AmaTron_4_Screenshot_Windcontrol_rdax_170x110.jpg
Automatyczne wyrównanie wpływu wiatru

Dla obszarów z często występującymi wiatrami, AMAZONE oferuje dla rozsiewaczy ZG-TS system WindControl jako uzupełnienie systemu ArgusTwin – tak twierdzi prof. dr Karl Wind z HTW w Dreźnie. Dzięki WindControl wpływ wiatru na obraz rozsiewu jest permanentnie kontrolowany i może być automatycznie korygowany.

Zamontowany na maszynie sensor wiatru o wysokiej częstotliwości pomiaru, określa prędkość i kierunek wiatru. Na podstawie tych danych w połączeniu z informacjami od systemu ArgusTwin, komputer maszyny określa pozycję systemu dozowania i liczbę obrotów tarcz rozsiewających. Przy wietrze bocznym obroty tarczy od strony wiatru są podwyższane, a pozycja systemu dozowania przesuwana na zewnątrz. Równocześnie z drugiej strony maszyny obroty tarczy są redukowane a system rozsiewu obracany jest do środka.

WindControl pozwala wykorzystywać rozsiewacz również podczas wietrznej pogody. Użytkownik ma obok ważnych parametrów rozsiewacza, również aktualne informacje o kierunku i sile wiatru oraz jego porywach. Ponadto WindControl przekazuje operatorowi automatyczne ostrzeżenie przy silnym wietrze, w czasie gdy system nie jest w stanie skorygować wpływu wiatru lub podczas często zmieniających się jego porywów.

  1. Mocno skrócone parabole rozrzutu
  2. Wiatr boczny
  3. Wachlarz rozsiewu bez wpływu wiatru
  4. Automatyczne wyrównanie wpływu wiatru
  5. Asymetryczny wachlarz rozsiewu
  6. Przedłużone parabole rozrzutu