20191118_IT-Farming
Przegląd IT-Farming od Amazone

Działalność Amazone w zakresie elektroniki mieści się pod ogólnym pojęciem IT-Farming. W centrum znajduje się tu terminal ISOBUS Amapad będący uniwersalnym terminalem obsługowym pozwalającym zoptymalizować obsługę, sterowanie dawką, monitorowanie i dokumentację siewników, opryskiwaczy i rozsiewaczy nawozu. Dzięki zdefiniowanym i swobodnie dostępnym interfejsom terminal znajduje się jednocześnie w centrum sieci wymiany danych z różnymi innymi technologiami IT-Farming.  

Dzięki temu możliwe jest wygodne i bezpieczne połączenie z czujnikami, np. systemami czujników N do zmiennego wysiewu nawozów lub aplikacji środków ochrony roślin, ale także z systemami dokumentacji i analizy komputera gospodarstwa rolnego. Decyzja o tym, który system odpowiada najlepiej indywidualnym potrzebom i życzeniom, jest elastyczna i nie ogranicza wyboru dostawcy.  

Dzięki temu, że instrumenty elektroniczne umożliwiają korzystanie z licznych nowych, przydatnych technologii, stają się one coraz ważniejszym elementem inteligentnej uprawy roślin. Obok narzędzi do sterowania i regulacji maszyn należy tu wymienić zwłaszcza systemy zarządzania danymi. Dzięki temu np. rejestracja parametrów specyficznych dla pola (w tym m.in. parametrów gleby i plonu) oraz danych eksploatacyjnych i ich dokumentacja i analiza podlegają coraz większej automatyzacji. Inteligentne systemy czujników, sterowania i regulacji pozwalają w odczuwalny sposób zaoszczędzić na materiałach eksploatacyjnych, przyczyniają się do lepszego wykorzystania potencjału plonu, a jednocześnie są przyjazne środowisku.  

Zestawienie różnych zastosowań w obszarze IT-Farming przedstawione powyżej mogą państwo pobrać tutaj w formacie PDF.