Integracja struktury lameli i oprogramowania

Przy dużych szerokościach roboczych nawóz musi uzyskiwać znacznie większe przyspieszenie, aby uzyskać dobre nałożenie z wachlarzem rozsiewu pierwszej ścieżki technologicznej. Ze względu na wysoką energię granulatu, rozdział poprzeczny konwencjonalnych systemów za ciągnikiem jest często niezadowalający. Ekran BorderTS ma specjalną strukturę lameli i blachę prowadzącą, której nachylenie można regulować. Lamele najpierw odbierają energię z granulek, które następnie są delikatnie kierowane na podłoże przez blachę prowadzącą. Blacha prowadząca może być bezstopniowo regulowana w celu optymalnego rozsiewu aż do granicy pola. Dodatkowo czujnik wykrywa pozycję roboczą. Podczas pracy ekranu, w połączeniu z systemem rozsiewu granicznego AutoTS zintegrowanym z tarczą, automatycznie regulowana jest ilość i punkt podawania nawozu na tarczę rozsiewającą, aby zapewnić jak najlepszy rozdział poprzeczny.

Oczywiście w każdej chwili można ręcznie przestawić dawkę, aby zareagować na szczególne sytuacje.


Prezentacja pracy połączonego zestawu BorderTS i AutoTS

  1. Nawożenie za pomocą ekranu BorderTS od granicy pola w uprawę z automatyczną redukcją dawki docelowej do 50%. Otwór wylotowy od strony granicy pola jest zamknięty. 
  2. W przypadku AutoTS 50% jest rozsiewane od pierwszej ścieżki technologicznej także po stronie granicy, aby w sumie osiągnąć wartość docelową w obszarze przygranicznym. Normalny rozsiew po stronie pola ze 100% dawką docelową. 
  3. Na pozostałych ścieżkach technologicznych normalny rozsiew ze 100% ilością docelową po obu stronach.


Precyzyjne nawożenie mineralne

Aby rolnictwo utrzymało swoją konkurencyjność i innowacyjność jednocześnie rozwijając się w sposób zrównoważony, Amazone oferuje coraz wydajniejsze i precyzyjne maszyny i procesy.

Potrzebujemy Twojej zgody

Ta zawartość jest przegotowana przez zewnętrzny serwer. Przy aktywacji treści będą przetwarzane dane osobowe i wstawiane pliki Cookies.

AMAZONE EasyCheck

Precyzyjny rozsiew jeszcze prostszy!

Łatwa optymalizacja rozdziału poprzecznego z cyfrowym mobilnym stanowiskiem testowym. Wystarczy rozłożyć maty testowe, wysiać nawóz, sfotografować go smartfonem i przeprowadzić analizę rozdziału poprzecznego w aplikacji, aby otrzymać propozycję prawidłowego ustawienia siewu.