BOOKS AND MORE
BOOKS AND MORE

Mechaniczny siewnik nabudowany Cataya

Szczegóły

Argumenty: Mechaniczny siewnik nabudowany Cataya

Amazone, Mechanische Säkombination Cataya

+ Maksymalna wydajność oraz szybkie napełnianie bez strat dzięki dużemu zbiornikowi ziarna
+ Przestawianie denek oraz proces kalibracji poprzez SmartCenter, kalibracja przez naciśnięcie przycisku
+ Nowy system dozowania Precis, dla dokładnego dozowania i łatwego przestawiania z nasion drobnych na normalne za pomocą zasuwy zamykającej
+ Minimalne ilości resztek dzięki zintegrowanemu lejkowi spustowemu – łatwe opróżnianie z resztek ziarna i szybkie mycie
+ Szybka zmiana rozstawu śladów i szerokości ścieżek technologicznych przez wałek pośredni
+ Centralne ustawianie głębokości siewu przy redlicy dwutarczowej TwinTeC
+ Odporne na zużycie i samoczyszczące tarcze ograniczające głębokość Control 10 i Control 25 do ustawiania głębokości siewu redlicy jednotarczowej RoTeC-Control
+ Opcjonalna, komfortowa i bezstopniowa regulacja nacisku redlic z kabiny ciągnika z dobrze widoczną skalą
+ Obsługa możliwa za pomocą komputera obsługowego AmaDrill 2 dla siewników AMAZONE lub terminala obsługowego kompatybilnego z ISOBUS

Mechaniczne agregaty uprawowo-siewne

Mechanische Säkombinationen

Mechaniczny agregat uprawowo-siewny AMAZONE jest maszyną, która dzięki inteligentnemu systemowi szybkozłączy QuickLink bardzo prosto, szybko i bez użycia narzędzi łączy siewnik z różnymi urządzeniami uprawowymi firmy AMAZONE. W ten sposób możliwe jest zastosowanie różnych agregatów siewnych do najróżniejszych gleb i wymagań.

Siewnik nabudowany Cataya można połączyć wedle uznania z broną wirnikową KE, kultywatorem wirnikowym KX/KG lub z zawieszaną kompaktową broną talerzową CombiDisc. Oferowany asortyment wałów obejmuje ich różnorodne typy, dzięki czemu można doskonale i kompleksowo dostosować jednostkę uprawy gleby do warunków panujących w danym miejscu.

Cataya Special

Cataya Special

• O szerokości roboczej 3 m
• Zbiornik ziarna o pojemności 650 l, z nadstawką do 850 l
• Jednostronny elektryczny napęd dozowania (z lewej strony)
• Redlica jednotarczowa RoTeC-Control z zagarniaczem sprężynowym

Cataya Super

Cataya 4000 Super

• Szerokości robocze 3 m i 4 m
• Zbiornik ziarna o pojemności od 830 l z nadstawką rozszerzającą do 1.730 l pojemności zbiornika
• Elektryczny napęd dozujący (jednostronny z lewej lub z prawej strony / opcjonalnie obustronny)
• Redlica jednotarczowa RoTeC-Control lub do wyboru redlica dwutarczowa TwinTeC z zagarniaczem sprężynowym lub zagarniaczem pojedynczym na redlicy TwinTeC. Do Cataya 3000 Super dodatkowo dostępny jest również zagarniacz rolkowy.
• Siewnik nabudowany do poplonów GreenDrill (opcja)

Duży zbiornik ziarna

Amazone, Mechanische Säkombination Cataya, Der große Saatgutbehälter

Czasy napełniania są redukowane dzięki dużym zbiornikom ziarna. Duże zbiorniki ziarna można jeszcze powiększyć za pomocą nadstawek do 1.730 l, przez co uzyskamy ogromną wydajność w swojej klasie.

Zbiornik ziarna jest zamykany pokrywą z uszczelką chroniąca przed kurzem i wilgocią.

Bezpieczna praca

Saatgutbehälter der Cataya Super

Sita chronią użytkownika przed niekontrolowanym kontaktem z wałkiem mieszającym a także system dozowania przed ciałami obcymi. Czujnik bezpieczeństwa na drabince zapobiega uruchomieniu wałka wysiewającego i mieszającego przy rozłożonej drabince. Sita nadają się dodatkowo jako miejsce do transportu worków z ziarnem.

Wygodne napełnianie

Amazone, Mechanische Säkombination Cataya, Bequemes Befüllen

Bardzo szeroki, dostępny poprzez składane stopnie pomost załadunkowy ułatwia napełnianie siewnika. Bardzo duży otwór napełniania umożliwia szybkie i bezproblemowe napełnianie zbiornika przy użyciu worka typu Bigbag, szufli ładowacza czołowego, jak również materiałem siewnym w workach. Pokrywa zbiornika ze zintegrowanym elementem pomocniczym zasypu służy do wygodnego i bez rozsypywania napełniania zbiornika ziarna.

Precis – Nowy, mechaniczny system dozowania

Amazone, Mechanische Säkombination Cataya, Precis - das neue mechanische Dosiersystem

System dozowania AMAZONE Precis ze zintegrowanym lejem wylotowym zapewnia minimalne pozostałości i równomierny siew. Dzięki nowemu ElectricDrive system dozowania dysponuje jedynie napędem elektrycznym wałka wysiewającego. Dzięki możliwej szerokiej palecie materiału siewnego można uzyskać znakomitą precyzję dotyczącą ilości. Dzięki centralnej pokrywie kalibracji przestawianie pomiędzy trybem wysiewu i kalibracją jest bardzo komfortowe.

Zintegrowane lejki wylotowe sprawiają, że w zbiorniku nie pozostają prawie żadne ilości resztek ziarna, poprzez co zmiana rodzaju ziarna jest wykonywana szybko i czysto. Przestawienie z siewu nasion drobnych na normalne odbywa się zasuwą zamykającą. Kształt systemu dozowania powoduje, że również wymiana kółek wysiewających jest możliwa bez najmniejszych problemów.

Czujnik stanu napełnienia

Leermeldesensor.

Regulowany czujnik stanu napełnienia nadzoruje poziom napełnienia zbiornika ziarna. Okno kontrolne oraz oświetlenie wnętrza zbiornika umożliwiają dodatkowo szybkie, wzrokowe sprawdzenie stanu napełnienia.

SmartCenter – Centralna i komfortowa obsługa

Amazone, Mechanische Säkombination Cataya, SmartCenter - Zentrale und komfortable Bedienung

Aby jeszcze bardziej ułatwić operatorowi obsługę, AMAZONE oferuje w swoim nowym SmartCenter bardzo prosty i przejrzysty układ najważniejszych ustawień. Centralnie z lewej strony system dozowania można szybko wyregulować i wykalibrować. Kalibrację można wygodnie przeprowadzić z lewej strony poprzez przycisk kalibracji lub opcjonalnie również za pomocą TwinTerminal 3.0 w SmartCenter.

(1) Przestawianie denka,
(2) Przestawianie pokrywy kalibracyjnej,
(3) Przycisk kalibracyjny,
(4) Rynienki kalibracyjne,
(5) Regulacja nacisku redlicy (tylko dla Cataya Super)
(6) Głębokość siewu (tylko dla Cataya Super z TwinTeC)

Koncept kalibracji

Amazone, Mechanische Säkombination Cataya, Das Kalibrierkonzept

Niecki kalibracyjne umieszczone bezpośrednio pod zbiornikiem ziarna mogą zostać obie wyjęte z lewej strony poprzez SmartCenter. Dzięki dwuczęściowym nieckom kalibracyjnym przepełnianie do dostarczonego składanego wiadra jest szybkie, łatwe i komfortowe. Po kalibracji rynienki kalibracyjne są obracane otworem w dół w pozycji składowania.

Za pomocą seryjnej cyfrowej wagi można w sposób pewny i dokładny zważyć wykalibrowaną ilość. Dzięki dodatkowemu schowkowi w SmartCenter modelu Cataya Super przeznaczonej na seryjny osprzęt, jak składane wiaderko i cyfrowa waga, są one bezpiecznie schowane i gotowe do użycia. W przypadku Cataya Special składane wiaderko i cyfrowa waga są bezpiecznie schowane w pokrywie zbiornika.

Napęd dozownika ElectricDrive

Amazone, Mechanische Säkombination Cataya, Dosierantrieb ElectricDrive

Cataya seryjnie posiada elektryczny napęd dozownika, ElectricDrive. W połączeniu z napędem elektrycznym kalibracja jest tu komfortowa i w pełni automatyczna. Napęd elektryczny oferuje dodatkowe funkcje, na przykład wstępnego dozowania materiału siewnego na początku pola a także zwiększenie i zmniejszenie normy wysiewu podczas pracy. Dla nadzoru prędkości pracy Cataya ma do dyspozycji różne źródła sygnałów. Obok czujnika radarowego albo sygnału GPS można wykorzystywać także sygnał prędkości z ciągnika.

Napęd

Napęd elektryczny jest dostępny do wyboru z lewej lub prawej strony. Opcjonalnie dostępne są również napędy po obu stronach, dzięki czemu możliwe jest automatyczne przełączanie połówkowe.

Sygnał pozycji roboczej oraz prędkości jazdy

Amazone, Mechanische Säkombination Cataya, Arbeitsstellungs- und Geschwindigkeitssignal

Seryjny napęd elektryczny daje możliwość dowolnego wyboru zarówno sygnału prędkości roboczej jak też sygnału pozycji roboczej. W ten sposób można zależnie od sytuacji, elastycznie wybierać między różnymi sygnałami.

Włączanie ścieżek technologicznych

Amazone, Mechanische Säkombination Cataya, Fahrgassenschaltung

W nowej koncepcji obsługi ścieżek technologicznych można wyłączać ogółem do 2 x 5 redlic, poprzez co zakładanie ścieżek technologicznych odbywa się bez problemów.

Włączanie ścieżek technologicznych odbywa się przez wałek pośredni dla kółek wysiewających. Podczas zakładania ścieżek technologicznych, wałek pośredni nie obraca się i równocześnie zatrzymane są odpowiednie kółka ścieżek technologicznych na wału wysiewającym. Szerzej założone ścieżki technologiczne nadają się do pracy ciągników pielęgnacyjnych o szerokości opon do 900 mm przy rozstawie rzędów 15 cm lub 750 mm przy rzędach rozstawionych co 12,5 cm. Rozstaw śladów i szerokość ścieżek technologicznych można przy dwuczęściowych kółkach wysiewających dopasować szybko i łatwo.

Rozłączanie połówkowe

Amazone, Mechanische Säkombination Cataya, Halbseitenschaltung

Dzięki rozłączaniu połówkowemu można uzyskać asymetryczne rytmy ścieżek technologicznych. W Cataya takie rozłączanie połówkowe jest realizowane przez podzielony wałek wysiewający i wałek pośredni ścieżek. W przypadku aktywacji rozłączenia połówkowego, wałek wysiewający i wałek pośredni ścieżek są po prostu wyłączane w połowie maszyny.

Gdy w przypadku Cataya Super opcjonalnie zostanie wybrany obustronny elektryczny napęd dozowania, rozłączanie połówkowe maszyny może być wykonywane z kabiny. W połączeniu z automatycznym przełączaniem sekcji szerokości GPS-Switch można uzyskać jeszcze precyzyjniejsze wyłączanie w klinach pola oraz na ukośnych poprzeczniakach.

Pojemnik wody do mycia rąk – dla Cataya Super

Handwaschtank Cataya Super

Aby praca mogła być czysto kontynuowana także po przerwie, po prawej stronie maszyny znajduje się seryjny pojemnik z wodą do mycia rąk.

Redlica RoTeC-Control – Sprawdzona redlica jednotarczowa

RoTeC_Control

Redlice RoTeC-Control są bezobsługowe i pracują niemal bez zużycia. Nie zapychają się nawet przy dużej ilości słomy i resztek roślinnych. Tworzenie redlin i optymalne prowadzenie w glebie odbywa się z jednej strony przez tarczę wysiewającą a z drugiej, przez formierz redliny. Elastyczna tarcza z tworzywa sztucznego zapobiega przyklejaniu się gleby do tarczy wysiewającej, tworzy redliny wysiewu i dokładnie steruje ustawioną głębokością siewu.

(1) Do głębokiego siewu można jednym ruchem zdjąć tarczę ograniczającą głębokość.

(2) Redlica RoTeC-Control z rolką Control 10 o szerokości 10 mm.

RoTeC: Wypróbowany 1 500 000-krotnie!

Amazone, Mechanische Säkombination Cataya, RoTeC: Über 300.000-fach bewährt!

Równe i dokładnie kontrolowane, utrzymywanie głębokości redlic RoTeC-Control osiągane jest przez tarczę Control 10 o szerokości 10 mm albo przez tarczę Control 25 o szerokości 25 mm. Ponieważ tarcze te zamontowane są bezpośrednio z boku redlicy, to pracują one dokładniej, niż redlica z ułożyskowaną, na stałe dołączaną rolką kopiującą głębokość. Tarczami lub rolkami ograniczającymi szybko, łatwo i komfortowo dokonuje się podstawowego ustawienia głębokości siewu przez nacisk redlic. Jeśli to konieczne, można bez żadnych narzędzi regulować redlicę w 3 pozycjach zapadkowego segmentu przestawiającego.

Redlice RoTeC-Control pracują z naciskiem do 35 kg. Ta wartość nacisku odnosi się w rzeczywistości tylko do redlicy, ponieważ nie jest dzielona na rolkę kopiującą i redlicę, jak ma to miejsce w innych rozwiązaniach. Przy siewie rzepaku lub roślin wczesnego siewu w czasie suszy można bez problemów pracować także z niewielkim naciskiem redlic.

Do wyboru są rozstawy rządów co 12,5 i 15 cm.

Jakość i niezawodność

Amazone, Mechanische Säkombination Cataya, Qualität und Zuverlässigkeit

• Tarcza wysiewająca z utwardzanej stali narzędziowej
• Mały kąt natarcia zmniejszający ruch gleby
• Odporna na ścieranie tarcza z tworzywa sztucznego służy jako ustawialna rolka prowadzenia głębokościowego i czyszcząca

Duży odstęp między przednim i tylnym rzędem redlic zapewnia swobodę siewu także przy dużej ilości słomy.

Tylko jedna tarcza tnąca na redlicy sprawia, że AMAZONE także przy rzędach rozstawionych co 12,5 cm i siewie w mulcz pracuje w szybkim tempie bez obaw o powstawanie zatorów w strefach między redlicami.

Redlica TwinTeC – Redlica dwutarczowa dla Cataya Super

Amazone, Mechanische Säkombination Cataya, TwinTeC-Schar - Das neue AMAZONE Doppelscheibenschar

Czyste i precyzyjne odkładanie nasion:
Siewnik nabudowany Cataya Super można również wyposażyć w redlicę dwutarczową TwinTec.

Redlica TwinTeC gwarantuje czyste odkładanie materiału siewnego. Przy nacisku aż do 60 kg/redlicę, przemieszcza się ona po glebie bardzo spokojnie i precyzyjnie odkłada nasiona.

Solidne i niezawodne:
Dzięki zawieszeniu wszystkich redlic na specjalnej ramie, możliwe jest centralne ustawianie ich nacisku. Ponieważ głębokość siewu określana jest przez rolkę kopiującą, to głębokość pracy może być regulowana niezależnie od nacisku redlic, centralnie w zakresie od 0 do 6 cm dla wszystkich redlic. Do wyboru jest rozstaw rzędów 12,5 cm i 15 cm. Redlica dwutalerzowa TwinTeC jest całkowicie bezobsługowa i spełnia tym samym najwyższe wymagania.

Kopiowanie głębokości

Amazone, Mechanische Säkombination Cataya, Tiefenführung

Aby zachowana była głębokość siewu każdej z redlic TwinTeC, rolka kopiująca za każdą z redlic dba o dokładne utrzymanie ustawionej głębokości. Przy dużym przesunięciu wzdłużnym redlic wynoszącym 195 mm i połączeniu rolki kopiującej za pomocą ramienia przebiegającego od góry, pozostaje wystarczająco dużo przestrzeni umożliwiającej pracę bez zatorów. Ze względu na 10° kąt ustawienia tarcz wysiewających istnieje doskonały prześwit także przy dużych prędkościach roboczych i dużej ilości resztek pożniwnych. Opcjonalne zgarniacze na rolce kopiującej zapewniają utrzymanie głębokości siewu także przy wilgotnej i kleistej glebie.

Rolka kopiująca głębokość

Amazone, Mechanische Säkombination Cataya, Tiefenführungsrolle

Do wyboru są dwie różne rolki kopiujące. Rolka Control 50 mm pozostawia dużo miejsca po bokach i nadaje się do pracy zwłaszcza na glebach ciężkich i nośnych. Rolka kopiująca Control 65 mm oferuje wyższą nośność zwłaszcza na glebach lekkich.

Zmiana nacisku redlic

Amazone, Mechanische Säkombination Cataya, Scharduckverstellung

Ponieważ wszystkie redlice są zamocowane na ramie prowadzonej na równoległoboku, możliwa jest centralna i bezstopniowa regulacja nacisku redlicy. Opcjonalnie dostępna jest hydrauliczna regulacja nacisku redlicy, która umożliwia wygodne dopasowanie nacisku redlicy z kabiny. Za pomocą hydraulicznego unoszenia redlic można je podnieść do 145 mm, dzięki czemu można wstępnie obrabiać poprzeczniak bez redlic. Unoszenie redlic jest szczególnie pomocne podczas obróbki narożników pola.

Istnieje możliwość zwiększenia nacisku redlic o kolejne 6 kg np. w strefie kół ciągnika.

Skrobak

Amazone, Mechanische Säkombination Cataya, Abstreifer

Do zagwarantowania płynnej pracy redlic, w podwójnych tarczach są zamocowane zgarniacze wewnętrzne.

Opcjonalne dostępne są zgarniacze z utwardzaną powłoką dla bardzo zwięzłych gleb gliniastych.

Zagarniacz dokładny dla redlic RoTeC-Control i TwinTeC

Amazone, Mechanische Säkombination Cataya, Exaktstriegel

Zagarniacz sprężynowy do przykrywania otwartych redlin wysiewu i równania pracuje bez zatorów także przy dużej ilości słomy. Z indywidualnie ułożyskowanymi elementami zaganiającymi dopasowuje się on do nierówności pola i powoduje równomierne przykrycie materiału siewnego.

Nacisk zagarniacza jest regulowany centralnie, mechanicznie. Alternatywą jest opcjonalna hydrauliczna regulacja, która w połączeniu z hydrauliczną zmianą nacisku redlic dopasowuje się automatycznie. Opcjonalnie można zamówić również hydrauliczne podnoszenie zagarniacza.

Zgarniacz rolkowy dla redlicy RoTeC-Control

Amazone, Mechanische Säkombination Cataya, Rollenstriegel

Zagarniacz rolkowy* dodatkowo zagęszcza glebę nad redlinami wysiewu tworząc optymalne warunki do kiełkowania nasion. Jest zalecany szczególnie na glebach średnich, suchych, przy siewie roślin jarych lub rzepaku. Powstaje falisty profil gleby zapobiegający jej erozji. W strefie ± 100 mm niezależnie od nacisku redlic ustawialny zagarniacz rolkowy może podążać zgodnie z konturami gleby.

*tylko dla Cataya Super

Zagarniacz na redlicy TwinTeC

Amazone, Mechanische Säkombination Cataya, Striegel am TwinTeC-Schar

Każdą redlicę TwinTeC można opcjonalnie wyposażyć w zawieszany bezpośrednio na niej zagarniacz. Dzięki swojemu kształtowi wymagana jest krótsza przestrzeń montażowa i zapewniony mniejszy ciężar. Kopiowanie głębokości odbywa się bez problemu również w przypadku nierówności podłoża dzięki sprężynowemu uchwytowi zgarniacza.

Dodatkowo można w miarę potrzeb ustawić każdy zagarniacz niezależnie. W przypadku zużycia można go wyregulować w 7 stopniach do 150 mm. Można również ustawiać intensywność zgarniacza poprzez przełożenie trzpienia w 3 stopniach (30°, 45°, 60°).

Ze względu na krótką przestrzeń montażową zagarniacza siew może być realizowany do narożników pola.

ISOBUS – obsługa maszyny w epoce cyfrowej

Jeden język, wiele zalet!
W każdej maszynie w standardzie ISOBUS, AMAZONE oferuje najnowocześniejszą technikę cyfrowej przyszłości z niemal nieograniczonymi możliwościami. Stopień wykorzystywania potencjałów zależy wyłącznie od użytkownika. Bez względu na to, czy do tego celu używa się terminalu obsługowego AMAZONE, czy bezpośrednio dostępnego terminalu ISOBUS ciągnika. ISOBUS jest światowym standardem komunikacji pomiędzy terminalem obsługowym, ciągnikami i osprzętem z jednej strony, a rolniczym oprogramowaniem biurowym z drugiej.

Obsługa za pomocą najrozmaitszych terminali ISOBUS

Oznacza to, że wszystkimi urządzeniami w standardzie ISOBUS można sterować za pomocą jednego terminala. Wystarczy połączyć maszynę z odpowiednim terminalem ISOBUS, a na monitorze kabiny ciągnika pojawi się znany interfejs użytkownika.

Zalety ISOBUS:
• Światowa standaryzacja zapewnia jednolite interfejsy i formaty danych, dzięki czemu zapewniona jest również kompatybilność z producentami zewnętrznymi
• Plug and Play między maszyną, ciągnikiem i innymi urządzeniami ISOBUS

AMAZONE – więcej niż tylko ISOBUS: Lepsza kontrola, większa wydajność! Precision Farming 4.0

ISOBUS Terminals

Nasze kompetencje w dziedzinie elektroniki:
Aby zwiększyć komfort obsługi, maszyny i terminale obsługowe AMAZONE oferują szereg funkcji wykraczających poza standard ISOBUS.

Zalety More Than ISOBUS:
• Najwyższa kompatybilność i niezawodność działania urządzeń ISOBUS
• Brak dodatkowych modułów po stronie maszyny. Wszystkie maszyny ISOBUS marki AMAZONE są standardowo wyposażone w niezbędne funkcje ISOBUS.
• Wyświetlacz MiniView ze wszystkimi terminalami AMAZONE i innymi terminalami ISOBUS. Spójrzmy na przykład na dane maszyny w widoku GPS.
• Możliwość połączenia terminala ciągnika lub rozwiązania opartego na 2 terminalach, w którym można oddzielić funkcje ciągnika i urządzenia zawieszanego.
• Wyjątkowa koncepcja obsługi. Dowolnie konfigurowane wyświetlacze i indywidualne interfejsy użytkownika w terminalu obsługowym
• Możliwość do 3 profili użytkowników. Dla każdego kierowcy lub zastosowania należy utworzyć własny profil użytkownika!
• Dowolnie konfigurowane przebiegi maszyn, jak np. składanie belek polowych opryskiwacza polowego AMAZONE
• Inteligentna ocena funkcji ECU ciągnika. Automatyczne sekwencje ruchów w zależności od ciągnika ISOBUS, takie jak na przykład automatyczne włączanie oświetlenia roboczego lub blokowanie osi kierującej podczas cofania.
• Zintegrowany rejestrator danych TaskControl. Zasadniczo możliwe jest każde rozwiązanie telemetryczne ISOBUS (np. rozwiązanie telemetryczne TONI firmy CLAAS).
• Dowolnie konfigurowane sekcje szerokości

Prostota i wygoda!

Einfach und komfortabel

Szczególnie w użytkowaniu, czy to z terminalem obsługowym AMAZONE, czy też z terminalem ciągnika, można poczuć, jak bardzo praktyczne jest każde tworzone oprogramowanie maszyny. Na przykład proste i wyraźne oddzielenie menu pola od menu ustawień zapewnia bardzo prostą i intuicyjną obsługę. Czytelne symbole obsługi zapewniają przejrzystość i bezpieczeństwo obsługi.

Nasza opinia: Zawieszana kompaktowa brona talerzowa CombiDisc

Zawieszana kompaktowa brona talerzowa CombiDisc o szerokości roboczej 3 m nadaje się doskonale do dużych prędkości roboczych, zwłaszcza podczas siewu przy użyciu siewnika nabudowanego. Dzięki głębokościom roboczym od 3 cm do 8 cm zapewniony jest optymalny siew. Bogata oferta wałów umożliwia dopasowanie wału dla każdej lokalizacji i zapewnia optymalne zagęszczanie.

Argumenty: Zawieszana kompaktowa brona talerzowa CombiDisc

CombiDisc

+ Lekka, z prędkościami roboczymi do 15 km/h
+ Niedroga alternatywa dla brony wirnikowej na lekkich glebach
+ Krótka, kompaktowa i lekka konstrukcja – odpowiednia także do mniejszych ciągników
+ Łatwa uprawa gleby na głębokości od 3 cm do 8 cm w celu optymalnej uprawy przedsiewnej
+ Niewymagające konserwacji łożyskowanie talerzy z elementami uszczelnienia pierścieniem ślizgowym oraz długotrwałe smarowanie
+ Niewymagające konserwacji zabezpieczenie przed kamieniami za pomocą gumowych elementów sprężynujących
+ Zawieszenie talerzy parami – dla optymalnego dopasowania konturu gleby i bardzo dobrej przepustowości
+ Dostępna hydrauliczna regulacja głębokości roboczej
+ Bardzo prosta i szybka wymiana narzędzia uprawowego bez użycia narzędzi dzięki systemowi szybkozłączy QuickLink

Wysoka skuteczność

CombiDisc-Scheiben

24 ząbkowane talerze, każdy o średnicy 410 mm umożliwiają intensywną uprawę gleby. Za pomocą CombiDisc można pracować z głębokością roboczą od 3 cm do 8 cm. Dzięki lekkości możliwe są prędkości robocze do 15 km/h. Zwłaszcza w lekkich warunkach CombiDisc jest skuteczną i dobrą alternatywą dla brony wirnikowej.

Zalety talerzy CombiDisc:
• Bardzo płaska uprawa z głębokościami roboczymi od 3 cm do 8 cm
• Optymalne do uprawy przedsiewnej

Talerze CombiDisc – ekstremalnie płaskie, ekstremalnie lekkie

CombiDisc im Einsatz

Talerze CombiDisc o średnicy 410 mm stanowią idealne rozwiązanie do bardzo płaskiego i intensywnie mieszającego uprawiania gleby. Ze względu na niewielką średnicę talerze obracają się z dużą prędkością gwarantującą optymalne tworzenie struktury gruzełkowatej (kruszenie). Zwłaszcza na lekkich i średnich glebach CombiDisc w połączeniu z siewnikiem nabudowanym zapewnia optymalny siew.

QuickLink – szybkie połączenie, elastyczne zastosowanie

Zastosowanie systemu szybkozłączy QuickLink umożliwia odłączanie maszyny CombiDisc kilkoma ruchami ręki, dzięki czemu doczepiana kompaktowa brona talerzowa może być stosowana z powodzeniem również samodzielnie do upraw przedsiewnych. Dzięki systemowi szybkozłączy QuickLink CombiDisc można połączyć z siewnikiem mechanicznym nabudowanym Cataya, jak też z siewnikiem pneumatycznym nabudowanym Centaya.

Nigdy więcej smarowania – dzięki bezobsługowemu łożyskowaniu talerzy. Wypróbowany 1 000 000-krotnie!

Wartungsfreie Scheibenlagerung

Nie jest konieczne smarowanie łożyskowania talerzy, co znacznie ogranicza całkowite nakłady na konserwację. Elementy uszczelnienia pierścieniem ślizgowym są od dziesięcioleci używane w branży maszyn budowlanych do uszczelniania rolek tocznych w pojazdach szynowych i pracują całkowicie niezawodnie w najtrudniejszych warunkach.

Zalety:
• Niewymagające konserwacji łożyskowanie talerzy z elementami uszczelnienia pierścieniem ślizgowym oraz długotrwałe smarowanie
• Niewymagające konserwacji zabezpieczenie przed kamieniami za pomocą gumowych elementów sprężynujących
• Zawieszenie talerzy parami – dla optymalnego dopasowania konturu gleby i bardzo dobrej przepustowości

Talerze ustawione pod małym kątem dla optymalnej uprawy przedsiewnej

Scheibenaufhaengung

2-rzędowy zespół brony talerzowej spulchnia, kruszy i wyrównuje rozsadnik przed siewem. Dzięki kątowi 14° przy przednim i 12° przy tylnym rzędzie talerzy talerze CombiDisc są stromo ustawione. Kąt ten zapewnia optymalne wyrównanie rozsadnika. Przy konserwującym sposobie gospodarowania dodatkowo rozdzielana i mieszana jest słoma w pobliżu powierzchni. Ustawienie talerzy zapewnia w tym przypadku płynne przekazywanie mieszaniny gleby i słomy od pierwszego do drugiego rzędu talerzy i prowadzi do dobrego zmieszania.

Perfekcyjność – dla optymalnego dopasowania konturu gleby

Bodenkonturanpassung

Dzięki zawieszeniu talerzy na ramie parami za pomocą elastycznych gumowych elementów sprężynujących, każda para może indywidualnie podążać za konturem gleby. W ten sposób nawet przy nierównościach na powierzchni gleby można przeprowadzić równomierną orkę. Zawieszenie talerzy umożliwia ponadto optymalne przechodzenie dużych ilości masy organicznej.

Bezpiecznie i absolutnie bezobsługowo!

Bodenanpassung

Elastyczne gumowe elementy sprężynujące przy każdym zawieszeniu talerzy służą nie tylko optymalnemu dopasowaniu do konturu powierzchni gleby, lecz także jako ochrona przed przeciążeniami poszczególnych par talerzy. Duże gumowe elementy sprężynujące są bezobsługowe i wyróżniają się dużym ugięciem sprężyny, które zapewnia bezpieczeństwo użytkownikowi także w przypadku dużych kamieni.

Sprawdzone w praktyce także w najdrobniejszych szczegółach:
• Dopasowanie poszczególnych segmentów talerzy wraz z zabezpieczeniem przed przeciążeniem i kamieniami

Regulowane talerze znakujące i boczne

Einstellbare Spur- und Randscheiben

Aby zapewnić optymalną uprawę i równy rozsadnik także w koleinach i w obszarze brzegowym, CombiDisc posiada talerze znakujące i boczne, których wysokość można indywidualnie ustawić.

Mechaniczna regulacja głębokości

Amazone, Mechanische Säkombination Cataya, Tiefenverstellung

Dzięki mechanicznej regulacji głębokości CombiDisc można bardzo szybko i łatwo dopasować do odpowiednich warunków stosowania. Praca przy użyciu doczepianej kompaktowej brony talerzowej odbywa się zawsze na wymaganej głębokości, co pozwala na oszczędzanie paliwa.

Bogaty program wałów – Wybierz sam!

Najważniejszym zadaniem wału jest zagęszczanie gleby. Stąd ze względu na różnorodność parametrów pracy (parametry nasion/warunki glebowe/udźwig ciągnika) użytkownik ma do wyboru szeroki asortyment różnorakich wałów. Tym samym do każdego materiału siewnego i każdej gleby można dobrać odpowiedni wał. Ponieważ siewnik nabudowany opiera się bezpośrednio na wale, całkowity ciężar jest bezpiecznie umiejscowiony i tym samym istnieje gwarancja optymalnej pracy.

Większa średnica

Wały o dużej średnicy mają lepszą nośność, ponieważ ciężar działa na większą powierzchnię. Wały o dużej średnicy pracują ponadto znacznie spokojniej niż wały o małej średnicy. Dlatego wały AMAZONE posiadają duże średnice od 500 mm do 600 mm. Zalety te są zauważalne zwłaszcza przy dużych prędkościach roboczych podczas siewu z dokładnym odkładaniem nasion.

Wał zamknięty

Keilringwalze

Ogólnie obowiązuje zasada, że zamknięte wały mają lepszą nośność niż otwarte wały zwłaszcza na luźnych i lekkich glebach. Zamknięte wały rzadziej się także zapychają. Właśnie z tego względu w przypadku wałów pierścieniowych i wałów pierścieniowych o profilu Martix, pierścienie gumowe zamocowane są na zamkniętej rurze. Gdy pierścienie zanurzają się w luźnej glebie, rura przenosi masę na całej długości.

Zaklejanie, zamazywanie, zapychanie – to już nie temat.

Zagęszczanie pasmowe

Dzięki zagęszczaniu pasmowemu możliwe jest stworzenie optymalnego stanu gleby, który dopasowuje się do aktualnych warunków pogodowych i tym samym zapewnia warunek szybkich i równomiernych wschodów roślin. Zagęszczanie pasmowe jest tym samym gwarancją terminowej uprawy i siewu. Ponadto pozostawiane są jednorodne i dobrze zagęszczone pasma bez odcisków bieżnika. W porównaniu do wałów z profilami na całej powierzchni jest to decydująca zaleta, która wpływa przede wszystkim na spokojny bieg redlic.

Zabezpieczenie siewu!

Die Säversicherung!

1. W przypadku dużej suszy – zasada pompy wodnej: Zagęszczone pasma dbają o zamknięcie gleby bezpośrednio w redlinach wysiewu. Kiełki uzyskują wtedy wodę z kapilarów także podczas suszy. Zagęszczanie pasmowe zapewnia warunki, w których gleba pracuje jak pompa wodna.

2. W przypadku nadmiaru wody – zasada drenażu: Luźna gleba bardzo dobrze wchłania wodę i magazynuje ją. Duże ilości opadów łatwo wsiąkają w glebę w strefy luźne, niezwałowane. Zapobiega się w ten sposób erozji gleby. Między rzędami, na ciężkich, wilgotnych ziemiach do dyspozycji pozostaje wystarczająco dużo luźnej gleby aby przykryć posiane ziarna.

3. Wymiana gazowa – zasada płuca: W luźnej glebie odbywa się wymiana gazów, sprawiająca, że korzonki mogą oddychać.

Zębaty wał metalowy PW/600 mm

Zahnpackerwalze PW/600 mm

Zębaty wał ugniatający PW posiada dobry napęd własny a przez ustawione pod kątem zęby, pozostawia za sobą równomiernie zagęszczoną powierzchnię pola.

Przez swoje właściwości zębaty wał ugniatający możne być stosowany bardzo uniwersalnie.

+ Powierzchniowe zagęszczanie gleby
+ Wolny od zatorów na glebach kleistych i przy dużej ilości słomy
+ Seryjnie odporne na ścieranie zgarniacze pokryte warstwą utwardzanego metalu (3- do 5-krotnie trwalsze od zgarniaczy niepokrytych tą warstwą)
+ Nisko ułożone zgarniacze pozostawiające równą powierzchnię także na wilgotnych glebach

Trapezowy wał pierścieniowy TRW/500 mm/600 mm

Trapezringwalze TRW/500 mm/600 mm

Trapezowy wał pierścieniowy TRW przez swoje pierścienie trapezowe zapewnia pasmowe zagęszczanie gleby. Jego dobra nośność zapobiega zbyt głębokiemu wnikaniu pierścieni trapezowych w lekką glebę.

+ Dobra nośność
+ Pasmowe zagęszczanie gleby
+ Wystarczająco dużo drobnej gleby
+ Seryjne zgarniacze odporne na ścieranie z powłoką z utwardzanego metalu

Klinowy wał pierścieniowy KW/520 mm/580 mm

Keilringwalze KW/520 mm/580 mm

Klinowy wał pierścieniowy KW ma szerokie spektrum zastosowań. Jego budowa zapewnia pasmowe zagęszczenie gleby na prawie wszystkich glebach i w każdych, panujących tam warunkach.

Zaklejanie, zamazywanie, zapychanie – to już nie temat.

+ Uniwersalny dla wszystkich gleb i warunków
+ Pasmowe zagęszczenie gleby
+ Nawet na glebach ciężkich jest do dyspozycji wystarczająco dużo luźnej gleby aby optymalnie przykryć nasiona
+ Doskonałe przy każdej pogodzie i w każdych warunkach glebowych
+ Spokojny bieg redlic w uformowanych redlinach wysiewu

Klinowy wał pierścieniowy KWM o profilu Matrix/600 mm

Keilringwalze_KWM_600mm

Klinowy wał pierścieniowy KWM z oponami o profilu opon Matrix ma wyjątkowo dobry napęd własny. Profil opon Matrix wytwarza więcej drobnej gleby w zagonach wysiewu.

+ Pasmowe ugniatanie gleby
+ Profil opon Matrix poprawiający własny napęd
+ Lepsze rozdrobnienie także w trudnych warunkach
+ Spokojny bieg redlic przez ukształtowane redliny wysiewu
+ Doskonałe przy każdej pogodzie i warunkach glebowych

System szybkozłączy – QuickLink Inteligentnie, prosto i wygodnie!

Amazone, Mechanische Säkombination Cataya, Nutzen Sie Ihre Kombinationsmöglichkeiten

Dzięki zastosowaniu inteligentnego systemu szybkozłączy QuickLink można bardzo łatwo w ciągu kilku minut odłączyć agregat siewny. Tym samym urządzenie do uprawy gleby można perfekcyjnie wykorzystać także do pracy solo.

Argumenty: Brona wirnikowa KE i kultywator wirnikowy KX/KG

Amazone, Mechanische Säkombination Cataya, Top-Argumente: Kreiselegge KE und Kreiselgrubber KX/KG

+ Komfortowy sposób ustawiania za pomocą uniwersalnego narzędzia obsługowego
+ Łatwe ustawianie włóki – mocowanie na wale eliminuje konieczność dodatkowej regulacji głębokości roboczej
+ Prosta i dokładna regulacja głębokości roboczej sworzniem mimośrodowym
+ Opcjonalna, hydrauliczna regulacja głębokości roboczej z kabiny
+ Dużo wolnej przestrzeni między zębami i nad wirnikiem – dla ekstremalnych ilości słomy
+ System napędowy Long-Life-Drive, do pracy z maksymalnym obciążeniem i długiej żywotności
+ System Quick + Safe – sprawdzony system szybkiej wymiany zębów i zintegrowane zabezpieczenie przed kamieniami
+ Solidna konstrukcja, ponieważ uchwyt zębów i wałek są wykute z jednego kawałka materiału
+ Duża stabilność dzięki zastosowaniu wysokiej ramy i wysoce wytrzymałego profilu wannowego z podwójnym dnem
+ Wszechstronny program wałów umożliwia dokonanie odpowiedniego wyboru dla wszystkich rodzajów gleby

Brony wirnikowe KE oraz kultywatory wirnikowe KX i KG o szerokości roboczej 3 m i 4 m nadają się idealnie do pracy solo bądź w połączeniu z siewnikiem nabudowanym. Wyposażenie w odpowiednio dostosowany wał skutkuje bardzo wysokim zagęszczaniem.

Brona wirnikowa czy kultywator wirnikowy – Urządzenia wielofunkcyjne do uprawy przedsiewnej

KG 3001 Super

Zawsze właściwy wybór:
Brony wirnikowe i kultywatory wirnikowe są obecnie uniwersalnymi maszynami do uprawy przedsiewnej. Żadnych innych maszyn nie można zastosować w tak szerokim zakresie na polach zaoranych i w uprawie bezorkowej. W połączeniu z siewnikiem zawieszanym lub nabudowanym maszyny te są najlepszym rozwiązaniem systemowym dla wielu gospodarstw.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz bronę wirnikową czy kultywator wirnikowy, oba urządzenia do uprawy gleby firmy AMAZONE gwarantują wysoką stabilność i najwyższą jakość.

Naprzemienne ustawienie zębów gwarantuje Państwu równą, spokojną pracę maszyny

Versetzte_Zinkenordnung

W bronach i kultywatorach wirnikowych AMAZONE zęby ustawione są względem siebie pod specjalnie dobranym kątem. Pozwala to uzyskać równomierne rozdrobnienie gruzełek gleby i zapewnia spokojną pracę maszyny. Eliminuje drgania i skoki obciążenia. Maszyna jest chroniona, zmniejsza się zapotrzebowanie mocy i zużycie paliwa.

„Ekstremalny” kamienisty odcinek testowy

Steinstrecke

Wszystkie maszyny uprawowe AMAZONE zarówno nowo skonstruowane jak też badane w ramach oceny serii poddawane są permanentnie najwyższym obciążeniom, aby je przygotować do praktycznej pracy w każdych warunkach. Daje to niezbędną pewność działania wszystkich bron wirnikowych oraz kultywatorów wirnikowych AMAZONE.

Long-Life-Drive – Dla wszystkich bron wirnikowych i kultywatorów wirnikowych

„Long-Life-Drive“ Antriebssystem

Jakość w systemie:
Long-Life-Drive jest systemem napędu dbającym w bronach wirnikowych i kultywatorach wirnikowych AMAZONE o długą żywotność, maksymalnie spokojną pracę i wysoką wartość przy odsprzedaży. Koła zębate oraz łożyska pracują w kąpieli olejowej i tym samym są bezobsługowe – bez smarowników.

(1) Zwarta przekładnia
(2) Ulepszone cieplnie koła walcowe z dużym uzębieniem
(3) Dokładne odległości wszystkich gniazd łożysk dla maksymalnie spokojnej pracy
(4) Odporne na obciążenia, szeroko rozstawione łożyska stożkowe
(5) Więcej wolnej przestrzeni między wirnikami zębów a gładką podstawą obudowy gwarantujące swobodny siew w mulcz i optymalną przepustowość
(6) Dwustopniowe uszczelnienie z kasetowymi uszczelniaczami wałków, chroniące przed utratą oleju oraz uszczelniacze labiryntowe zapobiegające wciąganiu włókien roślinnych i brudu
(7) Uchwyt i wałek wykute z jednego kawałka materiału i z dużą średnicą wałka, brona wirnikowa KE ∅ = 45 mm/kultywator wirnikowy KG i KX ∅ = 60 mm
(8) System Quick + Safe to beznarzędziowa wymiana zębów i zabezpieczenie przeciwkamieniowe

Quick-System – System szybkiej wymiany zębów

Schneller Zinkenwechsel

Zęby są wsuwane w kieszenie uchwytów mocowane sworzniami i zabezpieczane sprężystymi zawleczkami. Prościej i szybciej już nie można. Wyeliminowano wymagające dociągania, śruby mocujące. Przejście od zębów „pod kątem” do zębów ustawionych ciągnąco, wykonywane jest łatwo i szybko. Kute, wykonane z utwardzanej stali zęby są elastyczne i odporne na ścieranie.

System-System – Zintegrowane zabezpieczenie przed kamieniami

Amazone KE, KG, KX - Integrierte Steinsicherung

Sprężyste zamocowanie zębów umożliwia ich odchylanie si na kamieniach. Zęby są mocno naprężone w kieszeniach po środku uchwytów. Rozszerzone na zewnątrz kieszenie pozwalają na ruch zębów w ich wnętrzu. Gdy czubek zęba trafi na kamień, twarde uderzenie jest amortyzowane. Takie zamocowanie zębów daje bezpieczeństwo pracy na glebach kamienistych i umożliwia ustawienie zębów w KX oraz KG w pozycji „pod kątem”.

Dużo wolnej przestrzenie w KE, KX i KG

Große Freiräume bei KE, KX und KG

Dzięki wysokiej ramie, absolutnie gładkiej podstawie przekładni i długim zębom, między zębami a ich uchwytami tworzy się dużo wolnego miejsca. Pozwala to na swobodne przemieszczanie się większych ilości gleby lub słomy. Zęby mogą być używane bardzo długo, co oznacza zmniejszenie kosztów eksploatacji. Otrzymuje się znakomitą strukturę gleby przed siewem, tworzącą optymalne warunki dla wschodów młodych roślin.

Efekt doskonałego wymieszania

Amazone, Mechanische Säkombination Cataya, Einarbeitungseffekt

Zęby wirnikowych kultywatorów AMAZONE równomiernie, na całej głębokości roboczej, mieszają glebę z resztkami pożniwnymi. Także przy ich dużej ilości.

Zęby przeznaczone do kultywatora wirnikowego KX i KG spełniają wszelkie wymagania użytkownika.

Brona wirnikowa KE - stabilna waga lekka!

KE 3001 Super

Niezawodny długodystansowiec:
Brony wirnikowe KE o szerokościach roboczych 3 m i 4 m zapewniają bardzo dobry siew zwłaszcza na lekkich glebach. Czy będzie to praca solo czy w kombinacji z nabudowanym siewnikiem, zęby odgięte do tyłu pozostawiają za sobą glebę o drobnych gruzełkach.

• KE 3001 Special do ciągników o mocy maks. 102 kW/140 KM
• KE 3001 Super do ciągników o mocy maks. 135 kW/180 KM
• KE 4001 Super do ciągników o mocy maks. 135 kW/180 KM

Zalety KE Special i KE Super:
• Pole o strukturze z drobnymi gruzełkami
• Łatwa zmiana liczby obrotów przez przełożenie kół stożkowych w przekładni
• Lekka, poręczna a jednocześnie stabilna – dzięki podwójnej ramie

Bezpośrednia droga!

Zapfen

Przekładnia kątowa kieruje napęd bezpośrednio do wirników.

• Oszczędza paliwo. Mniej kół zębatych oznacza też mniejsze tarcie, mniejszą emisję ciepła oraz mniejsze zużycie części.
• Duże momenty obrotowe występują dopiero bezpośrednio przy wałkach wirników zębów. Daje to większą wytrzymałość, wyższe bezpieczeństwo pracy i chroni ciągnik.
• Uchwyt zębów i wałek są wykute z jednego kawałka materiału. Średnica wałka wynosi 45 mm.

Kultywator wirnikowy KX – do wszystkiego

Kreiselgrubber KX

Kultywator wirnikowy KX o szerokości roboczej 3 m to idealne rozwiązanie do uprawy przedsiewnej na glebach średnich i ciężkich.

Zalety:
• Krótkie czasy przezbrajania ze sprawdzonym systemem szybkiej wymiany zębów
• Bardzo elastyczne zastosowanie – możliwość stosowania zarówno z zębami ustawionymi do tyłu, jak i pod kątem
• Większa stabilność – wzmocniony profil wannowy, większa średnica wałka i mocniejsze zęby
• Bezproblemowe spulchnianie zbitej i twardej gleby
• Intensywne mieszanie słomy i innego materiału organicznego z glebą

Wszechstronny i efektywny

Kultywator wirnikowy KX o szerokości roboczej 3 m jest wszechstronną maszyną uprawową napędzaną przez WOM, która znakomicie sprawdza się w pracy z ciągnikami o klasie mocy do 190 KM. Może być wykorzystywany jako kultywator lub brona wirnikowa.

Wielu rolników chce wykorzystywać agregat uprawowy do pracy na różnych glebach i w różnych warunkach. Oznacza to np. na glebach ciężkich pracę kultywatorem wirnikowym z „zębami pod kątem” a na glebach lekkich, pracę jak broną wirnikową z „zębami ustawionymi ciągnąco” tak, aby wcisnąć kamienie w podłoże.

Dotychczas najczęściej obracano zęby z pozycji „ciągnącej” na pozycję „pod kątem”. Wynik pracy jest wtedy często niezadowalający, gdyż tylko zęby specjalnie dostosowane do konkretnego obszaru działania są w stanie optymalnie wykonać postawione im zadanie.

System szybkiej wymiany zębów

Zinken_Schnellwechselsystem

Sprawdzony system szybkiej wymiany zębów powoduje, że KX w krótkim czasie, bez korzystania z jakichkolwiek narzędzi, można dostosować do istniejących warunków.

Do kieszeni wirników montuje się albo zęby kultywatora „pod kątem” albo odchylone do tyłu. Zęby są zabezpieczane sworzniami i zawleczkami sprężynowymi. Prościej i szybciej już nie można. Wyeliminowano połączenia śrubowe wymagające dokręcania.

Zęby kultywatora wirnikowego KX ustawine są „pod kątem” wtedy, gdy pracuje się głównie na glebach cięższych. Pozycja „pod kątem”-doskonale sprawdza się przede wszystkim przy siewie w mulcz, ponieważ gwarantuje intensywne przemieszanie gleby z resztakami organicznymi.

Kultywator wirnikowy KG Special – geniusz uniwersalności

Kreiselgrubber KG 3001 Special

Kultywatory wirnikowe KG Special, o szerokościach roboczych 3 m i 4 m, nadają się idealnie do uprawy przedsiewnej na glebach ciężkich oraz do siewu w mulcz.

• KG 3001 Special do ciągników o mocy maks. 161 kW/220 KM
• KG 4001 Special do ciągników o mocy maks. 161 kW/220 KM

Kultywator wirnikowy KG Super – potężna siła

KG Super o szerokości roboczej 3 m lub 4 m jest wyposażony w wydajną przekładnię do ciągników o mocy do 300 KM. KG Super posiada seryjnie montowane, wzmocnione zęby i może być zamawiany z opcją hydraulicznej zmiany głębokości oraz chłodnicą oleju.

• KG 3001 Super do ciągników o mocy maks. 220 kW/300 KM
• KG 4001 Super do ciągników o mocy maks. 220 kW/300 KM

Efekt rozfrakcjonowania gleby w pracy kultywatorów wirnikowych

Entmischungseffekt

Pozycja „zębów pod kątem” sprawdza się przede wszystkim przy siewie w mulcz, gdyż gwarantuje tam intensywne wymieszanie gleby z resztkami organicznymi.

„Zęby pod kątem” rozdrabniają glebę od dołu do góry. Wyeliminowano rozmazywania się gleby. Większe cząstki gleby odrzucane są dalej, niż drobne.

Dzięki temu drobne gruzełki koncentrują się w dolnym obszarze uprawianej strefy, podczas gdy większe części gleby pozostają na powierzchni. Nasiona trafiają tam, gdzie znajduje się gleba doskonale rozdrobniona. Większe, znajdujące się na powierzchni frakcje, chronią pole przed zamazywaniem, przesychaniem, erozją wietrzną i wodną a młodziutkim roślinom zapewniają konieczną osłonę. W taki sposób tworzy cię optymalne warunki dobrych wschodów.

Stabilność to atut!

Zapfen_KG

Stabilny element wirnika:
Wirniki zębów i wałki wykuwane są z jednego kawałka wysokowartościowej stali. Średnica wałka, to 60 mm.

Wałki wirników umieszczone są w szeroko rozstawionych łożyskach stożkowych. Szczelność od dołu zapewnia specjalny uszczelniacz kasetowy o znakomitej skuteczności i wysokiej trwałości. Uszczelka labiryntowa chroni przed wnikaniem resztek roślin i kurzu.

Stabilna obudowa:
Wysoka rama o profilu wannowym ze ścianami o grubości 8 mm oraz wspawanymi tulejami łożyskującymi jest bardzo odporna na odkształcenia i podczas transportu spokojnie przenosi masę ciężkich wałów zagęszczających czy nabudowanych siewników. Koła zębate i łożyska pracujące w kąpieli olejowej są bezobsługowe – bez smarowników.

• Uchwyt zębów i wałek są wykute z jednego kawałka materiału. Średnica wałka wynosi 60 mm.

Włóka równająca

Amazone, Mechanische Säkombination Cataya, Planierbalken

Włóka równająca niweluje strumień ziemi między zębami i wałem i dociska np. kamienie do dołu. Ustawianie wysokości włóki jest możliwe dzięki uniwersalnemu narzędziu obsługowemu. Włóka utrzymuje się na jednakowej wysokości niezależnie od głębokości roboczej narzędzia aktywnego, ponieważ jest mocowana na wale. Zintegrowane zabezpieczenie przed przeciążeniem umożliwia włóce równającej unoszenie ponad większe przeszkody.

Na życzenie można także opcjonalnie zrezygnować z belki równającej.

Blachy boczne

Amazone, Mechanische Säkombination Cataya, Seitenbleche

Nowe blachy boczne posiadają łożyskowanie sprężynowe. Konstrukcja zawieszenia blach bocznych umożliwia ich regulowanie przez otwór wzdłużny oraz łatwą wymianę po stwierdzeniu ich zużycia. Ponadto do ich regulacji niezbędne jest użycie uniwersalnego narzędzia obsługowego wchodzącego w skład wyposażenia.

Mechaniczna regulacja głębokości: Kultywator wirnikowy

KE_Detail

Głębokość robocza może być regulowana w sposób bardzo łatwy i niezależny, ponieważ wał i włóka są połączone za pomocą równoległoboku. Można bez problemu dostosowywać głębokość roboczą do warunków miejsca pracy i zastosowania, przestawiając po prostu sworzeń mimośrodowy.