ZA-V Easy – z dostosowanym do konkretnej maszyny komputerem obsługowym EasySet 2

ZA-V Easy (2) ZA-V_2700_profis_tronic_d0_kw_1104_d1_160519

Komfort w zakresie sterowania i regulacji
Komputer obsługowy EasySet 2 daje możliwość automatycznej regulacji dawki przy zmieniających się prędkościach jazdy. W tym przypadku wielkość otworów wylotowych jest regulowana przez automatyczne dostosowanie pozycji zasuw i dawka rozsiewu pozostaje zawsze taka sama. Potrzebne jest tylko złącze elektryczne 12 V dla zasilania komputera obsługowego. Aby określić lub przekazywać sygnał prędkości jazdy, użytkownik ma możliwość użycia czujnika X (zliczającego impulsy), kabla sygnałowego (przekazującego prędkość ciągnika) lub anteny GPS.

EasySet 2 w połączeniu z elektrycznym sterowaniem zasuw ma tę zaletę, że pozwala regulować dawkę w małych zakresach. Żądaną ilość rozsiewu wprowadza się do komputera obsługowego z dokładnością do kilograma i można ją wygodnie zwiększać lub zmniejszać z kabiny podczas pracy po obu stronach lub po jednej stronie .

W celu obsługi układu Limiter V+ najpierw wybierana jest żądana głębokość opuszczania dla aktualnego ustawienia za pomocą przycisków „+/-” na komputerze EasySet 2. Następnie należy aktywować system specjalnym przyciskiem przypisanym dla Limitera. Przełączanie funkcji Limitera, np. z rozsiewu krawędziowego na rozsiew graniczny lub przy rowie również odbywa się za pomocą przycisków „+/-”. Jeżeli wymaga tego sytuacja, przy rozsiewie przy rowie można zredukować dawkę nawozu rozsiewanego w kierunku granicy pola. 

Sterowanie maszyną uzupełnia funkcja półautomatycznej kalibracji dawki i opróżniania z resztek nawozu.


Zalety

  • Aplikacja nawozów w zależności od prędkości roboczej 
  • Wygodna obsługa elektryczna i dopasowanie dawki rozsiewu z kabiny ciągnika 
  • Prosty komputer obsługowy bez menu, tylko bezpośrednie klawisze funkcyjne 
  • Zintegrowany licznik hektarów dzienny i sumaryczny 
  • Rozsiew graniczny za pośrednictwem układu Limiter V+ ze zdalnie sterowaną redukcją dawki


Precyzyjne nawożenie mineralne

Aby rolnictwo utrzymało swoją konkurencyjność i innowacyjność jednocześnie rozwijając się w sposób zrównoważony, Amazone oferuje coraz wydajniejsze i precyzyjne maszyny i procesy.

Potrzebujemy Twojej zgody

Ta zawartość jest przegotowana przez zewnętrzny serwer. Przy aktywacji treści będą przetwarzane dane osobowe i wstawiane pliki Cookies.

AMAZONE EasyCheck

Precyzyjny rozsiew jeszcze prostszy!

Łatwa optymalizacja rozdziału poprzecznego z cyfrowym mobilnym stanowiskiem testowym. Wystarczy rozłożyć maty testowe, wysiać nawóz, sfotografować go smartfonem i przeprowadzić analizę rozdziału poprzecznego w aplikacji, aby otrzymać propozycję prawidłowego ustawienia siewu.