AMAZONE uczestniczy w projekcie AgriGaia

Współpraca z silnymi partnerami

IMAG2928_ret_ly_01_LO-opt__
Opryskiwacz zaczepiany UX 5201 ze zintegrowanymi czujnikami

AMAZONE współpracuje z wieloma renomowanymi przedsiębiorstwami, takimi jak m.in. Robert Bosch GmbH, Claas E-System GmbH, Bernard Krone GmbH & Co. KG oraz Uniwersytet Osnabrück w ramach projektu AgriGaia, wspieranego przez ministerstwo gospodarki i ochrony klimatu. Celem projektu jest zastosowanie sztucznej inteligencji (KI) za pomocą uniwersalnej platformy w praktyce produkcji rolniczej w celu zwiększenia wartości dodanej uzyskiwanej przez producentów rolnych. Platforma umożliwia zastosowanie sztucznej inteligencji także w maszynach firmy AMAZONE w celu zoptymalizowania procesu roboczego.

Dobrostan roślin uprawianych na danym polu jest poddawany analizie za pomocą skomplikowanych czujników zainstalowanych na maszynach. Na podstawie różnych kolorów i kształtów oraz z zastosowaniem sztucznej inteligencji czujnik umożliwia rozróżnianie roślin uprawnych od chwastów i zweryfikowanie ilości substancji odżywczych. W przyszłości możliwe będzie także rozpoznawanie chorób roślin.

Analiza danych z zastosowaniem sztucznej inteligencji umożliwia znacznie wyższą precyzję pracy maszyny. System umożliwia chemiczną lub mechaniczną obróbkę rośliny lub też jej usunięcie oraz, w razie potrzeby, zastosowanie nawozu. Sztuczna inteligencja w mechanizacji rolnictwa firmy AMAZONE – przyszłość zaczyna się dziś!