Zoptymalizowana aplikacja przy jeździe na zakrętach

Grafik Seite 109 oben
Mit AmaSelect CurveControl

Aby utrzymać stałe dozowanie na całej szerokości roboczej również podczas jazdy na zakrętach, AMAZONE oferuje teraz dla funkcji przełączania rozpylaczy AmaSelect również funkcję CurveControl współpracującą z opryskiwaczami zaczepianymi UX i samojezdnym opryskiwaczem samojezdnym Pantera.

Dotychczas podczas jazdy na zakrętach przy aplikacji środków ochrony roślin po wewnętrznej stronie zakrętu dozowana była nadmierna ilość, a po zewnętrznej stronie zakrętu niedostateczna ilość środka ochrony roślin. Im szersza jest belka robocza, tym większy stanowi to problem. Nadmierne dozowanie po wewnętrznej stronie zakrętu jest problematyczne, ponieważ może być tu dozowana ilość środka przekraczająca zadaną dawkę o ponad 300%. Gdy po wewnętrznej stronie zakrętu dozowana jest nadmierna ilość herbicydów, może nastąpić znaczne osłabienie, a nawet wyginięcie uprawianych roślin. Niedostateczne dozowanie po stronie zewnętrznej powoduje z kolei, że chwasty i szkodliwe grzyby nie są eliminowane, co może doprowadzić do rozwinięcia się ich oporności. Skutkiem nadmiernego i niedostatecznego dozowania mogą być utraty plonów. Można temu zapobiec stosując AmaSelect CurveControl. 

AmaSelect CurveControl dzięki czujnikom wykrywa promień skrętu i przełącza automatycznie między rozpylaczami w belce, dzięki czemu aplikacja na zakręcie jest dużo bardziej równomierna. Ze względu na to, że AmaSelect wysterowuje osobno wszystkie korpusy rozpylaczy w sekcjach szerokości co 50 cm, można dopasować dozowaną ilość niezależnie od sekcji szerokości. AmaSelect CurveControl ma wiele możliwości dopasowania dozowanej ilości dla różnych rozpylaczy oraz ich kombinacji. W zależności od konfiguracji rozpylaczy, AmaSelect CurveControl pozwala w ten sposób uzyskać wyjątkową rozpiętość dozowanej ilości, co umożliwia najlepszą, automatyczną optymalizację podczas jazdy na zakrętach. Kolejną istotną zaletą AmaSelect CurveControl są szybko przełączające się korpusy rozpylaczy AmaSelect, automatyczne obliczenie zmiennego podziału wariantów przełączania rozpylaczy w ramach belki oraz automatyczne dopasowane ciśnienia do zmieniającego się przepływu poprzez przełączanie rozpylaczy na belce. AmaSelect CurveControl dla każdego rozpylacza uwzględnia osobno jego dawkę w zadanym zakresie ciśnienia, aby zagwarantować prawidłowe działanie i zmniejszyć znos, szczególnie w strefach brzegowych.

Na przedstawionej grafice wyraźnie widoczny jest elastyczny rozdział włączonych pozycji rozpylaczy i ich kombinacji na całej szerokości roboczej. Pomarańczowa linia sygnalizuje faktyczną dawkę podczas jazdy na zakręcie. Aplikowana ilość leży przy tym pośrodku zadanej ilości dozowania. Oprócz standardowego dozowania można również wybrać nadmierne i niedostateczne dozowanie. Dzięki tym opcjom można przesunąć linię w górę lub w dół, aby ograniczyć nieznaczne niedostateczne lub nadmierne dawki przed określonymi punktami przełączania. Ze względu na to, że w wyniku tych opcji powstają pewne odchylenia dawki, użytkownik może podejmować w tym zakresie samodzielne decyzje zależnie od stosowanego środka ochrony roślin.

AmaSelect CurveControl przy odpowiedniej konfiguracji rozpylaczy dzięki swoim zmiennym funkcjom pozwala uzyskać ogromną elastyczność dawki w zakresie belki niezależnie od sekcji szerokości, kompensując w optymalny sposób nadmierne i niedostateczne dawki podczas jazdy na zakrętach o różnym promieniu.

Cenio_3000_Special
28 lis 2019, Hasbergen-Gaste

Cenio – nowy lekki i uniwersalny kultywator

Na targach Agritechnica 2019 firma Amazone wprowadziła na rynek nowy, 3-belkowy, kompaktowy kultywator Cenio. Lekki i uniwersalny kultywator mulczujący jest „młodszym bratem” kultywatora Cenius i uzupełnia ofertę zawieszanych kultywatorów Amazone.

Amazone Saetechnik damals_heute
20 lis 2019, Hasbergen-Gaste

250 tysięcy sprzedanych siewników Amazone

Z liczbą ponad 250 tysięcy sprzedanych siewników firma Amazone obchodzi szczególny jubileusz. Te ćwierć miliona siewników to imponująca liczba, która związana jest z długą historią i imponującym rozwojem.

Początki historii siewników sięgają 1947 roku. Inż. Heinrich Dreyer wraz z P. Kademannem opracował wówczas pierwszy siewnik D1 o szerokości roboczej 2 m, który został wyposażony w innowacyjne koło wysiewające Elite do siewu nasion drobnych i normalnych. Siewnik ten...

Amazone_AmaSelect Row
24 paź 2019

Trzy srebrne medale na targach Agritechnica dla Amazone

Jeszcze przed rozpoczęciem targów Agritechnica 2019 firma Amazone może ogłosić pierwsze sukcesy. Niezależna komisja ekspertów powołana przez DLG (Niemieckie Towarzystwo Rolnicze) przyznała srebrne medale trzem nowym produktom firmy Amazone.
Firma Amazonen-Werke otrzymała srebrny medal za EasyMix, składnik nowej aplikacji Amazone mySpreader. EasyMix służy do prostej oceny i regulacji dla nawozów mieszanych. Często różne nawozy są mieszane ze sobą, aby zaoszczędzić na...

RoTeC-Schar Teaser
5 paź 2019

Redlica AMAZONE RoTeC – 1,5 miliona razy w użyciu

Innowacja firmy AMAZONE obchodzi wyjątkowy jubileusz: jednotarczowa redlica RoTeC jest już używana 1,5 miliona razy. Przy standardowych rozstawach rzędów od 12,5 cm do 16,6 cm odpowiada to całkowitej szerokości roboczej ponad 200 km! Redlica RoTeC pokazuje swoje zalety szczególnie w trudnych warunkach siewu w mulcz, np. przy dużych ilościach resztek pożniwnych oraz na wilgotnych, zwięzłych i lepkich glebach.
Należy również zwrócić uwagę na pozostałe zalety: redlice...

Amazone_Cirrus mit Minimum TillDisc (1)
26 mar 2019

Cirrus z Minimum TillDisc

Cirrus mit Minimum TillDisc - Das vorlaufende Werkzeug für neue Ackerbaukonzepte

AmazoneAmatron4 (1)
18 mar 2019

Firma Amazone otrzymała nagrodę iF Design Award 2019 za AmaTron 4

Firma Amazone otrzymała nagrodę iF Design Award 2019 za AmaTron 4
Kolejny sukces projektowy Amazone: Terminal ISOBUS Amazone AmaTron 4 otrzymał prestiżową nagrodę iF Design Award 2019. W uzasadnieniu przyznania nagrody podkreślono intuicyjną obsługę i unikalną obudowę terminala o wyglądzie tabletu i zaliczono je do przykładowego wzornictwa przemysłowego.
Jury samodzielnie przetestowało nowy interfejs i załączyło uzyskane wrażenia do oceny strony ergonomicznej projektu.

Amazone_UF1602_022019
9 mar 2019

Nowy opryskiwacz zawieszany UF 1602

Nowy opryskiwacz zawieszany UF 1602
AMAZONE rozszerza ofertę opryskiwacza zawieszanego UF 02 o zgodny z systemem ISOBUS model UF 1602. Dzięki objętości użytkowej 1600 l i objętości rzeczywistej 1700 l opryskiwacz UF 1602 można wyposażyć we wszystkie belki polowe Super S2 od 15 m do 30 m.
UF 1602 jest wyposażony w specjalnie uformowany zbiornik polietylenowy ze zoptymalizowanym środkiem ciężkości. Bardzo gładkie ściany zbiornika umożliwiają skuteczne czyszczenie...

Amazone Sämaschine AD-P 3001 Special (1)
27 lut 2019

Wzrost sprzedaży Amazone do rekordowego poziomu w 2018 r.

Wzrost sprzedaży Amazone do rekordowego poziomu w 2018 r.
W roku obrachunkowym 2018 Grupa Amazone nadal zwiększała sprzedaż, pomimo ekstremalnych warunków pogodowych, które wystąpiły w niektórych krajach w drugiej połowie roku. Sprzedaż wzrosła do rekordowego poziomu 481 mln euro. W porównaniu z rokiem ubiegłym (457 mln euro) stanowi to wzrost obrotów o 5,3%.
Amazone skorzystała z silnej pozycji konkurencyjnej na ważnych rynkach eksportowych. Z udziałem eksportu...

Catros Special mit Crushboard
12 lut 2019

Rama przednia z Crushboard lub ze spulchniaczem śladów kół ciągnika do Catros Special lub CatrosXL

Rama przednia z Crushboard lub ze spulchniaczem śladów kół ciągnika do Catros Special lub CatrosXL

Do sztywnych kompaktowych bron talerzowych Catros Special i CatrosXL o szerokości roboczej 3 m, 3,50 m i 4,00 m AMAZONE oferuje teraz opcjonalną ramę przednią z Crushboard. Dzięki temu te kompaktowe brony talerzowe są idealne do upraw przedsiewnych – Crushboard osiąga silny efekt rozdrabniania i wyrównywania gleby. Wyposażenie to można również wykorzystać podczas...