SBS – Soft Ballistic System

SBS – Soft Ballistic System

Koncepcja: Większe bezpieczeństwo dzięki delikatnemu obchodzeniu się z nawozem


Delikatne prowadzenie
AMAZONE Soft Ballistic System ma tak ukształtowane elementy mieszadła, aby zagarniać nawóz ze zbiornika dużą powierzchnią. Pośrodku zbiornika nie tworzy się lej.

Sanfte Führung


Delikatne podawanie:
Punkt podawania nawozu bezpośrednio na środek tarczy rozsiewającej jest wyjątkowo korzystny, gdyż prędkość obrotowa tarcz rozsiewających jest w tej strefie bardzo mała.

Sanfte Aufgabe


Delikatne przyspieszenie
Dzięki prędkości obrotowej 720 obr./min AMAZONE Soft Ballistic System delikatnie przyśpiesza strumień nawozu. Nawet łatwo kruszący się nawóz zachowuje swoje właściwości rozsiewu.

Sanfter Schwung
1) 720 obr./min


Delikatny wyrzut:
AMAZONE Soft Ballistic System dostarcza tylko tyle energii, ile potrzebne jest do uzyskania optymalnego toru lotu i precyzyjnego rozmieszczenia nawozu.

Sanfter Abwurf
1) Ustawienie łopatek „do tyłu” 2) Kierunek obrotu


Seryjne bezpieczeństwo
Aby nawóz mineralny został podany roślinom precyzyjnie i dokładnie na całej szerokości roboczej, musi być traktowany wyjątkowo delikatnie. Nawóz, który uszkodzony jest już w rozsiewaczu, nie może zostać precyzyjnie rozsiany. AMAZONE Soft Ballistic System stanowiący „pakiet bezpieczeństwa” jest standardowo zintegrowany w rozsiewaczu zawieszanym ZA-M. Mieszadła, elementy dozujące i tarcze rozsiewające są wzajemnie optymalnie dopasowane. Chroni to nawóz i zabezpiecza plony.

Precyzyjne nawożenie mineralne

Aby rolnictwo utrzymało swoją konkurencyjność i innowacyjność jednocześnie rozwijając się w sposób zrównoważony, Amazone oferuje coraz wydajniejsze i precyzyjne maszyny i procesy.

Potrzebujemy Twojej zgody

Ta zawartość jest przegotowana przez zewnętrzny serwer. Przy aktywacji treści będą przetwarzane dane osobowe i wstawiane pliki Cookies.

AMAZONE EasyCheck

Precyzyjny rozsiew jeszcze prostszy!

Łatwa optymalizacja rozdziału poprzecznego z cyfrowym mobilnym stanowiskiem testowym. Wystarczy rozłożyć maty testowe, wysiać nawóz, sfotografować go smartfonem i przeprowadzić analizę rozdziału poprzecznego w aplikacji, aby otrzymać propozycję prawidłowego ustawienia siewu.