BOOKS AND MORE
BOOKS AND MORE

Nowość: Kompaktowa brona talerzowa Catros+

Pobierz pakiet

Proszę kliknąć na zdjęcie powiększyć 

Specjalnie do szybkiej, płytkiej, intensywnie mieszającej glebę uprawy, Amazone oferuje nową, kompaktową bronę talerzową Catros+.  Dzięki dużym, zębatym talerzom o średnicy 510 mm, Catros+  o szerokościach roboczych 3,0 oraz 3,5 m wyjątkowo dobrze nadaje się do uprawy ze znaczną ilością słomy. Catros+ to idealne narzędzia także do płytkiej uprawy ściernisk po kukurydzy,  zrywania darni i rekultywacji ugorów.

Krótka, kompaktowo zbudowana Catros+ wyróżnia się niewielkim zapotrzebowaniem mocy, dysponuje seryjnym zabezpieczeniem przed kamieniami oraz bezobsługowymi łożyskami talerzyz ze zintegrowanymi, ślizgowymi pierścieniami uszczelniającymi.  Ze względu na to, że talerze są elastycznie mocowane na gumowych elementach sprężystych, maszyna dardzo dobrze dopasowuje się do nierówności gleby.

Do ugniatania gleby, kompaktowa brona talerzowa może współpracować z różnymi, dołączonymi do niej  narzędziami, jak na przykład zębaty wał ugniatający lub wały tandemowe. W większości wypadków optymalnym rozwiązaniem jest klinowy, pierścieniowy wał oponowy. Wał ten równa powierzchnię gleby i pasmowo ją ugniata. Tworzą się strefy o dobrym, zwartym ugnieceniu, idealne do kiełkowania nasion. Drugi rodzaj stref, to pasy nieugniecionej gleby pozwalające na swobodne wnikanie wody i zapobiegające zamulaniu się pola.