My, załoga firmy AMAZONE

Hobby naszych pracowników

crittel-IMG_20210718_182026_663_bearb_ret_ly_01_LO-opt__
Clemens Rittel, administrator IT w Hude mieszka na łodzi typu „Hausboot“
Clemens Rittel szybko zafascynował się życiem na wodzie. Już jako dziecko był zabierany przez rodziców nad jezioro Wannsee w Berlinie. W wieku 35 lat spełnił swój sen i stał się właścicielem łodzi motorowej Hille o długości 4,20 metra. Szybko zrozumiał, że żeglarstwo to doskonalsza metoda poruszania się po wodzie. Pewnego dnia porzucił więc żeglarstwo motorowodne i stał się prawdziwym żeglarzem. 

W 2020 roku spełnił wraz z żoną sen o życiu na wodzie. Przypadkowo natrafił bowiem na ofertę sprzedaży łodzi St. Nikolaus, należącej do biskupstwa Essen. Po krótkich oględzinach stało się jasne, że łódź jest przystosowana do życia i pracy także dla leciwych właścicieli. St. Nikolaus został starannie wyremontowany z zachowaniem oryginalnego charakteru. W wyrazie uznania dla przeprowadzonej renowacji, biskupstwo Essen zezwoliło na stosowanie oryginalnej bandery kościelnej. Clemens Rittel nie tylko mieszka na łodzi, lecz także udostępnia ją stowarzyszeniu „Lebenswunsch e. V.“, zajmującemu się spełnianiem ostatnich życzeń ciężko chorych osób. Łódź służy też czasami jako mała scena muzyczna.

Zgodnie z przysłowiem „Zamiast marzyć o życiu, żyj zgodnie z marzeniami” restaurowany jest także 13 metrowy żaglowiec Max-Oertz z 1932 roku w celu umożliwienia odbywania dłuższych wycieczek żeglarskich. Życzymy stopy wody pod kilem!