WindControl dla obszarów wietrznych

AmaTron_4_Screenshot_Windcontrol_rdax_170x110.jpg

Optymalny rozkład poprzeczny

Dla obszarów z często występującymi wiatrami, AMAZONE oferuje dla rozsiewaczy ZA-TS i ZG-TS system WindControl jako uzupełnienie systemu ArgusTwin – tak twierdzi prof. dr Karl Wind z HTW w Dreźnie. Dzięki WindControl wpływ wiatru na obraz rozsiewu jest permanentnie kontrolowany i może być automatycznie korygowany.

Zamontowany na maszynie sensor wiatru o wysokiej częstotliwości pomiaru, określa prędkość i kierunek wiatru. Na podstawie tych danych w połączeniu z informacjami od systemu ArgusTwin, komputer maszyny określa pozycję systemu dozowania i liczbę obrotów tarcz rozsiewających. Przy wietrze bocznym obroty tarczy od strony wiatru są podwyższane, a pozycja systemu dozowania przesuwana na zewnątrz. Równocześnie z drugiej strony maszyny obroty tarczy są redukowane a system rozsiewu obracany jest do środka.

WindControl pozwala wykorzystywać rozsiewacz również podczas wietrznej pogody. Użytkownik ma obok ważnych parametrów rozsiewacza, również aktualne informacje o kierunku i sile wiatru oraz jego porywach. Ponadto WindControl przekazuje operatorowi automatyczne ostrzeżenie przy silnym wietrze, w czasie gdy system nie jest w stanie skorygować wpływu wiatru lub podczas często zmieniających się jego porywów.