Włączanie sekcji szerokości | Włączanie każdego rozpylacza

Elektrisch fernbediente TG-Armatur (1) UG_d2_kw_2375_170127

Elektryczny, zdalnie sterowany osprzęt TG

Do obsługi ISOBUS i AmaSpray+ dostępna jest armatura sekcyjna TG z maksymalnie 13 sekcjami szerokości. Sekcje szerokości są szybko i bez kroplenia włączane zaworami z silnikami elektrycznymi z odciążaniem ciśnienia. Wielkość dawki jest w każdej sytuacji dokładnie i szybko sterowana przez komputer. Układ wyrównywania ciśnienia nie jest przy takiej technologii konieczny.

Więcej informacji + Mniej informacji -

Automatyczne przełączanie sekcji szerokości

Jeśli terminal obsługowy posiada funkcję Section Control, jak np. przełączanie sekcji szerokości GPS-Switch firmy AMAZONE, to mogą być one uruchomiane całkowicie automatycznie i w zależności od pozycji GPS. Jeśli zostało utworzone pole, kierowca może w trybie automatycznym w pełni skoncentrować się na obsłudze pojazdu, ponieważ sekcje szerokości są przełączane automatycznie w klinach i w poprzeczniakach.


Zalety automatycznego przełączania sekcji szerokości:

  • Odciążenie kierowcy
  • Zwiększona precyzja nawet w nocy lub przy wyższych prędkościach
  • Mniej przypadków nakładek i miejsc nieopryskanych
  • Oszczędność materiałów eksploatacyjnych
  • Mniej uszkodzeń roślin i zanieczyszczeń środowiska

„Dzięki Section Control komputer ISOBUS znacznie odciąża kierowcę”.
(„dlz agrarmagazin“ – „Recenzja rozsiewacza nawozów ZA-TS” · 02/2017)

Więcej informacji + Mniej informacji -

System obiegu cieczy (DUS) – sprawdzony ponad 10 000 razy

System obiegu cieczy AMAZONE DUS gwarantuje bezpieczną cyrkulację w całym systemie. Na początku pracy system przewodów włącznie z przewodami opryskowymi jest napełniany pod ciśnieniem roztworem cieczy roboczej w odwrotnym kierunku. W ten sposób przewody opryskowe są zawsze napełnione i gotowe do natychmiastowej pracy na całej szerokości roboczej. Wyeliminowano czasy oczekiwania na nawrotach.

Przy wyłączeniu jednej sekcji szerokości, manewrach zawracania lub podczas transportu, ciecz robocza, dzięki zredukowanemu ciśnieniu, znajduje się w stałej cyrkulacji. W ten sposób eliminuje się powstawanie zatorów i wytrącanie środków w przewodach opryskowych.

Podczas mycia przewody są całkowicie przepłukiwane czystą wodą aż do rozpylaczy, bez konieczności jej wypryskania. Podczas mycia skoncentrowana ciecz robocza jest zwracana do zbiornika cieczy roboczej poprzez system obiegu cieczy (DUS).

Więcej informacji + Mniej informacji -

Więcej odnośników

Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat ochrony roślin

Czy to nie brzmi ciekawie?

Zostaw swoje dane kontaktowe*, wkrótce skontaktujemy się z Tobą:
* Twoje dane kontaktowe zostaną wykorzystane jedynie do nawiązania pożądanego przez Państwa kontaktu.