Tronic – napęd mechaniczny

ZA-V_mech_Streuscheibenantrieb_d1_181214_p50_rdax_170x84.jpg

W przypadku rozsiewacza ZA-V napędzanego mechanicznie układ rozsiewu oraz mieszadło napędzane są za pośrednictwem wału odbioru mocy. Rozsiewacz jest standardowo chroniony przed przeciążeniami przez wał przegubowy ze sprzęgłem ciernym. Prędkość obrotowa WOM ciągnika jest przekładana przez centralną przekładnię, dzięki czemu tarcze rozsiewające osiągają zwiększoną prędkość obrotową. W ten sposób można wykonywać rozsiew przy niskich prędkościach obrotowych silnika na maksymalnej szerokości roboczej, oszczędzając paliwo.

  • W zależności od komputera obsługowego w przypadku napędzanych mechanicznie rozsiewaczy istnieje możliwość przełączania w zakresie od dwóch do ośmiu sekcji szerokości.


„Łatwe i korzystne przełączanie sekcji szerokości. Dobre rezultaty w przypadku typowych szerokości roboczych można osiągać już za pośrednictwem regulacji dawki rozsiewacza ZA-V”.
(„top agrar” – porównanie systemów „Automatyczne rozsiewanie na klinach pola: który system jest odpowiedni?” · 02/2016)

Precyzyjne nawożenie mineralne

Aby rolnictwo utrzymało swoją konkurencyjność i innowacyjność jednocześnie rozwijając się w sposób zrównoważony, Amazone oferuje coraz wydajniejsze i precyzyjne maszyny i procesy.

Potrzebujemy Twojej zgody

Ta zawartość jest przegotowana przez zewnętrzny serwer. Przy aktywacji treści będą przetwarzane dane osobowe i wstawiane pliki Cookies.

AMAZONE EasyCheck

Precyzyjny rozsiew jeszcze prostszy!

Łatwa optymalizacja rozdziału poprzecznego z cyfrowym mobilnym stanowiskiem testowym. Wystarczy rozłożyć maty testowe, wysiać nawóz, sfotografować go smartfonem i przeprowadzić analizę rozdziału poprzecznego w aplikacji, aby otrzymać propozycję prawidłowego ustawienia siewu.