Do inteligentnej uprawy roślin

Für den intelligenten Pflanzenbau (1) Cobra7000-2TX-Striegel_Claas_d0_kw_DJI_0128_d1_220311

Dlaczego kultywator do płytkiej uprawy?

Kultywator Cobra jest nową maszyną AMAZONE, która wyróżnia się przede wszystkim uniwersalnym zakresem zastosowań. Cobra nadaje się nie tylko do mechanicznego zwalczania chwastów, na czym głównie się koncentruje, ale może być również wykorzystywana w gospodarstwie przez cały rok. Wykazuje swoje mocne strony podczas płytkiego zrywania ścierniska, ale także podczas drugiego lub trzeciego głębszego przejazdu uprawowego, wymieszania poplonów, a także przygotowania gleby pod siew.

Dzięki szerokiemu wyborowi różnych narzędzi wstępnych, wariantów zębów oraz wałów lub zagarniaczy, Cobra oferuje rozsądną kombinację narzędzi dla każdego miejsca i każdej metody uprawy roli.

Zalety: 


Tabelle


Celem uprawy międzyplonów, na przykład wiosną przed siewem kukurydzy, jest zahamowanie wzrostu roślin i jednoczesne pobudzenie mineralizacji międzyplonu. Model Cobra robi to szczególnie dobrze dzięki opcjonalnemu wałowi nożowemu. Zapewnia to mocowanie noży w kształcie litery V, które zapobiega ściaganiu na boki. Ostrza można obracać, co zmniejsza o połowę koszty zużycia i sprawia, że Cobra jest jeszcze bardziej ekonomiczna. Redlice gęsiostopki tnące na całej powierzchni zapewniają także czyste cięcie oraz dobre wymieszanie gleby i materii organicznej.

Aby uzyskać dobry wynik przy płytkim zrywaniu ścierniska, niezwykle ważne jest również cięcie na całej powierzchni, a tym samym usuwanie ścierniska lub chwastów na całej powierzchni. Do tego celu AMAZONE oferuje różne redlice gęsiostopek o szerokości 220 mm, dzięki czemu przy rozstawie rzędów 13,3 cm w każdych warunkach zapewnione jest wystarczające nakładanie się redlic. Dzięki szerokiej gamie wałów uprawowych można optymalnie zagęścić glebę, aby umożliwić kiełkowanie samosiewów.

Drugi przejazd uprawowy ma na celu zwalczanie wschodzących chwastów. Ze względu na rosnącą odporność i ograniczenie stosowania środków ochrony roślin, coraz częściej stosuje się mechaniczne zwalczanie chwastów w drugim przejeździe. Redlice gęsiostopki wycinają chwasty na całej powierzchni. Dzięki możliwości zastosowania podwójnego zagarniacza jako alternatywy dla wału uprawowego, zagarniacz wyczesuje chwasty bez ich dalszego zagęszczania. W wyniku tego chwasty, a także samosiewy zbóż leżą na powierzchni gleby i obumierają.

Warstwa siewna stanowi podstawę wschodów polowych. Drgania sprężystego zęba ECO powodują powstawanie dużej ilości drobnych gruzełek. Zapewnia to optymalne warunki kiełkowania dla późniejszego siewu. Opcjonalny zespół równający umieszczony przed wałem uprawowym umożliwia optymalne wyrównanie i zagęszczenie pola.

Więcej odnośników

Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat uprawy gleby

Czy to nie brzmi ciekawie?

Zostaw swoje dane kontaktowe*, wkrótce skontaktujemy się z Tobą:
* Twoje dane kontaktowe zostaną wykorzystane jedynie do nawiązania pożądanego przez Państwa kontaktu.