Zaczepiany kultywator do płytkiej uprawy Cobra-2TX

Cobra7000-2TX_Claas_d0_kw_DJI_0927_d1_210913_LO-opt__
Walka z chwastami na szerokości 7 metrów
Rozdrabnianie, przecinanie, mieszanie i, w razie potrzeby zagęszczanie. Wszystko w jednym cyklu roboczym! Nowy, sześciobelkowy kultywator do płytkiej uprawy Cobra jest od 2022 roku oferowany w szerokościach 6 i 7 m. 

Model Cobra jest wyposażony w sześć belek i zęby sprężynowe ECO oraz jest przystosowany do uprawy płytkiej i średnio głębokiej w zakresie od 4 do 13 cm. Mimo małego odstępu pomiędzy zębami wynoszącego 13,3 cm zapewnia także bardzo duży prześwit i intensywne mieszanie materiału organicznego i gleby. Drgania zębów sprężynowych w istotnym stopniu zapewniają rozdrabnianie gleby. 

Ponadto ząb sprężysty ECO może bardzo elastycznie dostosowywać się do warunków podłoża i omijać przeszkody. Redlice gęsiostópek o szerokości 220 mm zapewniają wzruszanie całej powierzchni i całkowite wycinanie ścierniska i chwastów.

Regulacja głębokości roboczej realizowana jest za pomocą kół podporowych i wałów. Możliwe jest także zastosowanie różnych wałów i przedniego wału nożowego zapewniającego niezawodne rozdrabnianie resztek roślin.