Tarcze rozsiewające z QuickSet

ZA-V_Streuscheibe_001_d1_141216_22pro_rdax_170x106.jpg

Tylko 3 pary tarcz rozsiewających pokrywają cały zakres szerokości roboczych od 10 m do 36 m. Szerokość roboczą zmienia się łatwo, szybko i bezpiecznie poprzez pozycję łopatek rozsiewających. Ustawienie łopatek rozsiewających nie wymaga użycia narzędzi i odbywa się przez system regulacyjny QuickSet.

Standardowa prędkość obrotowa tarcz rozsiewających wynosi tylko 720 obr./min, co zapewnia ochronę nawozu.

Nowo opracowane łopatki w ZA-V dzięki specjalnemu kształtowi i wielu punktom dozowania nawozu na górnym i dolnym końcu zapewniają wyjątkowo dobry rozkład poprzeczny.

Oferowane zestawy łopatek można szybko i w prosty sposób wymieniać na tarczy za pomocą systemu wymiany. Jest to perfekcyjne rozwiązanie dla użytkowników z różnymi systemami ścieżek technologicznych i różnymi gatunkami nawozu.


„Firma AMAZONE w praktyczny sposób rozwiązała również kwestię dostosowywania zasięgu wyrzutu nawozu. Regulacja odbywa się bez użycia narzędzi bezpośrednio na łopatkach, które są obracane wokół punktu obrotu i blokowane za pomocą dźwigni sprężynowej”.
(„profi” – raport z jazdy rozsiewaczem ZA-V 2000 Profis Tronic 03/2015)


1. Łopatka
2. Korpus tarcz rozsiewających
3. Jednoznaczne pozycje skali
4. System regulacji QuickSet do ustawiania pozycji łopatek

Precyzyjne nawożenie mineralne

Aby rolnictwo utrzymało swoją konkurencyjność i innowacyjność jednocześnie rozwijając się w sposób zrównoważony, Amazone oferuje coraz wydajniejsze i precyzyjne maszyny i procesy.

Potrzebujemy Twojej zgody

Ta zawartość jest przegotowana przez zewnętrzny serwer. Przy aktywacji treści będą przetwarzane dane osobowe i wstawiane pliki Cookies.

AMAZONE EasyCheck

Precyzyjny rozsiew jeszcze prostszy!

Łatwa optymalizacja rozdziału poprzecznego z cyfrowym mobilnym stanowiskiem testowym. Wystarczy rozłożyć maty testowe, wysiać nawóz, sfotografować go smartfonem i przeprowadzić analizę rozdziału poprzecznego w aplikacji, aby otrzymać propozycję prawidłowego ustawienia siewu.