Zagarniacze

Die Striegel (1) Cirrus_6003-2_013_d1_170111_145pro

Zagarniacz dokładny dla redlic RoTeC pro i TwinTeC

Zagarniacz sprężynowy o grubości 10 mm charakteryzuje się niewielkim zużyciem i zapewnia dobre przykrycie nasion. Zagarniacz sprężynowy służy do zakrywania otwartych bruzd wysiewu oraz wyrównywania i pracuje bez zapychania się również przy dużych ilościach słomy. Z indywidualnie łożyskowanymi elementami zgarniacza dopasowuje się on do nierówności podłoża i powoduje równomierne przykrycie nasion.

Zagarniacz sprężynowy S
Zagarniacz sprężynowy S o grubości 12 mm zawiera jeszcze więcej materiału ścieralnego, dzięki czemu jest w stanie funkcjonować w najtrudniejszych warunkach.

Nacisk zagarniacza jest regulowany mechanicznie, przez napięcie sprężyn. Przy hydraulicznej regulacji nacisku zagarniacza, minimalna i maksymalna wielkość nacisku jest wstępnie ustalana sworzniami ograniczającymi. Tym samym można jednym zaworem sterującym podczas pracy szybko i łatwo dopasować nacisk zagarniacza oraz redlic do zmieniających się warunków glebowych.


Zagarniacz rolkowy redlicy RoTeC pro

Die Striegel (2) Centaya3000FC_Fendt_d0_kw_DJI_0325_d1_211108

Zagarniacz rolkowy dodatkowo zagęszcza glebę nad redlinami wysiewu tworząc optymalne warunki do kiełkowania nasion. Stosowanie tej metody zaleca się w szczególności na glebach średnich i suchych podczas siewu kultur jarych lub rzepaku. W rezultacie powstaje pofałdowany profil powierzchni gleby, zmniejszający ryzyko jej erozji. W strefie ± 100 mm niezależnie od nacisku redlic ustawialny zagarniacz rolkowy może podążać zgodnie z konturami gleby.


Zagarniacz na redlicy TwinTeC

Die Striegel (3) Centaya_CombiDisc_Fendt_d0_kw_DJI_00991_d1_181228

Redlicę TwinTeC można opcjonalnie wyposażyć w zawieszany bezpośrednio na niej zagarniacz. Zagarniacz na redlicy zapewnia dodatkowo luźną ziemię nad redliną.


Zalety: 

Więcej odnośników

Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat techniki wysiewu

Czy to nie brzmi ciekawie?

Zostaw swoje dane kontaktowe*, wkrótce skontaktujemy się z Tobą:
* Twoje dane kontaktowe zostaną wykorzystane jedynie do nawiązania pożądanego przez Państwa kontaktu.