BOOKS AND MORE
BOOKS AND MORE

Amazone jest teraz oficjalnie wybranym miejscem 2012

Pobierz pakiet

Proszę kliknąć na zdjęcie powiększyć 

Wraz z robotem polowym BoniRob, firma Amazonen-Werke w Hasbergen-Gaste została wyróżniona jako „Miejsce wybrane 2012“ wśród „365 miejsc i pomysłów “. Autonomiczny robot polowy BoniRob jest w stanie z dużą dokładnością i bez żadnych oznak zmęczenia sterować setkami roślin i dla każdej z nich zapisywać w pamięci właściwości oraz dane dotyczące fenotypu. Robot skonstruowany przez interdyscyplinarny zespół z wyższej szkoły w Osnabrück, przedsiębiorstwo Robert Bosch oraz Amazonen-Werken może odszukać na poletku nawet każdą pojedynczą roślinę – co jest zupełną nowością w badaniach polowych, znacznie przyspieszającą pracę hodowców roślin. Robot został zbudowany tak, aby z łatwo wymienialnymi modułami można go było wykorzystywać także do zbioru danych o roślinach w biologicznej uprawie warzyw. 

Konkurencja „365 miejsc i pomysłów“ prowadzona jest od roku 2006 z inicjatywy wielu miejscowości i we współpracy z Deutsche Bank, pod hasłem „Niemcy – kraj pomysłów “. Co roku premiowane jest 365 niezwykłych, kreatywnych pomysłów pomyślnie zrealizowanych i wnoszących swój udział w przyszłość Niemiec. Laureaci nagród 2012 wybrani zostali przez jury ekspertów z ogółem ponad 2.000 konkurentów. 

Oficjalna prezentacja i przyznanie nagrody odbyło się w firmie Amazone w trakcie „Dnia pola Amatechnica 2012“, w obezności tysięcy rolników i przedsiębiorców świadczących usługi, przybyłych do Hasbergen-Gaste z całych Niemiec oraz krajów sąsiednich. W Active-Center, dyrektor Deutschen Bank Osnabrück Ralf Blom przekazał wyróżnienie „Miejsce wybrane 2012“ na ręce dr. Justusa Dreyera, jednego z dwóch szefów firmy Amazone, oraz dr. Floriana Rahe z działu rozwoju Amazone. „Za ‚Miejscem wybranym 2012‘ stoją idee, które zachwycają i ludzie o prawdziwej pasji. Oni tworzą postęp i budują przyszłość Niemiec“, podkreślił Ralf Blom zaangażowanie Deutsche Bank dla inicjatywy „Niemcy – kraj pomysłów “. Spoglądając na robota polowego, Blom stwierdził, że: „Przez kreatywną współpracę nauki oraz gospodarki powstała wielce obiecująca, nowa technologia rolnicza. Robot polowy jest żywym przykładem owocnego procesu innowacji.“ 

Dr. Justus Dreyer skomentował to wyróżnienie tymi słowami: „Jesteśmy dumni, że wraz z naszymi partnerami projektowymi staliśmy się ‚Miejcem wybranym ‘ w kraju pomysłów. Jako specjaliści w "Inteligentnej uprawie roślin" wraz z BoniRob dysponujemy teraz bazą stosowania systemu autonomicznych robotów w precyzyjnym rolnictwie. Cieczymy się przede wszystkim dlatego, że poprzez BoniRob możemy wnieść trwały udział w przyszłość Niemiec. Jest to naturalnie dodatkowy bodziec do przyszłej, intensywnej pracy w zakresie techniki rolniczej“.