Efektywnie i precyzyjnie – nawożenie tylko tam, gdzie nawóz służy roślinom
- Pełna szerokość robocza 2) Połowa szerokości roboczej
Rozsiew krawędziowy (zorientowany na wydajność) z układem Limiter V lub V+Sąsiednie pole jest powierzchnią użytkowaną rolniczo. Tu można tolerować, że niewielka ilość nawozu zostanie przerzucona za granicę pola. Pełna żądana dawka jest rozsiewana do samej granicy pola.
- Pełna szerokość robocza 2) Połowa szerokości roboczej
Rozsiew graniczny (zorientowany na środowisko) z układem Limiter V lub+
Jeżeli pole graniczy z drogą lub ścieżką rowerową, nawóz nie może być wyrzucany poza granicę pola. Wyrzut nawozu jest dostosowywany w połączeniu z zasuwą dozującą.
- Pełna szerokość robocza 2) Połowa szerokości roboczej
Rozsiew przy rowach (zorientowany na środowisko) z układem Limiter V lub V+
Jeżeli bezpośrednio przy krawędzi pola znajdują się wody powierzchniowe, podczas nawożenia zgodnie z rozporządzeniem o nawożeniu należy zachowywać od nich zdefiniowaną odległość. W tym przypadku nadmiarowy wyrzut nawozu jest redukowany w połączeniu z zasuwą dozującą.
- Szerokość robocza 2) Szerokość robocza
Rozsiew graniczny z ekranem rozsiewu granicznego
Jeżeli pierwsza ścieżka technologiczna znajduje się przy krawędzi pola, rozsiew graniczny (ustawienie zorientowane na środowisko) jest realizowany poprzez wyłączenie jednej strony wachlarza rozsiewu. Nawóz nie będzie wydostawał się poza granicę pola i pozostanie w jego obrębie z zachowaniem optymalnego nawożenia.
Rozsiew zagonowy z obustronnym ekranem rozsiewu zagonowego
Do rozsiewu zagonowego w kulturach specjalnych AMAZONE oferuje ekran rozsiewu zagonowego po lewej i prawej stronie od toru jazdy. Strefa za rozsiewaczem jest wolna od nawozu. Uruchomienie ekranu rozsiewu zagonowego odbywa się ręcznie lub opcjonalnie hydraulicznie z fotela operatora w ciągniku.
- Szerokość robocza 2) Szerokość robocza