Aleksander Kutilin, OOO „Geja” (Zielinnyj, Wierch-Maruszka, kraj ałtajski)

Alexander Kutilin, OOO „Geja“ (1) Alexander_Kutilin_Geja_d1_210201

„Na naszym gospodarstwie nasiennym o areale 8000 ha uprawiamy pszenicę, groch, soję, grykę, rzepak, jęczmień, proso i soczewicę. Do wysiewu tych upraw używamy tylko siewników Primera DMC, których używamy od 2009 r. Dziś wystarczą trzy takie siewniki, aby w pełni pokryć nasze potrzeby.

Rezygnujemy zupełnie z pługa. Na całym areale stosujemy płytką uprawę gleby i siew bezpośredni. Obecnie wiele gospodarstw w Kraju Ałtajskim, które chcą uzyskać jak największy plon, przestawia się na metodę siewu minimalnego lub bezpośredniego, do którego idealnie pasują maszyny AMAZONE.

Siewniki Primera DMC pasują idealnie do naszych warunków: Przede wszystkim jest to uniwersalna maszyna, pracująca niezależnie od sposobu uprawy – od minimalnej uprawy aż po konwencjonalną uprawę pługiem. Po drugie, siewnik ten optymalnie przygotowuje glebę pod siew. Precyzyjny siew oszczędzający glebę i zasoby wodne w warstwie siewu zapewnia dobre, równomierne wschody roślin. Po trzecie, bardzo łatwo można ustawić normę wysiewu, co jest ważne dla operatora ciągnika i pozwala uzyskać wysoką wydajność powierzchniową: Jednego dnia za pomocą Primera DMC możemy obsiać 120 ha gryki, 90 ha grochu lub 100 ha pszenicy. Przeciętnie jest to 10 ha na godzinę.

Od 2019 r. w kombinacji z Primera DMC używamy też specjalnej przystawki Fertiliser Delivery Cart, za pomocą której możemy precyzyjnie i niezawodnie dozować nawóz płynny równolegle z wysiewem. Kombinacja ta służy do wykonania siewu i wstępnego nawożenia płynnego w jednym przejeździe. Ponadto dzięki połączeniu siewnika Primera DMC z własnym zbiornikiem nawozu w granulacie oraz Fertiliser Delivery Cart możemy jednocześnie nawozić nawozem płynnym i granulowanym nawozem mineralnym.

Muszę też wspomnieć, że zastosowanie siewnika Primera DMC opłaca się przy różnych uprawach – od kilku lat zauważamy tendencję do zwyżki plonów, pomimo że warunki glebowe i klimatyczne w naszym regionie nie są idealne”.

Więcej odnośników

Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat techniki wysiewu

Czy to nie brzmi ciekawie?

Zostaw swoje dane kontaktowe*, wkrótce skontaktujemy się z Tobą:
* Twoje dane kontaktowe zostaną wykorzystane jedynie do nawiązania pożądanego przez Państwa kontaktu.