Wał nożowy jako narzędzie przygotowawcze dla Cirrusa

Messerwalze als Vorwerkzeug für die Cirrus (1) Cirrus_6003-2C_bei_der_Saat_von_Winterweizen_nach_Sonnenblumen_d1_211006

Wał nożowy jako narzędzie przygotowawcze dla Cirrusa

Messerwalze als Vorwerkzeug für die Cirrus (2) Cirrus6003-2C_Fendt_d0_kw_P9099412_d1_211220
Wał nożowy jako agresywne narzędzie wstępne dla Cirrus 6003-2

Cirrus może być opcjonalnie wyposażony w wał nożowy przed polem talerzy. To wyposażenie specjalne ułatwia wschody roślin, ponieważ wał nożowy produkuje dodatkową ilość drobnej ziemi. Dzięki tej nowej kombinacji można uniknąć innych dodatkowych cykli pracy. 


Różnorodne przypadki zastosowań

Messerwalze als Vorwerkzeug für die Cirrus (3) Illu_Messerwalze_Vorwerkzeug_Cirrus _6003-2_d1_211006
Wał nożowy w siewniku Cirrus 6003-2

Przy uprawie zbóż po słoneczniku długie łodygi są cięte w poprzek oraz orientowane w kierunku wzdłużnym przez talerze Minimum TillDisc. Jakość odkładania ziaren zostaje znacznie udoskonalona, ponieważ redlica nie jest unoszona przez pozostałości pożniwne.

Po zbiorze kukurydzy równomierne rozdrabniane i wymieszanie pozostałości ścierniskowych poprawia higienę w polu. Wał nożowy Cirrus 6003-2 pozwala zrezygnować z dodatkowego przejazdu maszyną mulczującą, wałem lub broną talerzową do uprawy ścierniska.

Przy bezpośrednim wysiewie w stojące poplony wał nożowy znacznie poprawia rezultat pracy. Poplony są intensywnie obrabiane podczas jednego przejazdu i ewentualnie mieszane z glebą.


Długa żywotność

Od strony technicznej wał nożowy Cirrus charakteryzuje się wyjątkową stabilnością. Zwłaszcza solidne łożyskowanie wałów oraz noże wykonywane ze stali borowej są szczególnymi cechami tego narzędzia i gwarantują jego długą trwałość. Mocowania noży są wpuszczone w rurę wału. Zwarty rdzeń wału jest wyjątkowo odporny na kamienie i zabrudzenia. Dzięki łożyskom baryłkowym i ślizgowemu pierścieniowi uszczelniającemu wał nożowy jest całkowicie bezobsługowy. Obustronnie szlifowane noże odwracane pozwalają ograniczyć koszty zużycia o połowę.


Doskonały rezultat pracy

Wyjątkową cechą wału nożowego jest rozmieszczenie noży w kształcie V. To nietypowe ustawienie noży zapobiega znoszeniu maszyny na bok.

Messerwalze als Vorwerkzeug für die Cirrus (4) Cirrus6003-2C_Fendt_d0_kw_P9099342_d1_211006
Zastosowanie wału nożowego, aby przywrócić drobne gruzełki przed siewem pszenicy.

Więcej odnośników

Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat techniki wysiewu

Czy to nie brzmi ciekawie?

Zostaw swoje dane kontaktowe*, wkrótce skontaktujemy się z Tobą:
* Twoje dane kontaktowe zostaną wykorzystane jedynie do nawiązania pożądanego przez Państwa kontaktu.