BOOKS AND MORE
BOOKS AND MORE

Amazone Profihopper 1250 SmartLine na targach GaLaBau

Pobierz pakiet

Proszę kliknąć na zdjęcie powiększyć 

Montag, 3. September 2018

Amazone Profihopper 1250 SmartLine na targach GaLaBau
Na targach GaLaBau 2018 w Norymberdze (hala 9, stoisko 121 lub na wolnym terenie) firma Amazone zaprezentowała zmodyfikowaną kosiarkę do dużych powierzchni Profihopper 1250. Ta samojezdna kosiarka cechuje się całkowicie nowym designem i jest wyposażona w przerobione sterowanie hydrostatyczne. Jest dostępna w wersji iDrive z napędem na przednie koła oraz w wersji 4WDi z napędem na wszystkie koła do najcięższych warunków eksploatacji. Kompaktowa budowa umożliwia kierowanie z zerowym promieniem skrętu, co zapewnia większą zwrotność i bezpieczeństwo na każdym terenie i na zboczach. Przedni zespół koszący o szerokości 1,25 metra sprawia, że Profihopper 1250 SmartLine gwarantuje doskonałe cięcie zarówno krótkiej i długiej trawy.

Precyzyjny bęben tnący i wyjątkowy system przenośników ślimakowych
Kolejnym walorem jest precyzyjny bęben tnący SmartCut z nożami rozmieszczonymi w układzie w kształcie litery v, który zapewnia lepszą jakość cięcia i zbierania pokosu. Wytrzymały system przenośników transportowych PowerCompactor składa się z jednego przenośnika wzdłużnego i jednego poprzecznego. Przenosnik wzdłużny o średnicy 150 mm posiada wyjątkowo dużą wydajność transportową. Pozwala to kosiarce Profihopper osiągać większe poziomy wydajności i prędkości w porównaniu do podobnych urządzeń, również w wysokiej trawie. Pokos jest bezpośrednio po zebraniu ubijany przez PowerCompactor i gromadzony w koszu. Dzięki ubijaniu w zbiorniku o pojemności 730 litrów można zebrać ponad 1000 litrów niezagęszczonego pokosu. Pozwala to zredukować straty czasu związane z opróżnianiem kosza i jednocześnie zwiększyć produktywność i wydajność maszyny. PowerCompactor nie wymaga wspomagania powietrzem, dzięki temu pracuje cicho i nie powoduje nadmiernego pylenia. Hydrauliczny system wysokiego opróżniania kosza na wysokości 2,10 metra umożliwia wygodny załadunek do wysokich pojazdów transportowych.

Całoroczna maszyna — wszechstronne zastosowanie przez cały rok
Koszenie, mulczowanie, wertykulowanie czy zbieranie — Profihopper 1250 SmartLine jest maszyną do wszystkich zadań. Z nietypowymi wysokościami cięcia kosiarka bijakowa radzi sobie z łatwością w prawie wszystkich warunkach atmosferycznych i wegetacyjnych. W celu wykonania mulczowania wystarczy zamontować klapę do mulczowania. Pokos jest równomiernie rozkładany na skoszonej powierzchni, dzięki czemu do gleby doprowadzane są ważne substancje odżywcze. Do wertykulowania służą szybko montowane bez narzędzi noże wertykulujące. Nacinają one darń i prześwietlają powierzchnię trawnika. Lepsza wymiana światła, powietrza, wody i substancji odżywczych znacznie poprawia strukturę gleby.

Koszenie i zbieranie w jednym przejeździe
Ta uniwersalna maszyna przekonuje do siebie również zbieraniem liści i końskich odchodów. Profihopper doskonale radzi sobie również ze zbieraniem puszek, papieru i innych odpadów. Możliwość koszenia, mulczowania, wertykulowania i zbierania liści w jednym przejeździe pozwala zaoszczędzić cenny czas. Takie ułatwienie pracy i duża siła uderzenia sprawia, że nowa maszyna znacznie wyróżnia się od innych konwencjonalnych kosiarek.