WindControl – wiatr jest bez szans!

WindControl (1) ZG-TS10001-profis-pro_Claas_d0_kw_P4031479_d2_210520

Optymalny rozkład poprzeczny

Wiatr jest wszechobecny na całym świecie i stanowi poważne wyzwanie w praktyce rolniczej, jeśli chodzi o równomierne nawożenie mineralne. Dzięki systemowi AMAZONE WindControl (według prof. dra Karla Wilda, Wyższa Szkoła Techniki i Gospodarki w Dreźnie (HTW)) wpływ wiatru na obraz rozsiewu można stale kontrolować i automatycznie korygować.

Zamontowany na maszynie sensor wiatru o wysokiej częstotliwości pomiaru, określa prędkość i kierunek wiatru. Na podstawie tych danych komputer maszyny określa pozycję systemu dozowania i liczbę obrotów tarcz rozsiewających. Przy wietrze bocznym obroty tarczy od strony wiatru są podwyższane, a pozycja systemu dozowania przesuwana na zewnątrz. Równocześnie z drugiej strony maszyny obroty tarczy są redukowane a system rozsiewu obracany jest do środka.

WindControl pozwala wykorzystywać rozsiewacz również podczas wietrznej pogody. Użytkownik ma obok ważnych parametrów rozsiewacza, również aktualne informacje o kierunku i sile wiatru oraz jego porywach. Ponadto WindControl przekazuje operatorowi automatyczne ostrzeżenie przy silnym wietrze, w czasie gdy system nie jest w stanie skorygować wpływu wiatru lub podczas często zmieniających się jego porywów.


Zalety 

  • Większa wydajność dzięki dłuższym okresom pracy 
  • Zwiększenie plonu dzięki zoptymalizowanemu rozdziałowi poprzecznemu 
  • Bezpieczeństwo zastosowania dzięki automatycznemu systemowi ostrzegania

WindControl (4) WindControl-Praxistest