BOOKS AND MORE
BOOKS AND MORE

Schmotzer przekazuje Amazone dział produktów związany z techniką uprawy międzyrzędowej

Pobierz pakiet

Proszę kliknąć na zdjęcie powiększyć 

Schmotzer przekazuje Amazone dział produktów związany z techniką uprawy międzyrzędowej

Firma Maschinenfabrik Schmotzer GmbH przekaże od 01.01.2019 r. grupie Amazone dział produktów związany z techniką uprawy międzyrzędowej. Dzięki przejęciu, Amazone jako producent maszyn rolniczych i komunalnych rozszerzy swoją ofertę produktów o technikę uprawy międzyrzędowej. Produkcja maszyn do uprawy międzyrzędowej będzie odbywać się w zakładzie w Bad Windsheim. Wszyscy pracownicy zostaną przejęci przez nowe przedsiębiorstwo Schmotzer Hacktechnik GmbH & Co. KG, będące w 100% spółką grupy Amazone. Firma Schmotzer Hacktechnik będzie samodzielnie realizować wszystkie obowiązki związane z dystrybucją i obsługą klienta. Urządzenia będą w dalszym ciągu sprzedawane pod marką Schmotzer.

Ferdinand Wahl, wieloletni wspólnik zarządzający spółki Maschinenfabrik Schmotzer GmbH pozostanie związany z nowym przedsiębiorstwem i będzie je aktywnie wspierał.

Rozwój techniki uprawy międzyrzędowej na świecie
Dyrektorzy zarządzający Amazone Christian Dreyer i dr Justus Dreyer postrzegają przejęcie programu techniki uprawy międzyrzędowej firmy Schmotzer, posiadającej wiodącą technologię w tym segmencie rynku, jako ważny krok do rozbudowy kluczowej kompetencji Amazone, czyli uprawy roślin. Technika uprawy międzyrzędowej ponownie jest w centrum zainteresowania światowych specjalistów: „Motyka przeżywa odrodzenie po trzydziestu latach bycia w cieniu w dużych gospodarstwach rolnych niezwiązanych z rolnictwem ekologicznym. Na pierwszym planie obok mechanicznego zwalczania chwastów znajdują się pozytywne aspekty uprawy międzyrzędowej dotyczące struktury gleby, wzrostu korzeni i mobilizacji składników odżywczych”, stwierdzają dyrektorzy zarządzający.

Firma Schmotzer produkuje narzędzia do uprawy międzyrzędowej od 1922 r. Zmiana myślenia w rolnictwie umożliwia od lat nieustanny rozwój tego sektora produktów. „Cieszę się, że znalazłem w Amazone wymarzonego partnera, aby dalej rozwijać ten dział”, podkreśla Ferdinand Wahl.

Systemy kamer i kierowania umożliwiają wysoką wydajność
Ferdinand Wahl wyjaśnia przyczyny, które uniemożliwiały przebicie się techniki uprawy międzyrzędowej w ostatnich dziesięcioleciach: „Podczas gdy intensywnie wykorzystywane są zalety uprawy roślin w rolnictwie ekologicznym, dotychczas wady związane z techniką produkcji oraz ekonomiką pracy i kosztów w rolnictwie konwencjonalnym hamowały zastosowanie techniki uprawy międzyrzędowej. Dzięki postępom technicznym, jak np. połączenie pielnika z systemem kamer i kierowania, które dopiero w ostatnich latach znalazły praktyczne zastosowanie, możliwe jest obecnie osiągnięcie większej wydajności podczas uprawy w znacznie bardziej konkurencyjnych kosztach w przeliczeniu na hektar”.

Zintegrowana uprawa roślin na całym świecie z dużym potencjałem
Christian i dr Justus Dreyer przedstawiają perspektywy dla Amazone: „Konkretnie rzecz biorąc, zauważamy duży potencjał międzynarodowej techniki uprawy międzyrzędowej w zintegrowanej uprawie roślin, która zyskuje coraz większe znaczenie na świecie. Połączenie techniki uprawy międzyrzędowej z nawożeniem płynnym i docelowym lub selektywnym zastosowaniem środków ochrony roślin w jednym przejeździe roboczym, otworzy praktyce w przyszłości kolejne możliwości optymalizacji uprawy roli. Również w tym segmencie maszyn chcemy przejąć rolę lidera innowacji”.

O firmie:
Grupa przedsiębiorstw Amazone osiągnęła w roku gospodarczym 2017 skonsolidowany łączny obrót w wysokości 457 mln EUR i zatrudnia około 1850 pracowników, wśród których znajduje się 130 uczniów zawodu. Udział eksportu wynosi około 80%. Jesienią 2016 roku w związku z przejęciem produkcji pługów firmy Vogel & Noot w węgierskiej miejscowości Mosonmagyaróvár firma Amazone znacznie rozszerzyła zarówno swoją ofertę produktów, jak i portfolio firmy współpracującej.