Rozpylacze | Węże wleczone

Mniejsze znoszenie także przy silnym wietrze

Wspomagane pneumatycznie rozpylacze inżektorowe pozwalają aplikować środki ochrony roślin z bardzo niewielkim znoszeniem. Są uniwersalnie stosowane we wszystkich kulturach i dawkach. Ze względu na grubokropliste aplikowanie cieczy, można używać tych rozpylaczy także przy silnym wietrze.


AMAZONE oferuje szeroką gamę rozpylaczy takich marek jak agrotop, Lechler i TeeJet. 

Więcej informacji + Mniej informacji -

Jedno- i wielostopniowe korpusy rozpylaczy

Ułożone w profilach belki polowej korpusy rozpylaczy ze zintegrowanymi membranowymi zaworami zwrotnymi doskonale eliminują kroplenie z rozpylaczy. Samoczynnie ustawiające się nakrętki, gwarantują szybką i łatwą wymianę rozpylaczy. Korpusy 3 lub 4 rozpylaczowe są korzystne przy częstej zmianie rozpylaczy wynikającej z różnorakiego zastosowania i zróżnicowanych upraw. Rury ochronne rozpylaczy na zewnętrznych segmentach belki lub – na życzenie – całej belce polowej, osłaniają długie rozpylacze inżektorowe i wielouchwytowe korpusy rozpylaczy.

Więcej informacji + Mniej informacji -

Wybór właściwych rozpylaczy

Rozpylacze inżektorowe (ID, TTI) mają relatywnie duże spektrum kropli i właśnie dlatego mogą być stosowane bardzo uniwersalnie. Możliwy jest zakres ciśnienia od 2 do 8 bar.

Gdy najważniejszym czynnikiem aplikacji jest jakość pokrycia, zaleca się stosowanie standardowych lub drobnokroplistych rozpylaczy antyznoszeniowych, jak XR lub AD. Ze względu na skłonność do znoszenia przy ciśnieniu powyżej 3 bar, należy tu postępować wyjątkowo ostrożnie.

Dobrym kompromisem są nowoczesne kompaktowe rozpylacze inżektorowe ID-K albo Airmix: Mają niewielkie skłonności znoszeniowe i spektrum niezbyt dużych kropli pozwalające na pracę z ciśnieniem 2 do 4 bar.

Gdy chodzi o szczególną jakość pokrycia, interesującą alternatywą są rozpylacze o podwójnym, płaskim strumieniu: rozpylacze AVI Twin z agrotop mają podwójny, płaski strumień o niezbyt drobnych kroplach.

Podzielona na dwa strumienie ciecz osadzana jest na przedniej i tylnej stronie roślin, stanowiąc tym samym ciekawą alternatywę w wielu zabiegach.

Przy prędkościach powyżej 10 km/h interesującym trendem praktyki jest rozpylacz TD-HiSpeed z asymetrycznym kątem oprysku.


Przykłady: 1. Lechler IDN 120-025, 2. TeeJet XRC 110-025, 3. Rozpylacz płaskostrumieniowy AirMix 110-04
Przy zakupie opryskiwacza AMAZONE w serii specjalny klucz do wymiany rozpylaczy.








Więcej informacji + Mniej informacji -

Elektryczne włączanie rozpylaczy krawędziowych – do chroniącej środowisko aplikacji na granicach pola

  1. Włączanie rozpylaczy dodatkowych
    W celu rozszerzenia regularnej szerokości roboczej można włączyć rozpylacze asymetryczne. Ważne jest to wtedy, gdy ścieżki technologiczne nie są rozstawione wystarczająco dokładnie.
  2. Włączanie rozpylaczy końcowych
    Gdy ze względu na obowiązujące przepisy należy pozostawić bez oprysku powierzchnię jednego metra od krawędzi pola, przydatna staje się funkcja włączania rozpylaczy końcowych.
  3. Włączanie rozpylaczy granicznych
    Dla dokładnego rozgraniczenia oprysku między dwoma wrażliwymi uprawami, wykorzystuje się rozpylacze do oprysku granicznego.
Więcej informacji + Mniej informacji -

Oprysk liści od spodu

Również w połączeniu z opryskiwaczami polowymi AMAZONE możliwe jest stosowanie efektywnych rozwiązań do oprysku liści od spodu. System Dropleg firmy Lechler to przykład lekkiego, mocnego, poruszającego się swobodnie, wahadłowo w poprzek rzędów zestawu do oprysku liści od spodu dla belki polowej Super-S2.

Więcej informacji + Mniej informacji -

Przyjazne w obsłudze nawożenie płynne

Do bezpiecznego nawożenia pogłównego oferowana jest dodatkowa belka z wężami wleczonymi. Aluminiowe profile można zamontować kilkoma ruchami. Obciążniki ze stali nierdzewnej pomagają utrzymać węże rozlewowe w łanie. Do grubokroplistej aplikacji płynnych nawozów AMAZONE oferuje rozpylacze 3-otworowe-, 5-otworowe lub 7-otworowe.


„Dysze są łatwo dostępne, a tylko Amazone dostarczył niezbędne wyposażenie z wężami wleczonymi.”
(praktyczny test „Porównanie 5 opryskiwaczy zawieszanych” · 01/2013)

Więcej informacji + Mniej informacji -

Więcej odnośników

Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat ochrony roślin

Czy to nie brzmi ciekawie?

Zostaw swoje dane kontaktowe*, wkrótce skontaktujemy się z Tobą:
* Twoje dane kontaktowe zostaną wykorzystane jedynie do nawiązania pożądanego przez Państwa kontaktu.