Żmijka załadunkowa

Befüllschnecke (1) Primera_DMC_9001-2C_d0_kw_P8176473_d1_190109_CMS

Szybkie i wygodne napełnianie

Do napełniania zbiornika Primera DMC nasionami i nawozami AMAZONE oferuje napędzaną hydraulicznie żmijkę załadunkową. Dzięki niej można skrócić czas napełniania do 15 minut i tym samym znacznie zwiększyć wydajność maszyny.

Podzielona na dwie części żmijka załadunkowa jest zamontowana z tyłu maszyny. Do pracy i transportu można szybko i łatwo podnieść dolny element żmijki razem z lejkiem. Dzięki odchylanej końcówce na górnej żmijce transportowej można optymalnie rozprowadzać nasiona na całej szerokości zbiornika.

Przy wysokości krawędzi wynoszącej tylko 70 cm przy lejku żmijkę załadunkową można napełniać również przy użyciu przyczepy-wywrotki. Przyczepa powinna być wyposażona w zasuwę i wylot rury, aby móc optymalnie dozować napełnianie. Opcjonalnie AMAZONE oferuje także wyloty przyczepy do ciężarówki.

Napęd i sterowanie żmijką załadunkową odbywa się przez układ hydrauliczny ciągnika. Ciągnik powinien posiadać wydajność hydrauliczną co najmniej 50 l/min oraz swobodny bezciśnieniowy powrót.

Więcej odnośników

Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat techniki wysiewu

Czy to nie brzmi ciekawie?

Zostaw swoje dane kontaktowe*, wkrótce skontaktujemy się z Tobą:
* Twoje dane kontaktowe zostaną wykorzystane jedynie do nawiązania pożądanego przez Państwa kontaktu.