Duży wybór wałów

Vielfältiges Walzenprogramm (1) NNH_0279_Keilring-Schnittbild_130701

Wybierz sam!
Najważniejszym zadaniem wału jest zagęszczanie gleby. Stąd ze względu na różnorodność parametrów pracy (parametry nasion/warunki glebowe/udźwig ciągnika) użytkownik ma do wyboru szeroki asortyment różnorakich wałów. Tym samym do każdego materiału siewnego i każdej gleby można dobrać odpowiedni wał. Ponieważ siewnik nabudowany opiera się bezpośrednio na wale, całkowity ciężar jest bezpiecznie umiejscowiony i tym samym istnieje gwarancja optymalnej pracy.


Zamknięte wały
Ogólnie obowiązuje zasada, że zamknięte wały mają lepszą nośność niż otwarte, zwłaszcza na luźnych i lekkich glebach. Zamknięte wały rzadziej się także zapychają. Właśnie z tego względu w przypadku wałów pierścieniowych i wałów pierścieniowych o matrycowym profilu ogumienia pierścienie gumowe znajdują się na zamkniętej rurze. Gdy pierścienie zanurzają się w luźnej glebie, rura przenosi je na całej długości. Klejenie, zamazywanie i zatykanie nie stanowią już problemu!


Duża średnica
Wały o dużej średnicy mają lepszą nośność, ponieważ ciężar działa na większą powierzchnię. Wały o dużej średnicy pracują ponadto znacznie spokojniej niż wały o małej średnicy. Dlatego wały AMAZONE posiadają duże średnice od 500 mm do 600 mm. Zalety te są zauważalne zwłaszcza przy dużych prędkościach roboczych podczas siewu z dokładnym odkładaniem nasion.


  1. Metalowy wkład mocujący i stabilizujący
  2. Amortyzacja poprzez pustkę powietrzną wewnątrz pierścieni
  3. Pierścień dystansowy ze zgarniaczem czyszczącym powierzchnię

Więcej odnośników

Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat techniki wysiewu

Czy to nie brzmi ciekawie?

Zostaw swoje dane kontaktowe*, wkrótce skontaktujemy się z Tobą:
* Twoje dane kontaktowe zostaną wykorzystane jedynie do nawiązania pożądanego przez Państwa kontaktu.