Soft Ballistic System pro – Dla szczególnie precyzyjnego nawożenia

Soft Ballistic System pro (1) ZA-TS_Buersteneinheit_d2_140106

4 decydujące zalety z SBS pro

Aby nawóz mineralny został podany roślinom precyzyjnie i dokładnie na całej szerokości roboczej, musi być traktowany wyjątkowo łagodnie. Nawóz, który uszkodzony jest już w rozsiewaczu, nie może zostać precyzyjnie rozsiany.

Soft Ballistic System pro jest już standardowo zintegrowany jako „pakiet bezpieczeństwa”. Mieszadła, elementy dozujące i tarcze rozsiewające są wzajemnie optymalnie dopasowane. Chroni to nawóz i zabezpiecza plony.


 1. Delikatne prowadzenie:
  Napędzane elektrycznie, gwiazdowe mieszadła w umieszczone w dnach lejków zapewniają równy spływ nawozu do tarcz rozsiewających. Wolno obracające się segmenty mieszadeł w kształcie gwiazd podają nawóz do otworów wylotowych. Mieszadło zmienia położenie wraz z system dozowania nawozu i dzięki temu zawsze znajduje się nad otworem wylotowym. Mieszadło wyłącza się automatycznie po zamknięciu zasuwy dozującej.
 2. Delikatne podawanie:
  : Regulowanym system dozowania zmienia się odległość oraz kierunek wyrzutu. Zmiana liczby obrotów pozwala indywidualnie ustawić szerokość roboczą. Nawóz podawany jest centralnie na tarcze przy niewielkiej prędkości obwodowej, dzięki czemu jest tylko w bardzo nieznacznym stopniu rozdrabniany. Koncentryczne przestawianie systemu dozowania względem tarczy sprawia, że nawóz traktowany jest niezwykle delikatnie.
 3. Delikatne przyspieszenie: 
  Przy standardowej liczbie obrotów tarcz rozsiewających od 600 do 900 obr/min Soft Ballistic System pro delikatnie wprawia nawóz w ruch. Nawet nawozy łatwo kruszące się zachowują swoje właściwości fizyczne i tworzą czysty obraz rozsiewu.
 4. Delikatny wyrzut:
  Soft Ballistic System dostarcza tylko tyle energii, ile potrzebne jest do uzyskania optymalnego toru lotu i precyzyjnego rozmieszczenia nawozu. Łopatki rozsiewające są przy tym ustawione optymalnie - do tyłu w stosunku do obrotu tarczy.