Ilnur Utiamiszew, OOO „Woroneżskoje“ (rejon gajski, okręg orenburski)

Utyamischev Ilnur, OOO „Woronezhskoye“ (1) утямишев_d1_201223

„W gospodarstwie OOO „Woroneżskoje” uprawiamy pszenicę, jęczmień, owies, soczewicę, ciecierzycę i trawy. Kilka lat temu zrezygnowaliśmy z orki– pracujemy za pomocą spulchniacza bez odwracania gleby. Część pól jest uprawiana metodą konserwującą, ponadto mamy też pola leżące odłogiem.

Jestem dobrze obeznany z maszynami AMAZONE. Pierwsze maszyny tej marki kupiliśmy sześć lat temu – były to opryskiwacze polowe UG 3000.

Trzy lata temu kupiłem siewnik Primera DMC o szerokości roboczej 9 m, który stosujemy z ciągnikiem ClaasXerion (330 KM). Za pomocą Primera DMC wysiewamy zboże, ciecierzycę i trawy, uzyskując dobrą wydajność powierzchniową – przeciętnie jest to ponad 200 ha dziennie. Kolejna zaleta Primera DMC: Siewnik rozwiązuje problem z drobnymi nasionami, który występuje w wielu gospodarstwach – drobne nasiona trudno jest wysiać równomiernie, przez co w niektórych miejscach wschody roślin są bardzo rozrzedzone. Primera DMC znakomicie radzi sobie z tym zadaniem, idealnie wprowadza materiał siewny, a rośliny wschodzą bardzo równomiernie”.

Więcej odnośników

Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat techniki wysiewu

Czy to nie brzmi ciekawie?

Zostaw swoje dane kontaktowe*, wkrótce skontaktujemy się z Tobą:
* Twoje dane kontaktowe zostaną wykorzystane jedynie do nawiązania pożądanego przez Państwa kontaktu.