Do pobierania pakietu dla mediów

Nowy lekki i uniwersalny kultywator uprawowy o szerokości od 3 m do 4 m

Cenio3000special_Claas_d0_kw_P7150012_d1_190801

Na targach Agritechnica 2019 firma Amazone wprowadziła na rynek nowy, 3-belkowy, kompaktowy kultywator Cenio. Lekki i uniwersalny kultywator mulczujący jest „młodszym bratem” kultywatora Cenius i uzupełnia ofertę zawieszanych kultywatorów 3-punktowych AMAZONE. Kultywator pracuje na szerokościach roboczych 3 m, 3,5 m i 4 m w wersji sztywnej jako wariant Special z zabezpieczeniem przeciążeniowym sworzniem ścinalnym oraz jako wersja Super z zabezpieczeniem przeciążeniowym ze sprężyną dociskową. Cenio może pracować z mocą w zakresie od 105 do 190 KM mocy silnika. Pomimo bardzo wytrzymałej konstrukcji ramy, Cenio wymaga znacznie mniejszej siły udźwigu niż inne kultywatory. Dzięki temu doskonale nadaje się do uprawy gleby przy użyciu małych i średnich ciągników.

Cenio można stosować uniwersalnie od 5 do 25 cm głębokości roboczej w płytkiej uprawie ścierniska, jak również w uprawie gleby średnio głębokiej mieszającej oraz głęboko spulchniającej. Dzięki różnym opcjom wyposażenia można dostosować kultywator mulczujący do najróżniejszych warunków eksploatacji.

Elastyczne zaczepianie

Cenio3000special_Claas_d0_kw_GOPR0287-3_d1_190801_p50
Stal sprężynowa, zawieszenie sprężynowe

Już podczas zaczepiania kultywatora na ciągniku Cenio oferuje wysoki stopień elastyczności. Dla klientów dostępne są dwa punkty sprzęgania o różnej wysokości, zarówno do łącznika górnego, jak i łącznika dolnego. Oznacza to, że nawet w przypadku mniejszych ciągników zawsze można osiągnąć optymalną linię ciągu i wystarczająco dużą wysokość podnoszenia. Dodatkowo sworznie kategorii 3 w punktach połączenia na dźwigniach dolnych są obracane do wewnątrz lub na zewnątrz w celu szybkiej zmiany kategorii 3 na 3N.

Pole zębów – optymalne spulchnienie gleby i wymieszanie resztek pożniwnych

Cenio ma rozstaw 30 cm. I tak maszyna przy dużych ilościach pozostałości pożniwnych pracuje bez zapychania się i miesza materiały organiczne z glebą w sposób niezawodny. Kultywator w wersji Cenio Special jest wyposażony w sworznie ścinalne. W Cenio Super ochrona przed przeciążeniami składa się z nowo zaprojektowanego automatycznego zabezpieczenia przed kamieniami, które przy progu zadziałania 450 kg spełnia najwyższe wymagania w tym segmencie. Nawet w suchych i trudnych warunkach głębokość robocza jest utrzymywana na bardzo dobrym poziomie.

Zęby kultywatora Cenio mają grządziel znaną z kultywatora Cenius. Dzięki specjalnemu kształtowi grządzieli, która ostrożnie podnosi glebę na czubku lemiesza i przechodzi w kąt natarcia w obszarze blachy prowadzącej, kultywator Cenio jest bardzo łatwy w uciągu, a tym samym oszczędny pod względem zużycia paliwa. Z drugiej strony ten kształt grządzieli zapewnia też doskonałe wmieszanie, dzięki czemu pozostałości pożniwne zostają optymalnie wmieszane w podłoże. Wszystkie znane warianty redlic kultywatora Cenius są dostępne jako narzędzia robocze. Dlatego maszyna może być wykorzystywana zarówno do płytkiego zrywania ścierniska np. z czubkami skrzydełkowymi 350 mm C-Mix, jak i do uprawy do głębokości roboczej 25 cm np. z czubkami 80 mm C-Mix. Wygodny system szybkiej wymiany redlic C-Mix-Clip jest również dostępny dla kultywatora Cenio.

Głębokość robocza pola zębów jest regulowana mechanicznie na maszynie lub opcjonalnie hydraulicznie z kabiny ciągnika, a czytelna skala zapewnia kierowcy dobrą orientację. Z tym wyposażeniem można szybko i wygodnie reagować na różne sytuacje podczas pracy. I tak np. można głębiej uprawiać ścieżki technologiczne i poprzeczniaki bez zsiadania z ciągnika.

Wyrównanie gleby osiągane jest dzięki stalowym elementom sprężystym lub talerzom równającym

Cenio3000super_Case_Cataya_Fendt_d0_kw_DJI_0931_d1_190801
Cenio 3000 Super podczas pracy

Do wyrównywania podłoża za zębami klient ma do dyspozycji różne narzędzia. W ten sposób Cenio można wyposażyć w stalowe elementy sprężyste, które dzięki elastycznemu zawieszeniu optymalnie dopasowują się do podłoża, a także są w stanie omijać przeszkody. Stalowe elementy sprężyste wyrównują podłoże za zębami, przez co powstaje równomierna powierzchnia pola, a biegnący za nim wał zapewnia równomierne zagęszczanie.

Alternatywnie w części wyrównującej dostępne są ząbkowane, wklęsłe talerze o średnicy 410 mm do pracy w warunkach bardzo dużego udziału resztek pożniwnych. Ze względu na drobne ząbki mają one bardzo wydajny napęd własny, a jednocześnie skutecznie zapewniają gruzełkowatą strukturę gleby. Talerze są wyposażone w bezobsługowe łożyska, przez co nie jest konieczne wspinanie się do maszyny w celu przeprowadzenia prac konserwacyjnych. 

Regulację zespołu niwelacyjnego można przeprowadzić bardzo łatwo ręcznie korzystając z otworów z zatrzaskami po prawej i lewej stronie maszyny lub automatycznie przez zmianę głębokości roboczej kultywatora. Przy tym jednostka równająca jest połączona z zespołem ramy specjalnym mechanizmem w taki sposób, że jej głębokość robocza automatycznie zmienia się przy zmianie głębokości roboczej kultywatora.

Wysokość elementów skrajnych zespołu równania można regulować oddzielnie. Uzyskuje się przez to absolutnie równy obraz pracy, nawet przy jeździe ślad przy śladzie.

Bogata oferta wałów do zagęszczania

W celu zapewnienia idealnego zagęszczania klienci mogą wybrać swój preferowany wał spośród 10 dostępnych modeli. Wały są połączone z kultywatorem za pomocą uchwytów zaciskowych oraz wypróbowanego i sprawdzonego systemu szybkiej wymiany, dzięki czemu można je szybko wymieniać na różnorodnych glebach. Wyposażenie specjalne w zależności od wału obejmuje różne systemy zagarniaczy.

Jeśli poplony mają być wysiewane bezpośrednio przy pierwszym zerwaniu ścierniska, kultywator można wyposażyć w razie potrzeby w uniwersalny siewnik nabudowany GreenDrill 200.

Kultywator zawieszany Cenio 3000 Special

Na targach Agritechnica 2019 firma Amazone wprowadziła na rynek nowy, 3-belkowy, kompaktowy kultywator Cenio. Lekki i uniwersalny kultywator mulczujący jest „młodszym bratem” kultywatora Cenius i uzupełnia ofertę zawieszanych kultywatorów 3-punktowych AMAZONE.

Potrzebujemy Twojej zgody

Ta zawartość jest przegotowana przez zewnętrzny serwer. Przy aktywacji treści będą przetwarzane dane osobowe i wstawiane pliki Cookies.

Cenio 3000 Super

Potrzebujemy Twojej zgody

Ta zawartość jest przegotowana przez zewnętrzny serwer. Przy aktywacji treści będą przetwarzane dane osobowe i wstawiane pliki Cookies.

Więcej odnośników

Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat uprawy gleby

Czy to nie brzmi ciekawie?

Zostaw swoje dane kontaktowe*, wkrótce skontaktujemy się z Tobą:
* Twoje dane kontaktowe zostaną wykorzystane jedynie do nawiązania pożądanego przez Państwa kontaktu.