Historisches Bild

Książka „Kronika AMAZONE“

Kronika ta informuje o intrygującym rozwoju AMAZONEN-WERKE. Podstawą jest ręcznie pisany dziennik założyciela firmy Heinricha Dreyera.

Kronika

W skróconej kronice można prześledzić historię AMAZONE od założenia firmy w 1883 r.

Potrzebujemy Twojej zgody

Ta zawartość jest przegotowana przez zewnętrzny serwer. Przy aktywacji treści będą przetwarzane dane osobowe i wstawiane pliki Cookies.

140 lat AMAZONE: ,,Pomysły na naszą przyszłość”

Kiedy 1 maja 1883 roku Heinrich Dreyer założył w Gaste koło Osnabrück firmę „H. Dreyer Fabrik für landwirtschaftliche Maschinen und Geräte” (Fabryka maszyn i narzędzi rolniczych H. Dreyer), nie mógł przypuszczać, że pewnego dnia Amazone stanie się jednym z wiodących na świecie producentów maszyn rolniczych. Od 140 lat rodzinne przedsiębiorstwo oferuje innowacyjne produkty dla rolnictwa.

Rozwwój logo firmy

Typowe logo AMAZONE z koniem pojawiło się oficjalnie po raz pierwszy 1 maja 1892. W następnych latach i dziesięcioleciach to logo ulegało zmianom i przeróbkom , do ostatniej wersji obowiązującej od 2000 roku , zarówno dla techniki rolniczej jak i komunalnej. Kolory AMAZONE , pomarańczowy i zielony reprezentują i wyróżniają firmę i znajdują odzwierciedlenie w dwóch wyżej wymienionych działach produkcji. Kliknij w jedno z logo powyżej i w galerię.