Każdy rolnik, który przynajmniej raz kalibrował siewnik, wie, jak uciążliwe jest ciągłe krążenie między siewnikiem a kabiną ciągnika. Dozownik należy otworzyć i umieścić pod siewnikiem worek do kalibracji. Następnie należy uruchomić kalibrację kabiny ciągnika. Następnie kalibrowana ilość zostaje odmierzona i następuje zmiana pozycji między ciągnikiem a siewnikiem.

mySeeder_App (1) mySeeder-App_Logo
Logo: aplikacja mySeeder


TwinTerminal dla wysokiego komfortu obsługi

Ten typowy proces stał się znacznie łatwiejszy w AMAZONE 2015 wraz z prowadzeniem TwinTerminal oraz kalibracją w maszynach sterowanych przez ISOBUS. Ustawić oprogramowanie siewnika na Kalibrację oraz uruchomić dalszy proces na TwinTerminal. Następnie można skontrolować parametry takie jak norma wysiewu, prędkość jazdy oraz kalibrowana powierzchnia. Krótka droga od systemu dozowania do TwinTerminal pozwala oszczędzać czas, a bezpośrednie wprowadzanie wartości daje większe bezpieczeństwo. W ten sposób należy uruchomić kalibrację za pośrednictwem TwinTerminal. Po kalibracji można ustawić przechwyconą ilość w TwinTerminal, dzięki czemu nie ma już potrzeby wchodzić do kabiny ciągnika, aby wprowadzać ilość.


Większa elastyczność dzięki aplikacji mySeeder

Aplikacja mySeeder od AMAZONE ułatwia pracę użytkownikowi i zapewnia mu większą elastyczność przy kalibracji siewników AMAZONE. Operator musi połączyć za pośrednictwem Bluetooth aplikację mySeeder zainstalowaną na smartfonie ze swoim siewnikiem. W tym celu siewnik powinien być wyposażony w mySeeder Connect. Teraz operator może skalibrować aplikację mySeeder za pomocą dowolnego smartfona. Parametry takie jak norma wysiewu, powierzchnia kalibracji i prędkość jazdy można wyświetlać i kontrolować bezpośrednio w aplikacji mySeeder na smartfonie. Następnie można umieścić worek kalibracyjny lub naczynie kalibracyjne i skalibrować maszynę za pomocą smartfona.

Aplikacja mySeeder daje niezrównany komfort przy kalibracji siewników AMAZONE sterowanych przez ISOBUS. Poręczna obsługa aplikacji za pomocą smartfona jest niesamowicie intuicyjna już od momentu pierwszego użycia. Również w przypadku maszyn z wieloma dozownikami, np. Cirrus-CC z GreenDrill operator może podczas kalibracji iść od dozownika do dozownika i tam je kalibrować. W ten sposób niesamowicie wygodna jest również kalibracja Cirrus-CC z 3 dozownikami oraz GreenDrill.

Agregat uprawowo-siewny Cirrus oraz siewniki AD-P, Primera DMC, Citan i Condor od AMAZONE z łatwością dają się skalibrować za pomocą aplikacji mySeeder. W ramach dalszego rozwoju aplikacji wkrótce obsługiwane będą siewniki Centaya, Cataya, siernik punktowy Precea oraz agregat uprawowo-siewny Avant.

>> Polityka prywatności

>> Warunki użytkowania

itunes-logo

qrcode_mySeeder (1)