BOOKS AND MORE
BOOKS AND MORE

Amazone podwaja pojemność w Parts Center World-Wide

Proszę kliknąć na zdjęcie powiększyć 

Niezwodne i szybkie zaopatrywanie w części zamienne jest coraz ważniejszym czynnikiem w odnoszeniu sukcesów na rynku producentów maszyn rolniczych i komunalnych. Z tego właśnie powodu Amazone zainwestowała okrągły milion w swoje, centralne zaopatrzenie w części zamienne w centrum Amazone Parts Center Worldwide w Hasbergen-Gaste. Oficjalne otwarcie powiękoszunego budynku odbyło się 21.08.2009

Powiększony obiekt, którym Amazone podwoiła objętość magazynu centralnego powstał w rekordowo krótkim czasie: na powierzchni nowej hali zainstalowane zostały systemy regałów z dodatkowymi 4.000 miejsc ustawienia siatkowych pojemników a oprócz tego stworzono całkowicie nową strukturę organizacji magazynu. Wraz z nowym obiektem Amazone nie tylko zoptymalizowała jakość magazynu i dostępność części zamiennych, lecz także załatwianie zamówień i ich realizację. Powierzchnia przyjmowania towarów oraz strefa ich pakowania i wysyłki zwiększyły się do prawie 500 m² a tym samym zostały niemalże podwojone.

„Wraz ze zwiększeniem naszego światowego centrum zaopatrzenia w części sprostamy wzrastającemu umiędzynarodowieniu naszych rynków zbytu,“ podkreślają zarządzający Amazone Christian Dreyer i dr. Justus Dreyer przy okazji otwarcia. „Dzięki tej znaczącej inwestycji w zaopatrzenie w części zamienne możemy w dalszym ciągu poprawiać nasz serwis a równocześnie wspierać rozwój naszej oferty handlowej i rozwój nowych rynków.“

Hasbergen-Gaste niedaleko Osnabrück będące siedzibą Amazone, to idealny punkt wyjściowy dla centralnego zaopatrzenia w części zamienne, gdyż region ten, z którego operują także różne, globalne przedsiębiorstwa logistyczne, leży prawie w geograficznym i tym samym w logistycznym środku Europy. Ze światowego centrum zaopatrzenia w części zamienne Amazone może dostarczyć swoim klientom 25.000 różnych części zamiennych i eksploatacyjnych. Ponad 98% wszystkich zamówionych części jest dostępne natychmiast i może być ekspresowo wysłane klientom w Niemczech i w Europie w ciągu 24 godzin.

W roku 2008 obrót częściami zamiennymi Amazone wzrósł o 37% w stosunku do roku poprzedniego. Tym samym obrót ten stanowi ok. 10% całkowitego obrotu zakładów Amazone. Udział eksportu wynosi tutaj 75%. Równolegle do centralnego, światowego centrum części zamiennych, zaopatrzenie odbywa się poprzez lokalne filie i firmy siostrzane oraz za pośrednictwem importerów posiadających magazyny na swoich rynkach.

Przy zamawianiu części zamiennych, Amazone już od kilku lat oferuje swoim klientom najnowocześniejsze możliwości techniki. Przez znajdujący się pod adresem www.amazone.de portal części zamiennych, klienci mogą wyszukiwać oraz identyfikować numery potrzebnych im części bezpośrednio w internecie. Wszystkie katalogi części zamiennych dostępne są zawsze w aktualnych wersjach, można także bezpośrednio sprawdzić dostępność części. Klienci mogą dokonywać zamówień w Amazone w kooperacji z każdym ze sprzedawców. W ten sposób około 90 % zamówień odbywa się online, przez internet, pozostałe składane są przez fax, e-mail lub telefon.

Obecną, napiętą, ogólną sytuację rynkową Amazone widzi jako szansę dla dalszego rozwoju produktów i usług w szczególności w zaopatrzeniu w części zamienne i serwis tak, aby również w przyszłości optymalnie spełniać oczekiwania klientów.