Automatyczne przełączanie sekcji szerokości GPS-Switch z Section Control

Większa precyzja, większa wydajność!

Ze względu na bardzo dużą szerokość roboczą bardzo ważne jest dostosowanie obrazów rozsiewu. Dzięki elektrycznej regulacji systemu dozowania układ rozsiewu TS jest w stanie precyzyjnie reagować w takich przypadkach. Poszczególne, zewnętrzne sekcje szerokości mogą być dzięki temu bardzo dobrze kontrolowane. Dodatkowo odległość wyrzutu może być zmniejszona z zewnątrz do środka poprzez dostosowanie prędkości obrotowej z lewej i prawej strony, tak, aby długie i płaskie kliny i wyjazdy były optymalnie zasilone nawet przy dużych szerokościach roboczych. Mowa o przełączaniu sekcji szerokości. W najprostszym wyposażeniu można łatwo obsługiwać ręcznie 8 sekcji szerokości (poprzez terminal obsługowy). Dzięki zastosowaniu odpowiedniej licencji Section Control terminala możliwe jest nawet włączanie sekcji szerokości do 128 sekcji szerokości.


Jeśli terminal obsługowy posiada funkcję Section Control, jak np. przełączanie sekcji szerokości GPS-Switch firmy AMAZONE, to mogą być one przełączane całkowicie automatycznie w zależności od pozycji GPS. Jeśli utworzono pole, kierowca może w trybie automatycznym w pełni skoncentrować się na obsłudze pojazdu, ponieważ sekcje szerokości są przełączane automatycznie w klinach i na poprzeczniakach.


Zalety automatycznego przełączania sekcji szerokości:

 • Odciążenie kierowcy
 • Zwiększona precyzja nawet w nocy lub przy wyższych 
 • prędkościach
 • Mniej przypadków nakładek i omijaków
 • Oszczędność materiałów eksploatacyjnych
 • Mniej szkód w uprawach i zanieczyszczeń środowiska


GPS-Switch

W postaci automatycznego przełączania sekcji szerokości GPS-Switch, firma AMAZONE oferuje oparte na GPS, w pełni automatyczne przełączanie sekcji szerokości dla wszystkich terminali obsługowych AMAZONE oraz rozsiewaczy nawozów, opryskiwaczy polowych lub siewników obsługujących system ISOBUS.


GPS-Switch basic 

 • Automatyczne przełączanie sekcji szerokości obsługujące maks. 16 sekcji szerokości 
 • Tworzenie wirtualnego poprzeczniaka 
 • Paraboliczne przełączanie sekcji szerokości w formie wachlarza rozsiewu 
 • Wyposażenie opcjonalne do AmaTron 4

Automatische Teilbreitenschaltung GPS-Switch mit Section Control (1) Grenzstreusystem_Tabelle

 1. Strefy nakładek
 2. 8 Sekcji szerokości
 3. 16 Sekcji szerokości


Automatische Teilbreitenschaltung GPS-Switch mit Section Control (2) GPS-Switch_1
SwitchPoint umożliwia regulację punktów włączania i wyłączania w zależności od rodzaju nawozu i szerokości roboczej przy użyciu GPS-Switch. Obie wartości można pobrać z tabeli rozsiewu i wprowadzić do odpowiedniego terminala obsługowego.