Zestaw do rozsiewania na zboczu – dokładny rozdział nawozu również na zboczu

Hangstreuset (1) Streuflanken_mit_Hangstreuset_quer_d1_230109_CMS

Jednorodny łan na zboczu
Dokładny rozdział nawozu na całej szerokości roboczej stanowi podstawię jednorodnego i efektywnego w kontekście zasobów łanu, a także pozwala optymalnie wykorzystać pełen potencjał plonowania. Dzisiejsza technologia radzi sobie z tym bez problemu na płaskim terenie. Podczas pracy na zboczach topografia ma jednak nadal istotny wpływ na strumień rozsiewanego materiału oraz wpływa na rozdział nawozu na powierzchni.


Proste wyposażenie specjalne o dużej skuteczności
W tych sytuacjach roboczych nachylenie rozsiewacza sprawia, że na tarczy występują zmienione punkty podawania rodzaju nawozu. Dzięki zastosowaniu zestawu do rozsiewania na zboczach nawóz jest prowadzony niemal do samej tarczy, co pozwala zminimalizować efekt przechylenia. Badania na Innovation Farm w Austrii potwierdziły, że ZA-V zapewnia precyzyjny rozkład poprzeczny nawet na skrajnie nachylonych zboczach. 


  • „Poza aspektami ekonomicznymi wiąże się to również z istotnymi korzyściami ekologicznymi dla środowiska naturalnego”. 
  • „Jazda w poprzek z zestawem do rozsiewania na zboczu: W wersji z zestawem do rozsiewania na zboczu [...] stwierdzono współczynnik zmienności wynoszący 4,9%”. 

(„Landwirt“ – Dokładne rozdzielanie nawozu nawet na zboczu · 11/2022)

Precyzyjne nawożenie mineralne

Aby rolnictwo utrzymało swoją konkurencyjność i innowacyjność jednocześnie rozwijając się w sposób zrównoważony, Amazone oferuje coraz wydajniejsze i precyzyjne maszyny i procesy.

Potrzebujemy Twojej zgody

Ta zawartość jest przegotowana przez zewnętrzny serwer. Przy aktywacji treści będą przetwarzane dane osobowe i wstawiane pliki Cookies.

AMAZONE EasyCheck

Precyzyjny rozsiew jeszcze prostszy!

Łatwa optymalizacja rozdziału poprzecznego z cyfrowym mobilnym stanowiskiem testowym. Wystarczy rozłożyć maty testowe, wysiać nawóz, sfotografować go smartfonem i przeprowadzić analizę rozdziału poprzecznego w aplikacji, aby otrzymać propozycję prawidłowego ustawienia siewu.