WindControl – wiatr jest bez szans

System Amazone WindControl jest teraz dostępny również niezależnie od ArgusTwin


Optymalny rozkład poprzeczny

Wiatr jest wszechobecny na całym świecie i stanowi poważne wyzwanie w praktyce rolniczej w zakresie równomiernego nawożenia mineralnego. Dzięki systemowi AMAZONE WindControl (według prof. dra Karla Wilda, Wyższa Szkoła Techniki i Gospodarki w Dreźnie (HTW)) wpływ wiatru na obraz rozsiewu można stale kontrolować i automatycznie korygować. Praktyczne próby wykazały, że system przez ok. 80% czasu rozsiewu aktywnie reaguje na wpływ wiatru i optymalizuje wachlarz rozsiewu.

WindControl – Gib Wind keine Chance (2) Ohne_WindControl_d1_210922
Bez systemu WindControl: Wiatr boczny trafia w wachlarz rozsiewu i zmienia rozkład poprzeczny

Zamontowany na maszynie sensor wiatru o wysokiej częstotliwości pomiaru, określa prędkość i kierunek wiatru. Na podstawie tych danych komputer maszyny określa pozycję systemu dozowania i liczbę obrotów tarcz rozsiewających. Przy wietrze bocznym obroty tarczy od strony wiatru są podwyższane, a pozycja systemu dozowania przesuwana na zewnątrz. Równocześnie z drugiej strony maszyny obroty tarczy są redukowane a system rozsiewu obracany jest do środka.WindControl – Gib Wind keine Chance (3) Mit_WindControl_d1_210922
Z systemem WindControl: WindControl przeciwdziała bocznym wiatrom i zapewnia optymalny obraz rozsiewu
WindControl pozwala wykorzystywać rozsiewacz również podczas wietrznej pogody. Użytkownik ma obok ważnych parametrów rozsiewacza, również aktualne informacje o kierunku i sile wiatru oraz jego porywach. Ponadto WindControl przekazuje operatorowi automatyczne ostrzeżenie przy silnym wietrze, w czasie gdy system nie jest w stanie skorygować wpływu wiatru lub podczas często zmieniających się jego porywów.
WindControl – Gib Wind keine Chance (4) WindControl_Schema
Zautomatyzowana kompensacja wpływu wiatru wg prof. dr Karla Wilda, Wyższa Szkoła Techniki i Gospodarki (HTW) w Dreźnie


WindControl – Gib Wind keine Chance (1) ZA-TS4200_NewHolland_d2_210428_3
System AMAZONE WindControl zapewnia optymalny rozkład poprzeczny także przy bocznym wietrzeWięcej informacji: 
www.amazone.net/de-windcontrol

Precyzyjne nawożenie mineralne

Aby rolnictwo utrzymało swoją konkurencyjność i innowacyjność jednocześnie rozwijając się w sposób zrównoważony, Amazone oferuje coraz wydajniejsze i precyzyjne maszyny i procesy.

Potrzebujemy Twojej zgody

Ta zawartość jest przegotowana przez zewnętrzny serwer. Przy aktywacji treści będą przetwarzane dane osobowe i wstawiane pliki Cookies.

AMAZONE EasyCheck

Precyzyjny rozsiew jeszcze prostszy!

Łatwa optymalizacja rozdziału poprzecznego z cyfrowym mobilnym stanowiskiem testowym. Wystarczy rozłożyć maty testowe, wysiać nawóz, sfotografować go smartfonem i przeprowadzić analizę rozdziału poprzecznego w aplikacji, aby otrzymać propozycję prawidłowego ustawienia siewu.