ArgusTwin – Automatyczna regulacja optymalnego rozdziału poprzecznego

ZA-TS3200_mit-Argus_Fendt_d0_kw_3465_d2_170218_rdax_170x141.jpg

System ArgusTwin zapewnia ciągły, optymalny poprzeczny rozdział nawozu dzięki stałemu monitoringowi online i korekcie ustawienia systemu dozowania. Zwiększa to wydajność nawożenia i stanowi podstawę wprowadzania optymalizacji.

System Argus do ustalania strefy rozsiewu bazuje na kontroli rozdziału poprzecznego opartej o technikę radaru, która jest całkowicie niezależna od kurzu oraz zanieczyszczeń i daje znakomite wyniki w praktyce. Za pomocą czujników radarowych ArgusTwin nadzoruje obszary pracy po obu stronach rozsiewacza i w razie konieczności koryguje rozsiew niezależnie dla strony lewej i prawej z wykorzystaniem systemu dozowania.


Automatyczna regulacja systemu dozowania

Informacje na temat dawek rozsiewu są wprowadzane za pośrednictwem terminala ISOBUS, a wszelkie pozostałe istotne dane pochodzą z tabeli rozsiewu nawozu. Ponadto system Argus przetwarza dane dotyczące kierunku wyrzutu celem optymalizacji rozkładu poprzecznego w oparciu o tabele rozsiewu. System ArgusTwin porównuje w sposób ciągły zachowywanie zgodności rzeczywistego kierunku wyrzutu nawozu z tarczy rozsiewającej z podanymi wartościami. Jeśli ze względu na niejednorodność nawozu, zużycie łopatek, jazdę po zboczach lub w warunkach dojazdu i hamowania rzeczywisty kierunek jego wyrzutu odbiega od „zadanego”, rozsiewacz koryguje samoczynnie ustawienie systemu dozowania – indywidualnie po każdej stronie. Niezbędne jest stosowanie elektrycznego układu regulacji systemu dozowania.

Zalety

 • Stały nadzór online dla obu stref rozsiewu 
 • Zawsze optymalny poprzeczny rozkład nawozu, także przy: 
  • zmiennej jakości nawozu 
  • wpływie czynników środowiskowych, np. wilgoci i rosy 
 • Automatyczne wyrównanie obrazu rozsiewu na pochyłościach z wykorzystaniem korekty pozycji systemu dozowania 
 • Podstawa optymalnego zarządzania uprawami 
  • Wyższa efektywność nawożenia 
 • System jest aktywny również przy rozsiewie granicznym lub przełączanych sekcjach szerokości 
 • Mocowanie w zabezpieczonej pozycji nad tarczami rozsiewającymi


ArgusTwin (4) Streubild Grafik 3_d1_150821


 1. Problem z praktyki – słaby rozkład poprzeczny np. na skutek zmiany właściwości nawozu
 2. Automatyczna adaptacja systemu dozowania przez ArgusTwin
 3. Perfekcyjny rozkład poprzeczny umożliwia równomierne prowadzenie upraw nawet przy zmieniającej się jakości nawozu i jego właściwościachPrecyzyjne nawożenie mineralne

Aby rolnictwo utrzymało swoją konkurencyjność i innowacyjność jednocześnie rozwijając się w sposób zrównoważony, Amazone oferuje coraz wydajniejsze i precyzyjne maszyny i procesy.

Potrzebujemy Twojej zgody

Ta zawartość jest przegotowana przez zewnętrzny serwer. Przy aktywacji treści będą przetwarzane dane osobowe i wstawiane pliki Cookies.

AMAZONE EasyCheck

Precyzyjny rozsiew jeszcze prostszy!

Łatwa optymalizacja rozdziału poprzecznego z cyfrowym mobilnym stanowiskiem testowym. Wystarczy rozłożyć maty testowe, wysiać nawóz, sfotografować go smartfonem i przeprowadzić analizę rozdziału poprzecznego w aplikacji, aby otrzymać propozycję prawidłowego ustawienia siewu.