Włączanie sekcji szerokości | Włączanie każdego rozpylacza

Elektryczny, zdalnie sterowany osprzęt TG

Do obsługi ISOBUS i AmaSpray+ dostępna jest armatura sekcyjna TG z maksymalnie 13 sekcjami szerokości. Sekcje szerokości są szybko i bez kroplenia włączane zaworami z silnikami elektrycznymi z odciążaniem ciśnienia. Wielkość dawki jest w każdej sytuacji dokładnie i szybko sterowana przez komputer. Układ wyrównywania ciśnienia nie jest przy takiej technologii konieczny.

Więcej informacji + Mniej informacji -

System obiegu cieczy (DUS) – sprawdzony ponad 10 000 razy

System obiegu cieczy AMAZONE DUS gwarantuje bezpieczną cyrkulację w całym systemie. Na początku pracy system przewodów wraz z przewodem opryskowym jest najpierw napełniany roztworem substancji czynnej pod ciśnieniem i w przeciwnym kierunku. W ten sposób przewody opryskowe są zawsze napełnione i gotowe do natychmiastowej pracy na całej szerokości roboczej. Wyeliminowano czasy oczekiwania przed rozpoczęciem pracy.

Przy wyłączeniu jednej sekcji szerokości, manewrach zawracania lub podczas transportu, ciecz robocza, dzięki zredukowanemu ciśnieniu, znajduje się w stałej cyrkulacji. W ten sposób eliminuje się powstawanie zatorów i wytrącanie środków w przewodach opryskowych.

Podczas mycia przewody są całkowicie przepłukiwane czystą wodą aż do rozpylaczy, bez konieczności jej wypryskania. Również podczas mycia, skoncentrowana ciecz robocza doprowadzana jest przez system obiegu cieczy ponownie do zbiornika głównego.

Więcej informacji + Mniej informacji -

AmaSwitch

Proste rozwiązanie do automatycznego przełączania sekcji szerokości co 50 cm

AmaSwitch to precyzyjne rozwiązanie firmy AMAZONE do automatycznego przełączania sekcji szerokości co 50 cm. AmaSwitch jest alternatywą dla użytkowników, którzy chcą wykorzystać zalety bardzo dokładnego przełączania w klinach pola i obszarach nakładek dzięki przełączaniu sekcji szerokości co 50 cm.

AmaSwitch seryjnie dysponuje cyrkulacją wysokociśnieniową DUS pro a dodatkowo może być wyposażone w indywidualne oświetlenie rozpylaczy LED.

Więcej informacji + Mniej informacji -

System obiegu cieczy DUS pro

W systemie obiegu cieczy DUS pro, ciśnienie robocze jest niezmienne w każdym rozpylaczu i utrzymuje się na ustawionym poziomie. Stożkowy przewód opryskowy pozwala osiągnąć minimalną ilość resztek.


Stożkowy przewód opryskowy:
Różne rozstawy belek polowych mają różne średnice przewodów

  • Minimalne ilości resztek
  • Równomierna prędkość przepływu


  1. 15 mm
  2. 24 mm
  3. 24 mm
  4. 20 mm
  5. 16 mm
Więcej informacji + Mniej informacji -

Potrójny korpus rozpylaczy z elektrycznym włączaniem/wyłączaniem

AmaSwitch bazuje na konwencjonalnym. ręcznym wyborze rozpylacza w korpusie potrójnym z elektrycznym przełączaniem rozpylaczy. Do otwierania i zamykania służy elektryczny zawór, zamontowany bezpośrednio w korpusie rozpylacza. W połączeniu z GPS umożliwia on bardzo precyzyjne przełączanie sekcji co 50 cm na klinach pola i na poprzeczniakach. Obok automatycznego zarządzania sekcją co 50 cm istnieje też możliwość swobodnej konfiguracji sekcji szerokości.

Więcej informacji + Mniej informacji -

Poczwórny korpus rozpylaczy z elektrycznym włączaniem/wyłączaniem

Dodatkowo oprócz potrójnego korpusu rozpylaczy, elektryczny system obsługi każdego rozpylacza AmaSwitch można wyposażyć w poczwórny korpus.


Z rzeczywistym rozstawem rozpylaczy co 25 cm
Przy poczwórnym korpusie rozpylaczy, za pomocą opcjonalnego zestawu przedłużającego można uzyskać rzeczywisty rozstaw rozpylaczy co 25 cm. Dzięki temu, w połączeniu ze specjalnymi rozpylaczami o stożku oprysku 80°, możliwe jest zmniejszenie odstępu od powierzchni docelowej nawet do wartości mniejszej niż 50 cm.

Więcej informacji + Mniej informacji -

AmaSelect

Elektryczne przełączanie rozpylaczy z sekcjami szerokości 50 cm

Poczwórny korpus rozpylaczy z automatycznym elektrycznym przełączaniem rozpylaczy
Elektryczna obsługa każdego rozpylacza AmaSelect składa się z poczwórnego korpusu rozpylaczy z elektrycznym włączaniem i wyłączaniem oraz dodatkowego przełączania rozpylaczy. System oferuje obok włączania 50 cm sekcji szerokości, wykonywanego automatycznie przez GPS-Switch, także elektryczne przełączanie przez terminal obsługowy między zamontowanymi rozpylaczami. Poza tym istnieje możliwość przełączania automatycznego rozpylaczy, w razie zmiany prędkości jazdy lub zmiany dawki oprysku. Dzięki temu można np. dodać drugi rozpylacz lub przełączyć się na większy , gdy ciśnienie przekroczy zaprogramowany zakres dla danego rozpylacza.


  1. Obudowa silnika
  2. Membrana zapobiegająca kapaniu
  3. Zasilanie elektryczne
  4. Korpus rozpylacza
  5. Przewód opryskowy
Więcej informacji + Mniej informacji -

Elastyczna konfiguracja szerokości roboczych i sekcji

Za pomocą AmaSelect można skonfigurować dowolną ilość sekcji szerokości z równie dowolną ilością rozpylaczy. Zwłaszcza w przypadku rolników lub firm usługowych z różnymi systemami ścieżek technologicznych, sterowanie rozpylaczami można w ten sposób łatwo dopasować do danej szerokości roboczej.

Więcej informacji + Mniej informacji -

Automatyczne przełączanie sekcji szerokości co 50 cm dzięki GPS-Switch z Section Control

Poprzez połączenie obsługi każdego rozpylacza AmaSwitch z GPS-Switch (z Section Control) odbywa się automatyczne przełączanie poszczególnych rozpylaczy w sekcjach szerokości co 50 cm. Zapobiega to znacznie tworzeniu się nakładek i pozwala zaoszczędzić środki.

Więcej informacji + Mniej informacji -

Z rzeczywistym rozstawem rozpylaczy co 25 cm

Opcjonalnie korpusy rozpylaczy AmaSelect można dodatkowo wyposażyć w zestaw przedłużek dla rozstawu rozpylaczy co 25 cm. Dzięki temu w połączeniu ze specjalnymi rozpylaczami o stożku oprysku 80° lub 90° możliwe jest zmniejszenie odstępu od powierzchni docelowej nawet do wartości mniejszej niż 50 cm. 

Więcej informacji + Mniej informacji -

HeightSelect – zawsze optymalny odstęp od powierzchni docelowej

Za pomocą systemu HeightSelect (tylko w połączeniu z AmaSelect i ContourControl) automatycznie dopasowywany jest również odstęp między belką polową a docelową uprawą w zależności od rozstawu i typu rozpylaczy. Przy włączonym rozpylaczu, system automatycznej regulacji belki polowej ustala odpowiedni odstęp od powierzchni docelowej. Taka automatyka poprawia efektywność działania środków ochrony roślin i uwalnia człowieka od sporej części prac.

Więcej informacji + Mniej informacji -

Najwyższe wyposażenie seryjnie – oświetlenie LED każdego rozpylacza i DUS pro

AmaSelect wyposażono standardowo w wysokociśnieniowy system cyrkulacji DUS pro oraz w oświetlenie LED każdego rozpylacza.

Więcej informacji + Mniej informacji -

Technika ochrony roślin przyszłości już dziś

Przełączanie każdego rozpylacza AmaSelect z dalszymi opcjonalnymi funkcjami AmaSelect CurveControl, AmaSelect Row i AmaSelect Spot zwiększa potencjał maszyny do najwyższej precyzji działania.

Więcej informacji + Mniej informacji -

AmaSelect CurveControl

Zoptymalizowana aplikacja przy jeździe na zakrętach


Stała dawka oprysku
Aby utrzymać stałą dawkę oprysku na całej szerokości roboczej, nawet podczas pokonywania zakrętów, AmaSelect CurveControl oferuje precyzyjne rozwiązanie. Funkcja CurveControl jest oferowana standardowo w połączeniu z AmaSelect i aktywnym prowadzeniem belki polowej ContourControl.

Więcej informacji + Mniej informacji -

Problem – przenawożenie i niedonawożenie na zakrętach

Dotychczas podczas jazdy na zakrętach przy aplikacji środków ochrony roślin po wewnętrznej stronie zakrętu dozowana była nadmierna ilość, a po zewnętrznej stronie zakrętu niedostateczna ilość środka ochrony roślin. Im szersza jest belka robocza, tym większy stanowi to problem. Nadmierne dozowanie po wewnętrznej stronie zakrętu jest problematyczne, ponieważ może być tu dozowana ilość środka przekraczająca zadaną dawkę o ponad 300%.


  1. Żądana dawka oprysku
Więcej informacji + Mniej informacji -

Rozwiązanie – AmaSelect CurveControl

Funkcja CurveControl do elektrycznej obsługi każdego rozpylacza AmaSelect stanowi kolejne uzupełnienie zapewniające skuteczną pracę systemu na łukach. Oprócz ciśnienia w rozpylaczu, CurveControl określa promień zakrętu za pomocą czujników i automatycznie oblicza korektę ciśnienia dla zmienionego natężenia przepływu. Poprzez automatyczną wymianę rozpylacza w belce polowej, system reguluje dawkę oprysku niezależnie od sekcji.


Zalety AmaSelect CurveControl:

  • Niemal stała dawka oprysku podczas pokonywania zakrętów na całej szerokości roboczej
  • Optymalne prowadzenie uprawy
  • Unikanie nadmiernego obciążenia wynikającego z przedawkowania


  1. Żądana dawka oprysku
Więcej informacji + Mniej informacji -

AmaSelect Row

Poprzez naciśnięcie przycisku możliwe jest precyzyjne dozowanie pasowe dla ograniczenia zużycia środka ochrony roślin


Oprysk pasowy w rzędach
AMAZONE oferuje do elektrycznej obsługi każdego rozpylacza AmaSelect funkcję AmaSelect Row umożliwiającą zdalne przełączanie się z opryskiwania całopowierzchniowego na opryskiwanie pasowe. Dzięki opryskowi pasowemu w rzędach przez specjalne rozpylacze 40° można zredukować zużycie środków ochrony roślin nawet do 65%.

Więcej informacji + Mniej informacji -

Różne rozstawy rzędów

Opryskiwanie pasowe w uprawach o rozstawie rzędów 50 cm jest bardzo łatwe do wykonania bez dodatkowych przeróbek. Opcjonalny zestaw przedłużek do korpusu rozpylaczy AmaSelect z 25 cm rozstawem rozpylaczy umożliwia również opryskiwanie pasowe w uprawach o szerokości rzędów 75 cm. Wystarczy wtedy otworzyć rozpylacze w odpowiednich odstępach od siebie. Alternatywne szerokości rzędów, np. 45 cm w przypadku buraków cukrowych, można uzyskać również dzięki dodatkowemu rozmieszczeniu rozpylaczy i węża łączącego.


  1. Klasyczne opryskiwanie powierzchniowe
  2. Opryskiwanie pasowe buraków 50 cm
  3. Opryskiwanie pasowe ziemniaków 75 cm
Więcej informacji + Mniej informacji -

Maksymalny komfort obsługi

W menu napełniania zapisywana jest powierzchnia przeznaczona do opryskiwania pasowego i powierzchniowego oraz żądane dawki dla obu rodzajów oprysku, a wymagana ilość napełnienia jest automatycznie obliczana w celu zminimalizowania ilości resztek. Regulacja rozstawu rzędów, kąta oprysku i wysokości oprysku rozpylaczy jest bardzo łatwa za pomocą osobnego menu w sterowniku ISOBUS. Wybór właściwego układu rozpylaczy i związanych z tym pozycji rozpylaczy na opryskiwanym pasie jest automatyczny. Naciśnięcie przycisku na terminalu ISOBUS w sekundę zmienia opryskiwanie powierzchniowe na pasowe i odwrotnie.


Zalety AmaSelect Row:

  • Niezawodne opryskiwanie pasowe na plantacjach rzędowych uruchamiane przyciskiem
  • Możliwe różne rozstawy rzędów, dzięki opcjonalnemu zestawowi przedłużek z rozstawem co 25 cm
  • Wysoki komfort obsługi ze zintegrowanym menu napełniania z obliczaniem ilości tankowania
  • Redukcja środków ochrony roślin do 65%
Więcej informacji + Mniej informacji -

AmaSelect Spot

Zmienna aplikacja środków ochrony roślin na podstawie map punktowych


Zmienne zwalczanie chwastów
W celu ograniczenia zużycia środków ochrony roślin AMAZONE oferuje w ramach systemu AmaSelect punktowe zwalczanie chwastów na podstawie punktowych map aplikacyjnych. Tworzeniem map punktowych zajmują się zewnętrzni dostawcy.

Więcej informacji + Mniej informacji -

Analiza terenu i tworzenie map punktowych do zwalczania chwastów

Najpierw tworzony jest zarys pola, który ma być objęte opryskiem i tworzona jest mapa punktowa. W zależności od dostawcy, istnieją różne procedury rejestrowania obszaru w tym pierwszym kroku, na przykład poprzez przelot nad nim dronem, przez satelitę lub przez specjalne belki z czujnikami.

Więcej informacji + Mniej informacji -

Ukierunkowana aplikacja punktowa

Drugim krokiem jest punktowe zwalczanie chwastów na danym obszarze. Wystarczy załadować mapę punktową na terminalu obsługowym ISOBUS AmaPad 2. Podczas przejazdu, w przeciwieństwie do prac wykonywanych na całej powierzchni, za pomocą przełączania każdego rozpylacza AmaSelect uwzględniane są tylko te obszary, na których rzeczywiście występują chwasty.


Zalety AmaSelect Spot:

  • Precyzyjne punktowe odchwaszczanie za pomocą standardowego opryskiwacza AMAZONE
  • Nawet 80% oszczędności środków ochrony roślin
  • Ochrona środowiska naturalnego
  • Minimalna ilość resztek cieczy dzięki dokładnemu planowaniu dawki na podstawie map punktowych
  • Minimalizacja odporności dzięki punktowemu dawkowaniu na małych powierzchniach przy 100% stężeniu pestycydów
Więcej informacji + Mniej informacji -

Automatyczne przełączanie sekcji szerokości GPS-Switch

Jeśli terminal obsługowy posiada funkcję Section Control, jak np. przełączanie sekcji szerokości GPS-Switch firmy AMAZONE, to mogą być one przełączane całkowicie automatycznie i w zależności od pozycji GPS. Jeśli utworzono pole, kierowca może w trybie automatycznym w pełni skoncentrować się na obsłudze pojazdu, ponieważ sekcje szerokości są przełączane automatycznie w klinach i na poprzeczniakach.


Zalety automatycznego przełączania sekcji szerokości:

  • Odciążenie kierowcy
  • Zwiększona precyzja nawet w nocy lub przy wyższych prędkościach
  • Mniej przypadków nakładek i omijaków
  • Oszczędność materiałów eksploatacyjnych
  • Mniej szkód w uprawach i zanieczyszczeń środowiska

„Dzięki Section Control komputer ISOBUS znacznie odciąża kierowcę”.
(„dlz agrarmagazin” – „Recenzja rozsiewacza nawozów ZA-TS” · 02/2017)

Aż do 85 %* mniej nakładek w porównaniu z konwencjonalnym przełączaniem sekcji szerokości Section Control np. na nawrotach

* Wartości zależne od struktury pól, szerokości roboczej i ilości sekcji

Więcej informacji + Mniej informacji -

Przykładowe obliczenia różnych sekcji szerokości

Średnie, roczne nakładki konwencjonalnych sekcji szerokości w porównaniu z sekcjami szerokości co 50 cm w połączeniu z systemem Section Control

Ważne ustalenia z analizy pola

  • Przeciętne nakładki przy sekcjach co 50 cm tylko 1,92 %
  • Przeciętne nakładki przy 9 sekcjach szerokości tylko 7 %
  • Krótki czas amortyzacji w dużych gospodarstwach w wyniku rocznego potencjału oszczędności
  • Mniejsze gospodarstwa przy polach o rozdrobnionej strukturze oszczędzają stosunkowo więcej
  • Gdy uprawiane są kultury z wysokim nakładem na ochronę roślin, np. ziemniaki, buraki, sekcje szerokości co 50 cm są wyjątkowo opłacalne


Więcej informacji + Mniej informacji -

System obiegu cieczy DUS pro

W systemie obiegu cieczy DUS pro, ciśnienie robocze jest niezmienne w każdym rozpylaczu i utrzymuje się na ustawionym poziomie. Stożkowy przewód opryskowy pozwala osiągnąć minimalną ilość resztek.


Stożkowy przewód opryskowy:
Różne rozstawy belek polowych mają różne średnice przewodów

  • Minimalne ilości resztek
  • Równomierna prędkość przepływu


  1. 15 mm
  2. 24 mm
  3. 24 mm
  4. 20 mm
  5. 16 mm
Więcej informacji + Mniej informacji -

Przykładowe obliczenia różnych sekcji szerokości

Średnie, roczne nakładki konwencjonalnych sekcji szerokości w porównaniu z sekcjami szerokości co 50 cm w połączeniu z systemem Section Control

Ważne ustalenia z analizy pola

  • Przeciętne nakładki przy sekcjach co 50 cm tylko 1,92 %
  • Przeciętne nakładki przy 9 sekcjach szerokości tylko 7 %
  • Krótki czas amortyzacji w dużych gospodarstwach w wyniku rocznego potencjału oszczędności
  • Mniejsze gospodarstwa przy polach o rozdrobnionej strukturze oszczędzają stosunkowo więcej
  • Gdy uprawiane są kultury z wysokim nakładem na ochronę roślin, np. ziemniaki, buraki, sekcje szerokości co 50 cm są wyjątkowo opłacalne


Więcej informacji + Mniej informacji -

Maksymalny komfort obsługi

W menu napełniania zapisywana jest powierzchnia przeznaczona do opryskiwania pasowego i powierzchniowego oraz żądane dawki dla obu rodzajów oprysku, a wymagana ilość napełnienia jest automatycznie obliczana w celu zminimalizowania ilości resztek. Regulacja rozstawu rzędów, kąta oprysku i wysokości oprysku rozpylaczy jest bardzo łatwa za pomocą osobnego menu w sterowniku ISOBUS. Wybór właściwego układu rozpylaczy i związanych z tym pozycji rozpylaczy na opryskiwanym pasie jest automatyczny. Naciśnięcie przycisku na terminalu ISOBUS w sekundę zmienia opryskiwanie całopowierzchniowe na pasowe i odwrotnie.


Zalety AmaSelect Row:

  • Niezawodne opryskiwanie pasowe na plantacjach rzędowych uruchamiane przyciskiem
  • Możliwe różne rozstawy rzędów, dzięki opcjonalnemu zestawowi przedłużek z rozstawem co 25 cm
  • Wysoki komfort obsługi ze zintegrowanym menu napełniania z obliczaniem ilości tankowania
  • Redukcja środków ochrony roślin do 65%
Więcej informacji + Mniej informacji -

Technika ochrony roślin przyszłości już dziś

Przełączanie każdego rozpylacza AmaSelect z dalszymi opcjonalnymi funkcjami AmaSelect CurveControl, AmaSelect Row i AmaSelect Spot zwiększa potencjał maszyny do najwyższej precyzji działania.

Więcej informacji + Mniej informacji -

AmaSelect Row

Poprzez naciśnięcie przycisku możliwe jest precyzyjne dozowanie pasowe dla ograniczenia zużycia środka ochrony roślin


Oprysk pasowy w rzędach
AMAZONE oferuje do elektrycznej obsługi każdego rozpylacza AmaSelect funkcję AmaSelect Row umożliwiającą zdalne przełączanie się z opryskiwania całopowierzchniowego na opryskiwanie pasowe. Dzięki opryskowi pasowemu w rzędach przez specjalne rozpylacze 40° można zredukować zużycie środków ochrony roślin nawet do 65%.

Więcej informacji + Mniej informacji -

Analiza terenu i tworzenie map punktowych do zwalczania chwastów

Najpierw tworzony jest zarys pola, który ma być objęte opryskiem i tworzona jest mapa punktowa. W zależności od dostawcy, istnieją różne procedury rejestrowania obszaru w tym pierwszym kroku, na przykład poprzez przelot nad nim dronem, przez satelitę lub przez specjalne belki z czujnikami.

Więcej informacji + Mniej informacji -

Ukierunkowana aplikacja punktowa

Drugim krokiem jest punktowe zwalczanie chwastów na danym obszarze. Wystarczy pobrać punktową kartę aplikacyjną do terminala obsługowego ISOBUS. Podczas przejazdu, w przeciwieństwie do prac wykonywanych na całej powierzchni, za pomocą przełączania każdego rozpylacza AmaSelect uwzględniane są tylko te obszary, na których rzeczywiście występują chwasty.


Zalety AmaSelect Spot:

  • Precyzyjne punktowe odchwaszczanie za pomocą standardowego opryskiwacza AMAZONE
  • Nawet 80% oszczędności środków ochrony roślin
  • Ochrona środowiska naturalnego
  • Minimalne ilości resztek dzięki dokładnemu planowaniu dawki oprysku na podstawie punktowych kart aplikacyjnych
  • Minimalizacja odporności dzięki punktowemu dawkowaniu na małych powierzchniach przy 100% stężeniu pestycydów
Więcej informacji + Mniej informacji -

Najwyższe wyposażenie seryjnie – oświetlenie LED każdego rozpylacza i DUS pro

AmaSelect wyposażono standardowo w wysokociśnieniowy system cyrkulacji DUS pro oraz w oświetlenie LED dla każdego rozpylacza.

Więcej informacji + Mniej informacji -

Z rzeczywistym rozstawem rozpylaczy co 25 cm

Opcjonalnie korpusy rozpylaczy AmaSelect można dodatkowo wyposażyć w zestaw przedłużek dla rozstawu rozpylaczy co 25 cm. Dzięki temu w połączeniu ze specjalnymi rozpylaczami o stożku oprysku 80° lub 90° możliwe jest zmniejszenie odstępu od powierzchni docelowej nawet do wartości mniejszej niż 50 cm. 

Więcej informacji + Mniej informacji -

Automatyczne przełączanie sekcji szerokości co 50 cm dzięki GPS-Switch z Section Control

Poprzez połączenie indywidualnego włączania rozpylaczy AmaSwitch z GPS-Switch (z Section Control) odbywa się automatyczne przełączanie poszczególnych rozpylaczy w sekcjach szerokości co 50 cm. Zapobiega to znacznie tworzeniu się nakładek i pozwala zaoszczędzić środki.

Więcej informacji + Mniej informacji -

AmaSelect Spot

Zmienna aplikacja środków ochrony roślin na podstawie map punktowych


Zmienne zwalczanie chwastów
W celu ograniczenia zużycia środków ochrony roślin AMAZONE oferuje w ramach systemu AmaSelect punktowe zwalczanie chwastów na podstawie punktowych map aplikacyjnych. Tworzeniem map punktowych zajmują się zewnętrzni dostawcy.

Więcej informacji + Mniej informacji -

Automatyczne przełączanie sekcji szerokości GPS-Switch

Jeśli terminal obsługowy posiada funkcję Section Control, jak np. przełączanie sekcji szerokości GPS-Switch firmy AMAZONE, to mogą być one przełączane całkowicie automatycznie i w zależności od pozycji GPS. Jeśli utworzono pole, kierowca może w trybie automatycznym w pełni skoncentrować się na obsłudze pojazdu, ponieważ sekcje szerokości są przełączane automatycznie w klinach i na poprzeczniakach.


Zalety automatycznego przełączania sekcji szerokości:

  • Odciążenie kierowcy
  • Zwiększona precyzja nawet w nocy lub przy wyższych prędkościach
  • Mniej przypadków nakładek i omijaków
  • Oszczędność materiałów eksploatacyjnych
  • Mniej szkód w uprawach i zanieczyszczeń środowiska

„Dzięki Section Control komputer ISOBUS znacznie odciąża kierowcę”.
(„dlz agrarmagazin” – „Recenzja rozsiewacza nawozów ZA-TS” · 02/2017)

Aż do 85 %* mniej nakładek w porównaniu z konwencjonalnym przełączaniem sekcji szerokości Section Control np. na nawrotach

* Wartości zależne od struktury pól, szerokości roboczej i ilości sekcji

Więcej informacji + Mniej informacji -

Automatyczne przełączanie sekcji szerokości GPS-Switch

Jeśli terminal obsługowy posiada funkcję Section Control, jak np. przełączanie sekcji szerokości GPS-Switch firmy AMAZONE, to mogą być one przełączane całkowicie automatycznie i w zależności od pozycji GPS. Jeśli utworzono pole, kierowca może w trybie automatycznym w pełni skoncentrować się na obsłudze pojazdu, ponieważ sekcje szerokości są przełączane automatycznie w klinach i na poprzeczniakach.


Zalety automatycznego przełączania sekcji szerokości:

  • Odciążenie kierowcy
  • Zwiększona precyzja nawet w nocy lub przy wyższych prędkościach
  • Mniej przypadków nakładek i omijaków
  • Oszczędność materiałów eksploatacyjnych
  • Mniej szkód w uprawach i zanieczyszczeń środowiska

„Dzięki Section Control komputer ISOBUS znacznie odciąża kierowcę”.
(„dlz agrarmagazin” – „Recenzja rozsiewacza nawozów ZA-TS” · 02/2017)

Aż do 85 %* mniej nakładek w porównaniu z konwencjonalnym przełączaniem sekcji szerokości Section Control np. na nawrotach

* Wartości zależne od struktury pól, szerokości roboczej i ilości sekcji

Więcej informacji + Mniej informacji -

Automatyczne przełączanie sekcji szerokości GPS-Switch

Jeśli terminal obsługowy posiada funkcję Section Control, jak np. przełączanie sekcji szerokości GPS-Switch firmy AMAZONE, to mogą być one przełączane całkowicie automatycznie i w zależności od pozycji GPS. Jeśli utworzono pole, kierowca może w trybie automatycznym w pełni skoncentrować się na obsłudze pojazdu, ponieważ sekcje szerokości są przełączane automatycznie w klinach i na poprzeczniakach.


Zalety automatycznego przełączania sekcji szerokości:

  • Odciążenie kierowcy
  • Zwiększona precyzja nawet w nocy lub przy wyższych prędkościach
  • Mniej przypadków nakładek i omijaków
  • Oszczędność materiałów eksploatacyjnych
  • Mniej szkód w uprawach i zanieczyszczeń środowiska

„Dzięki Section Control komputer ISOBUS znacznie odciąża kierowcę”.
(„dlz agrarmagazin” – „Recenzja rozsiewacza nawozów ZA-TS” · 02/2017)

Aż do 85 %* mniej nakładek w porównaniu z konwencjonalnym przełączaniem sekcji szerokości Section Control np. na nawrotach

* Wartości zależne od struktury pól, szerokości roboczej i ilości sekcji

Więcej informacji + Mniej informacji -

Więcej odnośników

Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat ochrony roślin

Czy to nie brzmi ciekawie?

Zostaw swoje dane kontaktowe*, wkrótce skontaktujemy się z Tobą:
* Twoje dane kontaktowe zostaną wykorzystane jedynie do nawiązania pożądanego przez Państwa kontaktu.