BOOKS AND MORE
BOOKS AND MORE

Ponad 5.000 gości na AMATECHNICA 2012

Pobierz pakiet

Proszę kliknąć na zdjęcie powiększyć 

„Dzień Pola AMATECHNICA 2012“ odbył się 10 maja obok siedziby Amazone w Hasbergen-Gaste. Dla ponad 5.000 rolników i przedsiębiorców świadczących usługi z Niemiec oraz krajów sąsiednich organizatorzy na powierzchni 10 ha przygotowali bogatą prezentację maszyn.

Celem imprezy odbywającej się pod hasłem „Więcej inteligencji w polu“ było to, aby pokazać fachowcom w jaki sposób poprzez większą precyzję, zastosowanie nowoczesnej techniki oraz technologii uprawy osiągać wyższe plony przy jednoczesnej oszczędności środków produkcji a także zapewnić sobie długotrwałe efekty ekonomiczne. W związku z tym, największym zainteresowaniem cieszyły się maszyny pracujące w polu. Obok jednostek przeznaczonych na duże pola, np. opryskiwacz o pojemności 12.000 l, spektrum prezentacji obejmowało również wiele innowacyjnych rozwiązań z zakresu elektroniki i techniki sterowania. Firma Amazone pokazała między innymi nowy terminale obsługowe ISOBUS w wersji Amatron 3 oraz Amapad, które w świecie fachowców uznane zostały za wzorcowe. 

Część programu przebiegała w centrum szkoleniowym Active-Center. Tutaj zaproponowano gościom liczne wykłady obejmujące temat „Więcej inteligencji w polu “. W Active Center odbyło się także oficjalne przyznanie nagrody dla Amazone jako „Miejsca wybranego 2012“ wśród 365 konkurentów i pomysłów. 

Uzupełnieniem imprezy głównej były między innymi: zwiedzanie poletek doświadczalnych, zwiedzanie zakładów produkcyjnych Amazone i laboratorium testowania nawozów, przeloty helikopterem nad Hasbergen-Gaste, jazda historycznym ciągnikiem. W ofercie dla najmłodzszych był zamek z trampoliną i kolejka szynowa. Każdy ze zwiedzających mógł na własny koszt dokonywać wyboru. Przy wspólnym, wieczornym posiłku w ogrzewanym namiocie znalazło się też wiele okazji do rozmów. Do późnego wieczora czas umilał tam zespół „Country-Girls“ zapewniając doskonały nastrój.