pobliżu powierzchni. Ustawienie talerzy zapewnia w tym przypadku płynne przekazywanie mieszaniny gleby i słomy od pierwszego do drugiego rzędu talerzy i prowadzi do dobrego zmieszania.

Perfekcyjność – dla optymalnego dopasowania konturu gleby

Bodenkonturanpassung

Dzięki zawieszeniu talerzy na ramie parami za pomocą elastycznych gumowych elementów sprężynujących, każda para może indywidualnie podążać za konturem gleby. W ten sposób nawet przy nierównościach na powierzchni gleby można przeprowadzić równomierną orkę. Zawieszenie talerzy umożliwia ponadto optymalne przechodzenie dużych ilości masy organicznej.

Bezpiecznie i absolutnie bezobsługowo!

Bodenanpassung

Elastyczne gumowe elementy sprężynujące przy każdym zawieszeniu talerzy służą nie tylko optymalnemu dopasowaniu do konturu powierzchni gleby, lecz także jako ochrona przed przeciążeniami poszczególnych par talerzy. Duże gumowe elementy sprężynujące są bezobsługowe i wyróżniają się dużym ugięciem sprężyny, które zapewnia bezpieczeństwo użytkownikowi także w przypadku dużych kamieni.

Sprawdzone w praktyce także w najdrobniejszych szczegółach:
• Dopasowanie poszczególnych segmentów talerzy wraz z zabezpieczeniem przed przeciążeniem i kamieniami

Regulowane talerze znakujące i boczne

Einstellbare Spur- und Randscheiben

Aby zapewnić optymalną uprawę i równy rozsadnik także w koleinach i w obszarze brzegowym, CombiDisc posiada talerze znakujące i boczne, których wysokość można indywidualnie ustawić.

Mechaniczna regulacja głębokości

Amazone, Mechanische Säkombination Cataya, Tiefenverstellung

Dzięki mechanicznej regulacji głębokości CombiDisc można bardzo szybko i łatwo dopasować do odpowiednich warunków stosowania. Praca przy użyciu doczepianej kompaktowej brony talerzowej odbywa się zawsze na wymaganej głębokości, co pozwala na oszczędzanie paliwa.

Bogaty program wałów – Wybierz sam!

Najważniejszym zadaniem wału jest zagęszczanie gleby. Stąd ze względu na różnorodność parametrów pracy (parametry nasion/warunki glebowe/udźwig ciągnika) użytkownik ma do wyboru szeroki asortyment różnorakich wałów. Tym samym do każdego materiału siewnego i każdej gleby można dobrać odpowiedni wał. Ponieważ siewnik nabudowany opiera się bezpośrednio na wale, całkowity ciężar jest bezpiecznie umiejscowiony i tym samym istnieje gwarancja optymalnej pracy.

Większa średnica

Wały o dużej średnicy mają lepszą nośność, ponieważ ciężar działa na większą powierzchnię. Wały o dużej średnicy pracują ponadto znacznie spokojniej niż wały o małej średnicy. Dlatego wały AMAZONE posiadają duże średnice od 500 mm do 600 mm. Zalety te są zauważalne zwłaszcza przy dużych prędkościach roboczych podczas siewu z dokładnym odkładaniem nasion.

Wał zamknięty

Keilringwalze

Ogólnie obowiązuje zasada, że zamknięte wały mają lepszą nośność niż otwarte wały zwłaszcza na luźnych i lekkich glebach. Zamknięte wały rzadziej się także zapychają. Właśnie z tego względu w przypadku wałów pierścieniowych i wałów pierścieniowych o profilu Martix, pierścienie gumowe zamocowane są na zamkniętej rurze. Gdy pierścienie zanurzają się w luźnej glebie, rura przenosi masę na całej długości.

Zaklejanie, zamazywanie, zapychanie – to już nie temat.

Zagęszczanie pasmowe

Dzięki zagęszczaniu pasmowemu możliwe jest stworzenie optymalnego stanu gleby, który dopasowuje się do aktualnych warunków pogodowych i tym samym zapewnia warunek szybkich i równomiernych wschodów roślin. Zagęszczanie pasmowe jest tym samym gwarancją terminowej uprawy i siewu. Ponadto pozostawiane są jednorodne i dobrze zagęszczone pasma bez odcisków bieżnika. W porównaniu do wałów z profilami na całej powierzchni jest to decydująca zaleta, która wpływa przede wszystkim na spokojny bieg redlic.

Zabezpieczenie siewu!

Die Säversicherung!

1. W przypadku dużej suszy – zasada pompy wodnej: Zagęszczone pasma dbają o zamknięcie gleby bezpośrednio w redlinach wysiewu. Kiełki uzyskują wtedy wodę z kapilarów także podczas suszy. Zagęszczanie pasmowe zapewnia warunki, w których gleba pracuje jak pompa wodna.

2. W przypadku nadmiaru wody – zasada drenażu: Luźna gleba bardzo dobrze wchłania wodę i magazynuje ją. Duże ilości opadów łatwo wsiąkają w glebę w strefy luźne, niezwałowane. Zapobiega się w ten sposób erozji gleby. Między rzędami, na ciężkich, wilgotnych ziemiach do dyspozycji pozostaje wystarczająco dużo luźnej gleby aby przykryć posiane ziarna.

3. Wymiana gazowa – zasada płuca: W luźnej glebie odbywa się wymiana gazów, sprawiająca, że korzonki mogą oddychać.

Zębaty wał metalowy PW/600 mm

Zahnpackerwalze PW/600 mm

Zębaty wał ugniatający PW posiada dobry napęd własny a przez ustawione pod kątem zęby, pozostawia za sobą równomiernie zagęszczoną powierzchnię pola.

Przez swoje właściwości zębaty wał ugniatający możne być stosowany bardzo uniwersalnie.

+ Powierzchniowe zagęszczanie gleby
+ Wolny od zatorów na glebach kleistych i przy dużej ilości słomy
+ Seryjnie odporne na ścieranie zgarniacze pokryte warstwą utwardzanego metalu (3- do 5-krotnie trwalsze od zgarniaczy niepokrytych tą warstwą)
+ Nisko ułożone zgarniacze pozostawiające równą powierzchnię także na wilgotnych glebach

Trapezowy wał pierścieniowy TRW/500 mm/600 mm

Trapezringwalze TRW/500 mm/600 mm

Trapezowy wał pierścieniowy TRW przez swoje pierścienie trapezowe zapewnia pasmowe zagęszczanie gleby. Jego dobra nośność zapobiega zbyt głębokiemu wnikaniu pierścieni trapezowych w lekką glebę.

+ Dobra nośność
+ Pasmowe zagęszczanie gleby
+ Wystarczająco dużo drobnej gleby
+ Seryjne zgarniacze odporne na ścieranie z powłoką z utwardzanego metalu

Klinowy wał pierścieniowy KW/520 mm/580 mm

Keilringwalze KW/520 mm/580 mm

Klinowy wał pierścieniowy KW ma szerokie spektrum zastosowań. Jego budowa zapewnia pasmowe zagęszczenie gleby na prawie wszystkich glebach i w każdych, panujących tam warunkach.

Zaklejanie, zamazywanie, zapychanie – to już nie temat.

+ Uniwersalny dla wszystkich gleb i warunków
+ Pasmowe zagęszczenie gleby
+ Nawet na glebach ciężkich jest do dyspozycji wystarczająco dużo luźnej gleby aby optymalnie przykryć nasiona
+ Doskonałe przy każdej pogodzie i w każdych warunkach glebowych
+ Spokojny bieg redlic w uformowanych redlinach wysiewu

Klinowy wał pierścieniowy KWM o profilu Matrix/600 mm

Keilringwalze_KWM_600mm

Klinowy wał pierścieniowy KWM z oponami o profilu opon Matrix ma wyjątkowo dobry napęd własny. Profil opon Matrix wytwarza więcej drobnej gleby w zagonach wysiewu.

+ Pasmowe ugniatanie gleby
+ Profil opon Matrix poprawiający własny napęd
+ Lepsze rozdrobnienie także w trudnych warunkach
+ Spokojny bieg redlic przez ukształtowane redliny wysiewu
+ Doskonałe przy każdej pogodzie i warunkach glebowych

Argumenty: Kultywator wirnikowy KX/KG

KE3001super.

+ Komfortowy sposób ustawiania za pomocą uniwersalnego narzędzia obsługowego
+ Łatwe ustawianie włóki – mocowanie na wale eliminuje konieczność dodatkowej regulacji głębokości roboczej
+ Prosta i dokładna regulacja głębokości roboczej sworzniem mimośrodowym
+ Opcjonalna, hydrauliczna regulacja głębokości roboczej z kabiny
+ Dużo wolnej przestrzeni między zębami i nad wirnikiem – dla ekstremalnych ilości słomy
+ System napędowy Long-Life-Drive, do pracy z maksymalnym obciążeniem i długiej żywotności
+ System Quick + Safe – sprawdzony system szybkiej wymiany zębów i zintegrowane zabezpieczenie przed kamieniami
+ Solidna konstrukcja, ponieważ uchwyt zębów i wałek są wykute z jednego kawałka materiału
+ Duża stabilność dzięki zastosowaniu wysokiej ramy i wysoce wytrzymałego profilu wannowego z podwójnym dnem
+ Wszechstronny program wałów umożliwia dokonanie odpowiedniego wyboru dla wszystkich rodzajów gleby

Kultywatory wirnikowe KX i KG o szerokościach roboczych 3 m, 3,5 m i 4 m nadają się idealnie do pracy solo bądź w połączeniu z siewnikiem nabudowanym. Wyposażenie w odpowiednio dostosowany wał skutkuje bardzo wysokim zagęszczaniem.

Kultywator wirnikowy AMAZONE – Urządzenia wielofunkcyjne do uprawy przedsiewnej

KG 3001 Super mit Spuranreisser und Keilringwalze

Zawsze właściwy wybór:
Kultywatory wirnikowe są obecnie uniwersalnymi maszynami do uprawy przedsiewnej. Żadnych innych maszyn nie można zastosować w tak szerokim zakresie na polach zaoranych i w uprawie bezorkowej. W połączeniu z siewnikiem zawieszanym lub nabudowanym maszyny te są najlepszym rozwiązaniem systemowym dla wielu gospodarstw.

Naprzemienne ustawienie zębów gwarantuje Państwu równą, spokojną pracę maszyny

10 Werkzeugtraeger

W kultywatorach wirnikowych AMAZONE zęby są ustawione względem siebie pod specjalnym kątem. Pozwala to uzyskać równomierne rozdrobnienie gruzełek gleby i zapewnia spokojną pracę maszyny. Eliminuje drgania i skoki obciążenia. Maszyna jest chroniona, zmniejsza się zapotrzebowanie mocy i zużycie paliwa.

„Ekstremalny” kamienisty odcinek testowy

Steinteststrecke

Wszystkie maszyny uprawowe AMAZONE zarówno nowo skonstruowane jak też badane w ramach oceny serii poddawane są permanentnie najwyższym obciążeniom, aby je przygotować do praktycznej pracy w każdych warunkach. Daje to niezbędną pewność działania wszystkich bron wirnikowych oraz kultywatorów wirnikowych AMAZONE.

Long-Life-Drive: Jakość w systemie

Long Life Drive

Long-Life-Drive to system napędowy, zapewniający długą trwałość, maksymalnie cichą pracę i wysoką wartość przy ponownej sprzedaży kultywatorów wirnikowych AMAZONE. Koła czołowe i łożyska pracują w kąpieli olejowej i są tym samym bezobsługowe – żadnych smarowniczek.

(1) Zwarta przekładnia
(2) Ulepszone cieplnie koła walcowe z dużym uzębieniem
(3) Dokładne odległości wszystkich gniazd łożysk dla maksymalnie spokojnej pracy
(4) Odporne na obciążenia, szeroko rozstawione łożyska stożkowe
(5) Więcej wolnej przestrzeni między wirnikami zębów a gładką podstawą obudowy gwarantujące swobodny siew w mulcz i optymalną przepustowość
(6) Dwustopniowe uszczelnienie z kasetowymi uszczelniaczami wałków, chroniące przed utratą oleju oraz uszczelniacze labiryntowe zapobiegające wciąganiu włókien roślinnych i brudu
(7) Uchwyt i wałek wykute z jednego kawałka materiału i z dużą średnicą wałka, kultywator wirnikowy KG i KX ∅ = 60 mm
(8) System Quick + Safe to beznarzędziowa wymiana zębów i zabezpieczenie przeciwkamieniowe

Quick-System – System szybkiej wymiany zębów

Schneller Zinkenwechsel

Zęby są wsuwane w kieszenie uchwytów mocowane sworzniami i zabezpieczane sprężystymi zawleczkami. Prościej i szybciej już nie można. Wyeliminowano wymagające dociągania, śruby mocujące. Przejście od zębów „pod kątem” do zębów ustawionych ciągnąco, wykonywane jest łatwo i szybko. Kute, wykonane z utwardzanej stali zęby są elastyczne i odporne na ścieranie.

System-System – Zintegrowane zabezpieczenie przed kamieniami

Amazone KE, KG, KX - Integrierte Steinsicherung

Sprężyste zamocowanie zębów umożliwia ich odchylanie si na kamieniach. Zęby są mocno naprężone w kieszeniach po środku uchwytów. Rozszerzone na zewnątrz kieszenie pozwalają na ruch zębów w ich wnętrzu. Gdy czubek zęba trafi na kamień, twarde uderzenie jest amortyzowane. Takie zamocowanie zębów daje bezpieczeństwo pracy na glebach kamienistych i umożliwia ustawienie zębów w KX oraz KG w pozycji „pod kątem”.

Dużo wolnej przestrzenie w KX i KG

Große Freiräume bei KX und KG

Dzięki wysokiej ramie, absolutnie gładkiej podstawie przekładni i długim zębom, między zębami a ich uchwytami tworzy się dużo wolnego miejsca. Pozwala to na swobodne przemieszczanie się większych ilości gleby lub słomy. Zęby mogą być używane bardzo długo, co oznacza zmniejszenie kosztów eksploatacji. Otrzymuje się znakomitą strukturę gleby przed siewem, tworzącą optymalne warunki dla wschodów młodych roślin.

Efekt doskonałego wymieszania

Amazone, Mechanische Säkombination Cataya, Einarbeitungseffekt

Zęby wirnikowych kultywatorów AMAZONE równomiernie, na całej głębokości roboczej, mieszają glebę z resztkami pożniwnymi. Także przy ich dużej ilości.

Zęby przeznaczone do kultywatora wirnikowego KX i KG spełniają wszelkie wymagania użytkownika.

Kultywator wirnikowy KX – do wszystkiego

Kreiselgrubber KX

Kultywator wirnikowy KX o szerokości roboczej 3 m to idealne rozwiązanie do uprawy przedsiewnej na glebach średnich i ciężkich.

Zalety:
• Krótkie czasy przezbrajania ze sprawdzonym systemem szybkiej wymiany zębów
• Bardzo elastyczne zastosowanie – możliwość stosowania zarówno z zębami ustawionymi do tyłu, jak i pod kątem
• Większa stabilność – wzmocniony profil wannowy, większa średnica wałka i mocniejsze zęby
• Bezproblemowe spulchnianie zbitej i twardej gleby
• Intensywne mieszanie słomy i innego materiału organicznego z glebą

Wszechstronny i efektywny

Kultywator wirnikowy KX o szerokości roboczej 3 m jest wszechstronną maszyną uprawową napędzaną przez WOM, która znakomicie sprawdza się w pracy z ciągnikami o klasie mocy do 190 KM. Może być wykorzystywany jako kultywator lub brona wirnikowa.

Wielu rolników chce wykorzystywać agregat uprawowy do pracy na różnych glebach i w różnych warunkach. Oznacza to np. na glebach ciężkich pracę kultywatorem wirnikowym z „zębami pod kątem” a na glebach lekkich, pracę jak broną wirnikową z „zębami ustawionymi ciągnąco” tak, aby wcisnąć kamienie w podłoże.

Dotychczas najczęściej obracano zęby z pozycji „ciągnącej” na pozycję „pod kątem”. Wynik pracy jest wtedy często niezadowalający, gdyż tylko zęby specjalnie dostosowane do konkretnego obszaru działania są w stanie optymalnie wykonać postawione im zadanie.

System szybkiej wymiany zębów

Zinken_Schnellwechselsystem

Sprawdzony system szybkiej wymiany zębów powoduje, że KX w krótkim czasie, bez korzystania z jakichkolwiek narzędzi, można dostosować do istniejących warunków.

Do kieszeni wirników montuje się albo zęby kultywatora „pod kątem” albo odchylone do tyłu. Zęby są zabezpieczane sworzniami i zawleczkami sprężynowymi. Prościej i szybciej już nie można. Wyeliminowano połączenia śrubowe wymagające dokręcania.

Zęby kultywatora wirnikowego KX ustawine są „pod kątem” wtedy, gdy pracuje się głównie na glebach cięższych. Pozycja „pod kątem”-doskonale sprawdza się przede wszystkim przy siewie w mulcz, ponieważ gwarantuje intensywne przemieszanie gleby z resztakami organicznymi.

Kultywator wirnikowy KG Special – geniusz uniwersalności

KG3001-Special

Kultywatory wirnikowe KG Special, o szerokościach roboczych 3 m, 3,5 m, 4 m, nadają się idealnie do uprawy przedsiewnej na glebach ciężkich oraz do siewu w mulcz.

• KG 3001 Special do ciągników o mocy maks. 161 kW/220 KM
• KG 4001 Special do ciągników o mocy maks. 161 kW/220 KM
• KG 3501 Special do ciągników o mocy maks. 161 kW/220 KM

Kultywator wirnikowy KG Super – potężna siła

Kultywatory wirnikowe KG Super o szerokościach roboczych 3 m, 3,5 m i 4 m są wyposażone w wydajną przekładnię do ciągników o mocy do 300 KM. KG Super posiada seryjnie montowane, wzmocnione zęby i może być zamawiany z opcją hydraulicznej zmiany głębokości oraz chłodnicą oleju.

• KG 3001 Super do ciągników o mocy maks. 220 kW/300 KM
• KG 4001 Super do ciągników o mocy maks. 220 kW/300 KM
• KG 3501 Super do ciągników o mocy maks. 220 kW/300 KM

Efekt rozfrakcjonowania gleby w pracy kultywatorów wirnikowych

Entmischungseffekt

Pozycja „zębów pod kątem” sprawdza się przede wszystkim przy siewie w mulcz, gdyż gwarantuje tam intensywne wymieszanie gleby z resztkami organicznymi.

„Zęby pod kątem” rozdrabniają glebę od dołu do góry. Wyeliminowano rozmazywania się gleby. Większe cząstki gleby odrzucane są dalej, niż drobne.

Dzięki temu drobne gruzełki koncentrują się w dolnym obszarze uprawianej strefy, podczas gdy większe części gleby pozostają na powierzchni. Nasiona trafiają tam, gdzie znajduje się gleba doskonale rozdrobniona. Większe, znajdujące się na powierzchni frakcje, chronią pole przed zamazywaniem, przesychaniem, erozją wietrzną i wodną a młodziutkim roślinom zapewniają konieczną osłonę. W taki sposób tworzy cię optymalne warunki dobrych wschodów.

Stabilność to atut!

Zapfen_KG

Stabilny element wirnika:
Wirniki zębów i wałki wykuwane są z jednego kawałka wysokowartościowej stali. Średnica wałka, to 60 mm.

Wałki wirników umieszczone są w szeroko rozstawionych łożyskach stożkowych. Szczelność od dołu zapewnia specjalny uszczelniacz kasetowy o znakomitej skuteczności i wysokiej trwałości. Uszczelka labiryntowa chroni przed wnikaniem resztek roślin i kurzu.

Stabilna obudowa:
Wysoka rama o profilu wannowym ze ścianami o grubości 8 mm oraz wspawanymi tulejami łożyskującymi jest bardzo odporna na odkształcenia i podczas transportu spokojnie przenosi masę ciężkich wałów zagęszczających czy nabudowanych siewników. Koła zębate i łożyska pracujące w kąpieli olejowej są bezobsługowe – bez smarowników.

• Uchwyt zębów i wałek są wykute z jednego kawałka materiału. Średnica wałka wynosi 60 mm.

Włóka równająca

Amazone, Mechanische Säkombination Cataya, Planierbalken

Włóka równająca niweluje strumień ziemi między zębami i wałem i dociska np. kamienie do dołu. Ustawianie wysokości włóki jest możliwe dzięki uniwersalnemu narzędziu obsługowemu. Włóka utrzymuje się na jednakowej wysokości niezależnie od głębokości roboczej narzędzia aktywnego, ponieważ jest mocowana na wale. Zintegrowane zabezpieczenie przed przeciążeniem umożliwia włóce równającej unoszenie ponad większe przeszkody.

Na życzenie można także opcjonalnie zrezygnować z belki równającej.

Blachy boczne

Amazone, Mechanische Säkombination Cataya, Seitenbleche

Nowe blachy boczne posiadają łożyskowanie sprężynowe. Konstrukcja zawieszenia blach bocznych umożliwia ich regulowanie przez otwór wzdłużny oraz łatwą wymianę po stwierdzeniu ich zużycia. Ponadto do ich regulacji niezbędne jest użycie uniwersalnego narzędzia obsługowego wchodzącego w skład wyposażenia.

Mechaniczna regulacja głębokości: Kultywator wirnikowy

KE_Detail

Głębokość robocza może być regulowana w sposób bardzo łatwy i niezależny, ponieważ wał i włóka są połączone za pomocą równoległoboku. Można bez problemu dostosowywać głębokość roboczą do warunków miejsca pracy i zastosowania, przestawiając po prostu sworzeń mimośrodowy.