BOOKS AND MORE
BOOKS AND MORE

Bezpieczeństwo

Der Anspruch von AMAZONE ist, Maschinen auf den Markt zu bringen, die neben einer optimalen Funktionssicherheit auch eine hohe Produktsicherheit aufweisen.

Seryjnie Safety-Set

Safety-Set

Seryjnie Safety-Set: ZA-M z AMAZONE wyposażony w Safety-Set oferyje użytkownikom większe bezpieczeństwo:

Maszyny robocze zawieszone z tyłu, za ciągnikiem, muszą być w ruchu drogowym wyraźnie rozpoznawalne. AMAZONE położyła na wymagania dotyczące bzpieczeństwa w połączeniu z nowoczesnym wyglądem, ogromny nacisk. Tablice ostrzegawcze o dużej powierzchni, skierowane do tyłu i do przodu oraz odpowiednia instalacja oświetleniowa, dbają o dobrą zauważalność przez innych uczestników ruchu. Pałąk ochronny spełnia wymagania europejskich przepisów zabezpieczenia technicznego w ruchu drogowym (EN 14017). Osłony przed zanieczyszczeniami zapobiegają zabrudzaniu się systemu wysiewającego. Zintegrowana drabinka ułatwia widok na wnętrze zbiornika w celu jego lepszej kontroli.

Transport po drogach

Straßentransport

Do transportu po drogach publicznych maszynę można szybko złożyć do 3 metrów szerokości transportowej. Duże opony, także po szosie poruszają się bardzo spokojnie. Cirrus jest seryjnie wypoażony w układ hamulcowy, zgodnie z wymaganiami przepisów Prawa o Ruchu Drogowym dla pojazdów o prędkości do 40 km/h.

ENVIROSAFE Airkit ED

Geprüfter Nachrüstsatz „Airkit ED“ für Einzelkornsämaschinen

Siew zaprawianych nasion kukurydzy ze sprawdzoną, podciśnieniową, techniką pneumatyczną został  od roku 2009 dozwolony w wielu regionach świata wyłącznie z odpowiednim odprowadzeniem powietrza. Musi ono zapewnić eliminację przedostawania się pyłu z zapraw nasiennych do otoczenia, chroniąc w ten sposób ludzi i środowisko.

AMAZONE spełnia te wymagania za pomocą zesatwu Airkit ED. Jest on dostępny z wszystkimi nowymi siewnikami punktowymi ED02.  Posiadacze starszych maszyn maszyn ED01 oraz ED02 mogą niewielkim nakładem doposażyć je w taki system. Prosimy zwrócić się w tej sprawie do swoich sprzedawców.

Niezależnie od obowiązujących przepisów, AMAZONE w interesie bezpieczeństwa pracy oraz ochrony środowiska przy siewie nasion zaprawianych, zawsze zaleca stosowanie Airkit ED

Listwa bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Verkehrssicherungsleiste

Seryjna listwa bezpieczeńswa osłaniająca zęby dokładnego zagarniacza do transportu po drogach. Podczas pracy listwa bezpieczeństwa może pozostawać w pozycji parkowania na maszynie.