Złoty Medal Targów Polagra Premiery 2023 dla AMAZONE:

Do pobierania pakietu dla mediów

Zasilanie bezpośrednie DirectInject

Sąd konkursowy pod przewodnictwem prof. dr hab. Grzegorza Skrzypczaka  przyznał 14 nagród w kategorii „ Maszyny , urządzenia i usługi dla rolnictwa” . Firma AMAZONE została także wyróżniona w tej kategorii Złotym Medalem grupy MPT za nowy system bezpośredniego zasilania DirectInject.  


Rozwiązanie to zostało również wyróżnione w kategorii EcoPrize za pozytywny wpływ na środowisko oraz możliwość wypełniania coraz bardziej rygorystycznych ograniczeń w stosowaniu środków ochrony roślin.


DirectInject umożliwia szybkie, elastyczne i zależne od zapotrzebowania dodawanie środków ochrony roślin podczas oprysku.

DirectInject_d0_jm_IMG_9330_d1_211004_GO
Wyposażenie DirectInject ze zbiornikiem 50 l i pompą w schowku UX 01 Super


DirectInject_d0_jm_IMG_9382_d1_211004_GO
Aktywacja DirectInject w terminalu AmaTron 4
Wymagania w zakresie ochrony roślin stawiane rolnikom i sprzętowi stale rosną. Ważnym punktem jest tu elastyczność wyboru środków ochrony roślin w polu. Z punktu widzenia upraw często konieczne jest reagowanie specyficznymi produktami i środkami jedynie w konkretnych, wydzielonych obszarach. Istnieją też różne obowiązki związane z chronionymi strukturami i wodami powierzchniowymi, które rolnik musi uwzględniać wybierając środki ochrony roślin. Wymagania te dotyczą elastyczności w ochronie roślin i stoją w sprzeczności z rozwojem strukturalnym w kierunku opryskiwaczy polowych o wyższej wydajności powierzchniowej oraz bardziej ekonomicznej pracy.


Budowa systemu

AMAZONE poprzez System DirectInject po raz pierwszy wprowadza na rynek system bezpośredniego dozowania środków ochrony roślin rozwiązujący opisany konflikt interesów. Środki ochrony roślin można dozować lub nie podczas aplikacji, w zależności od zapotrzebowania. Szczegółową cechą DirectInject w porównaniu z konwencjonalnymi systemami jest szybki czas reakcji w procesie zasilania i kompletna integracja z obiegiem cieczy roboczej oraz systemem obsługi opryskiwacza polowego. 
Dzięki DirectInject można reagować indywidualnie w określonych miejscach na potrzeby uprawianej rośliny, jak również oszczędzić na środkach ochrony roślin i dodatkowych przejazdach opryskiwaczem polowym. Pozwala to zaoszczędzić czas, koszty i troszczyć się o środowisko.


DirectInject składa się z dodatkowego zbiornika mieszczącego 50 l z odpowiednią techniką dozowania, umieszczonego z prawej strony maszyny w schowku opryskiwacza UX 01 Super. Dzięki temu zbiornik jest bardzo łatwo dostępny i bezpieczny do napełnienia. Dzięki integracji komponentów w schowku wszystkie podzespoły są ponadto optymalnie zabezpieczone. 
Wielką zaletą tej technologii jest to, że DirectInject może pracować z nierozcieńczonym środkiem ochrony roślin. Mieszadło mechaniczne gwarantuje, że środki ochrony roślin mające tendencję do rozwarstwiania się są utrzymywane w stanie jednorodnym.

Stosowanie w polu

DirectInject_d0_jm_IMG_9346_d1_211004_GO
Zbiornik DirectInject ze zintegrowanym sitem dla łatwego i bezpiecznego napełniania

Jeżeli operator opryskiwacza polowego np. na określonej powierzchni stwierdzi, że znajdują się tam niepożądane chwasty, może on aktywować dozowanie DirectInject naciskając przycisk w kabinie. Do cieczy roboczej ze zbiornika głównego jest wtedy dozowany dodatkowy produkt ze zbiornika DirectInject. Dwuprzewodowy system rozwiązuje problem optymalnej reakcji występujący w systemach konwencjonalnych. W drugim przewodzie cieczy w belce polowej znajduje się wstępnie zmieszana ciecz robocza ze zbiornika głównego oraz środka ochrony roślin ze zbiornika DirectInject. Po aktywacji wtrysku bezpośredniego mieszanka jest dozowana przez wiele miejsc zasilania w belce polowej poprzez korpusy z rozpylaczami.

DirectInject_d0_jm_IMG_9354_d1_211004_GO
Mieszadło mechaniczne i dysza do mycia zbiornika DirectInject

Te krótkie drogi cieczy bezpośrednio w belce polowej prowadzą do krótkich czasów reakcji na polu. Dzięki wysokociśnieniowej cyrkulacji DUS pro ciecz robocza w przewodzie ma zawsze wyregulowane ciśnienie oprysku, nawet gdy rozpylacze są zamknięte. Po włączeniu bezpośredniego zasilania cyrkulacja ta zostaje zamknięta, dzięki czemu ciecz robocza ze zbiornika głównego nie miesza się z produktem ze zbiornika DirectInject.
DirectInject_d0_jm_IMG_9302_d1_211004_GO
Belka polowa jest wyposażona w dwa oddzielne przewody, żółty i zielony, które są przełączane zdalnie

Resztki i mycie

Ze względu na to, że DirectInject może wykorzystywać nierozcieńczony środek ochrony roślin, ilości niewykorzystane po aplikacji można odprowadzić z powrotem do oryginalnych pojemników. Przed aplikacją nie trzeba więc wiedzieć, ile środka ochrony roślin faktycznie będzie potrzebne, ani też nie trzeba utylizować zmieszanych pozostałości cieczy. 

DirectInject_d0_jm_IMG_9387_d1_211004_GO
Dokładne wprowadzanie dodawanej ilości
Po aplikacji można umyć cały system w sposób zautomatyzowany i zdalny z kabiny ciągnika. W tym celu wszystkie komponenty zostały zintegrowane w pakiecie Comfort opryskiwacza polowego. Daje to użytkownikowi odpowiedni poziom bezpieczeństwa i pozwala zaoszczędzić czas.

Rolnicy korzystający z DirectInject chwalą go za to, że teraz mogą dużo elastyczniej reagować stosując ochronę roślin na wydzielonych polach i obszarach. Tam, gdzie wcześniej niemożliwa była zróżnicowana i natychmiastowa aplikacja, można zareagować podczas jednego przejazdu roboczego. Rezultat to optymalny stan upraw oraz oszczędność czasu i środków ochrony roślin.

System bezpośredniego zasilania DirectInject może być stosowany w jednoosiowych opryskiwaczach UX 01 z seryjną komunikacją ISOBUS oraz systemem indywidualnego przełączania rozpylaczy AmaSwitch lub AmaSelect z wysokociśnieniowym systemem cyrkulacji DUS pro.


 Zalety systemu:

  • Elastyczne, szybkie i odpowiadające zapotrzebowaniu stosowanie środka ochrony roślin
  • Oszczędność: 
    • czasu i kosztów pracy
    • kosztów maszyn
    • środków ochrony roślin
  • Optymalny stan upraw
  • Ochrona środowiska

IMG-20230113-WA0002b
Polagra Premiery Poznań 2023. Ze Złotym Medalem dla systemu DirectInjekt Roland Kratz ( po lewej ) i z nagrodą EcoPrize Michał wojciechowski (po prawej)


Potrzebujemy Twojej zgody

Ta zawartość jest przegotowana przez zewnętrzny serwer. Przy aktywacji treści będą przetwarzane dane osobowe i wstawiane pliki Cookies.


Hueggenberg_Dorina_2019_d0_kw_IMG_1679-(006)

Pressekontakt

Dorina Henkelmann
[email protected]
+49 (0)5405 501-7110