BOOKS AND MORE
BOOKS AND MORE

Witamy w Amazone na Agro Show 2013

Na Agroshow 2013, Amazone zaprezentuje gościom 23 interesujące eksponaty ze swojego programu maszyn do uprawy gleby, siewu, nawożenia i techniki ochrony roślin. Najważniejszą nowością na stoisku Amazone nr 305, przy pasię startowym jest w tym roku zawieszany rozsiewacz nawozów ZA-TS. Tę bardzo zaawansowaną technicznie maszynę wyróżnia ogromna precyzja, siła uderzenia oraz komfort obsługi zaproponowane w zupełnie nowym wymiarze. Sercem maszyny jest nowy mechanizm rozsiewający pozwalający aplikować nawozy mineralne na szerokość roboczą od 24 do 54 metrów. Do istotnych nowości zalicza się również wytłaczany zbiornik bez narożników, krawędzi i spawów a także zintegrowany w tarczach układ do rozsiewu granicznego AutoTS, elektrycznie uaktywniany z ciągnika. 

Duże zainteresowanie zwiedzających powinien budzić również nowy terminal obsługowy Amatron 3. Jest to terminal do obsługi rozsiewaczy nawozów, opryskiwaczy polowych i siewników. Tym terminalem można dzięki ISOBUS obsługiwać również wszystkie maszyny Amazone i innych producentów kompatybilne ze standardem ISOBUS. Amatron 3 jest też kompatybilny ze wszystkimi znajdującymi się na rynku systemami Amatron+. 

Pomimo tego, że Amatron 3  w porównaniu ze swoim poprzednikiem, terminalem Amatron+, oferuje ogromny zakres czynności, jest on łatwy w obsłudze i równocześnie niedrogi. Obok sterowania i nadzoru maszyn mamy tu opcjonalną możliwość obsługi trzech kolejnych funkcji. Zalicza się do nich PPS Switch, czyli automatyczne włączanie i wyłączanie maszyn na uwrociach, włączanie i wyłączanie sekcji szerokości rozsiewaczy nawozów oraz opryskiwaczy polowych. Drugą funkcją jest optyczne wspomaganie prowadzenia równoległego GPS-Track, które w każdej chwili pozwala optymalnie wykorzystać  szerokość roboczą maszyny i eliminować pokrycia przejazdów. Trzecią funkcją obsługiwaną przez Amatron 3 jest GPS-Maps, nowe narzędzie do wykorzystywania kart aplikacji bezpośrednio na polu.