Rozsiewacz mikrogranulatu Micro plus dla siewnika EDX 6000-TC

EDX_akt_201702_17.jpg

Dla siewnika EDX 6000-TC AMAZONE oferuje możliwość nabudowania do dwóch pneumatycznych rozsiewaczy mikrogranulatu. W tym przypadku podczas jednego przejazdu można aplikować dwa różne mikrogranulaty. Zaletą rozsiewacza AMAZONE Micro plus jest również wykorzystywanie jednego zbiornika do zasilania wszystkich rzędów. To optymalizuje czasy napełniania. Elektryczny napęd i łatwość wymiany wałków dozujących, zapewniają komfortową regulację dawki rozsiewu. Standardowe wałki dozujące rozsiewacza Micro plus, umożliwiają dawkowanie w zakresie od 4 do 15 kg/ha. Jako wyposażenie specjalne oferowany jest wałek do aplikacji w zakresie od 2 do 7 kg/ha.

Wyposażenie rozsiewacza pozwala na podawanie mikrogranulatu do wyboru w obrębie redlicy, albo bezpośrednio do redliny wysiewu, albo na zamkniętą już redlinę. Przy dwóch aplikatorach możliwe do wykorzystania dwie drogi.

Obsługa rozsiewacza Mikro plus odbywa się za pomocą komputera AMADRILL+ lub bardziej komfortowo poprzez terminal AMATRON 3. To drugie rozwiązanie jest tańsze i wymaga mniej miejsca w kabinie ciągnika.