BOOKS AND MORE
BOOKS AND MORE

Nowy nabudowany siewnik AMAZONE Cataya 4000 Super o szerokośco 4,0 m ustala nową skalę

Pobierz pakiet

Proszę kliknąć na zdjęcie powiększyć 

Nowy nabudowany siewnik Cataya 4000 Super o szerokości roboczej 4,0 m prezentowany przez AMAZONE wyznacza nową skalę

Poprzez nabudowany, mechaniczny siewnik Cataya 4000 Super firma Amazone prezentuje drugi z wprowadzonej w ubiegłym roku serii Cataya Super. Nowy siewnik został zbudowany dla gospodarstw, które oczekują maksymalnej siły uderzenia powiązanej z wysoką wydajnością powierzchniową. Tutaj dba o to szerokość robocza 4,0 m i w przeciwieństwie do modelu podstawowego o szerokości 3,0 m, także większa pojemność zbiornika ziarna mieszczącego teraz 1.180 litrów. Do osiągania jeszcze wyższych wydajności dziennych zbiornik ziarna można zwiększyć za pomocą nadstawki o kolejne 550 litrów co w efekcie daje 1.730 litrów. Nowym agregatem o szerokości roboczej 4,0 m można pracować z prędkością roboczą do 12 km/h.

Ten nabudowany siewnik wyposażono w system dozowania Precis, który umożliwia szybkie przestawienie z siewu nasion drobnych na siew nasion normalnych. Lejki wylotowe obudowy dozownika dbają o zachowanie minimalnych ilości resztek ziarna. Cataya 4000 Super dysponuje także elektrycznym napędem dozownika, który jest do wyboru dostępny ze zdalną obsługą włączania połówek szerokości roboczej. Kompletne ustawienie odbywa się w SmartCenter. Tam kalibracja wykonywana jest za pomocą przycisków albo przez opcjonalny terminal Twin a głębokość siewu jest centralnie ustawiana przez redlice TwinTeC o podwójnych tarczach. W efekcie uzyskuje się rozstaw rzędów co 12,5 cm albo co 15,4 cm.

Cataya 4000 Super seryjnie dysponuje hydraulicznym przestawianiem nacisku redlic. Do optymalnego przykrycia materiału siewnego służy sprawdzony zagarniacz z hydraulicznym podnoszeniem albo będący do dyspozycji zagarniacz na redlicy.

Narzędziem do przygotowania gleby są tutaj nowe brony wirnikowe lub kultywatory wirnikowe generacji 01. Można tam wybierać między broną wirnikową KE Super a kultywatorami wirnikowymi KG Special względnie KG Super. Cataya 4000 Super będzie dostępny od lipca 2018.