Precis – nowy, mechaniczny system dozowania

Precis (1) Cataya-3000-Super_Fendt_d0_kw_1702_d1_161117

System dozowania AMAZONE Precis ze zintegrowanymi lejkami wylotowymi daje minimalne ilości resztek ziarna i równomierny wysiew. Wałek wysiewający napędzany jest mechanicznie przez napęd od koła ostrogowego lub elektrycznie przez ElectricDrive. W szerokim zakresie materiału siewnego osiąga się tu znakomite utrzymanie dokładności normy wysiewu. Dzięki centralnej pokrywie kalibracji przestawianie pomiędzy trybem wysiewu i kalibracją jest bardzo komfortowe.

Zintegrowane lejki wylotowe sprawiają, że w zbiorniku nie pozostają prawie żadne ilości resztek ziarna, poprzez co zmiana rodzaju ziarna jest wykonywana szybko i czysto. Przestawienie z siewu nasion drobnych na normalne odbywa się zasuwą zamykającą. Kształt systemu dozowania powoduje, że również wymiana kółek wysiewających jest możliwa bez najmniejszych problemów.

Regulowany czujnik stanu napełnienia nadzoruje poziom napełnienia zbiornika ziarna. Okienko kontrolne oraz oświetlenie wnętrza zbiornika umożliwiają dodatkowo szybką kontrolę optyczną stanu napełnienia.